Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Kırşehir Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Bir Bozkır Şehri”

Kırşehir, deniz seviyesine göre oldukça yüksek bir yerleşim alanına sahip, çevresinde Ankara, Kırıkkale, Yozgat, Nevşehir ve Aksaray bulunan İç Anadolu’nun merkezinde yer alan küçük bir Anadolu ili. Deniz seviyesinden yüksekliği yaklaşık 900-1200 metre civarında olup yaylalarla kaplı. Yükseklik bazı yerlerde 1700 metreyi bulur. Şehir bu kadar yüksekliğe sahip olmasına karşın içerisinden pek çok irili ufaklı akarsu geçer. Bunlardan en göze çarpanı Kızılırmak. Kızılırmak’ın havzasına bir kuş gözlem alanı bile yapılmış. Bu kadar doğal güzelliğe sahip olmasının yanında malesef orman bakımından fakir bir ilimiz. Bunların haricinde Japon Bahçesi denen güzel bir alana sahip.

Tarihine baktığımızda şehrin Tunç döneminde kurulduğu düşünülmekte. Bu kadar yaşlı olan bu şehire birçok uygarlık yerleşmiş. Şehir bu sayede çok sayıda tarihi esere ve yeraltı şehirlerine sahip olmuş. Bunların dışında zengin termal kaynakları ve Seyfe Gölü gibi eşsiz güzellikleri de bulunmakta.

Kaman ceviz ve kültür sanat festivali bu sene 22 yaşını doldurdu. Her sene ekim ayının 2. haftası düzenleniyor. Bufestivalde adından da anlaşılacağı gibi ceviz ön plan. Ceviz hakkında akla gelebilcek çok sayıda yarışmanın içinde kendinizi bulabilirsiniz.

Eğer yolunuz kırşehire düşerse Cacabey Camii, Ahi Evran Camii, termal kaplıcaları ve Seyfe Gölü’nü görmeden dönmeyin.

Şehir tarihi bu kadar eski olunca genellikle tarihi yerlerde kendinizi kaybetmek en büyük aktivite olacak. Eğer tüm gezebileceğiniz tarihi mekanları bitirebildiyseniz Seyfe Gölü kıyısında kendinizi doğaya bırakabilirsiniz.

Eğer mevsim kış ise kayak yapabileceğiniz Çamlık Tepe mevkii hemen Çiçekdağı ilçesinde bulunuyor.

Kırşehir’de Onxy taşından yapılma el sanatı ürünleri var. Onxy taşı Kırşehir'e özgü bir taş.

İLÇELER

Akçakent

Şehrin en kuzeyinde bulununan bu ilçe aynı zamanda deniz seviyesinden yüksekliği bakımından da en yüksek olan ilçe. Kırşehirin tek doğal ormanlık alanı olan meşe ormanlığı da burada yer alır.

Akpınar

Şehre uzaklığı 39 kilometre olan bu yerleşim merkezi Akçakent’in hemen altında yer alır. Akpınar temiz havası ve her mevsim akan soğuk ve temiz suyu ile bilinir.

Boztepe

Şehir merkezine 32 kilometre uzaklıkta bulunan bu yerleşim merkezi, merkezin hemen doğusunda yer alır. Özellikle Malya Ovası ile bilinir ve bu ova şehrin en değerli arazilerinden biri olarak gösterilir.

Çiçekdağı

Şehir merkezine 65 kilometre uzaklıkta bulunan bu ilçe yüksek platoların kuzeye bakan yamaçlarına yeleşmiş. Ayrıca ilçedeki Çamlık Tepe’de kışın kayak yapılabilir. Ayrıca Türk halk müziğinin en büyük ozanı, abdallık geleneğinin son büyük temsilcisi, bozkırın tezenesi Neşer Ertaş bu ilçede doğmuş.

Kaman

Şehir merkezine 55 kilometre uzaklıkta şehrin en geniş arazisi olan ilçe. Baran sıradağları bu bölgede yer alır.

Mucur

Şehir merkezine 21 kilometre uzaklıkta olan bu güzel ilçede Armutlu dağı ve Kırşehir’in tek doğal gölü olan Seyfe Gölü yer alır.