Title

Sizin İçin Buradayız

Corona Virüs (Covid-19) Küresel Salgını Hakkında Bilgilendirme

'' Seyahat severler olarak zor günlerden geçiyoruz. Tatil programınızı ertelemeyi hatta tamamen iptal etmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Bunun ne kadar zor olduğunu biliyoruz, çünkü Jolly’de hepimiz seyahati seviyoruz. Tıpkı sizin gibi biz de, tüm yıl hayali kurulan o tatile çıkabilmek veya özlemini duyduğumuz değerli insanları görebilmek, sevdiklerimizle bir an evvel bir araya gelebilmek için gelişmeleri yakından takip ediyoruz. İşte bu yüzden sizin için buradayız. Önemli gelişmeleri sizlerle paylaşmak için ve bütün bunlar bittiğinde keşfetmeye, eğlenmeye kaldığımız yerden devam etmek için burada sizin yanınızdayız... ''

Jolly Ailesi

COVID-19 olarak da bilinen Corona Virüs ile ilgili gelişmeleri bu sayfada paylaşıyor olacağız. İster hemen şimdi, ister yakın gelecekte yardımı dokunacak bu sayfamızı takip etmenizi öneririz.

Genel Tavsiyeler

Corona Virüs Gelişmeleri

Gündem sürekli değişiyor ve bu da sizin için en önemli olan bilgilere ulaşmanızı zorlaştırıyor.

Yerel yetkililer ve hükumet tarafından yapılan açıklama ve tavsiyeleri takip etmenizi şiddetle öneriyoruz. Aynı zamanda küresel gelişmelerden haberdar olmak için Dünya Sağlık Örgütü’nü (WHO) takip etmekte yarar var.

T.C. Sağlık Bakanlığı Önemli Sayfalar

Mevcut Rezervasyonlara Sahip Misafirlerimiz İçin Bilgilendirme

Seyahat planlarınızı değiştirmek veya rezervasyonunuzla ilgili bilgi almak için 4440644 nolu telefondan ya da rezervasyon@jollytur.comadresinden bize ulaşabilir, müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz..

Biz Sizi Arayalım
444 0 644

Hes Kodu Hakkında Bilgilendirme

Uçuşlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

  • HES kodu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için tüm yurt içi uçuşlarda ve Türkiye çıkışlı yurt dışı uçuşlarda zorunluluktur.
  • HES kodunuz tüm yurt içi uçuşlarda ve Türkiye kalkışlı yurt dışı uçuşlarda geçerlidir.
  • HES kodları uçuşa 24 saat kala kontrol edilir ve misafirlerimize uçuşları hakkında bilgilendirme yapılır. Sağlık Bakanlığınca seyahatine onay verilmeyen yolcularımız uçuşa kabul edilmeyecektir.
  • HES kodu belirli bir süre boyunca geçerli ya da süresiz olabilir. HES kodunuzun son seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 7 gün daha geçerli olması gerekmektedir. Aksi durumda rezervasyonunuz onaylanmayacaktır.
  • Henüz 2. yaş gününe ulaşmamış olan bebek yolcular için HES kodu gerekmemektedir.

Konaklama Tesisleri ve Ulaşım Hakkında Bilgilendirme

  • HES kodu uygulamasının aktif olarak kullanılmasına Yurt İçi / Yurt Dışı toplu taşıma araçlarına (otobüs, uçak, gemi ve tren) ek olarak konaklama tesisleri (otel, motel, pansiyon, misafirhane, kamp vb) için HES kodu zorunlu hale getirilmiştir.
  • Konaklama yapacak misafirlerimizin otel girişinde ya da rezervasyon sırasında HES kodunu beyan etmeleri gerekmektedir. Oteller ise bu aşamalarda Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması kodu istemek ve gerekli sorgulama yapıldıktan sonra konaklama tesisine misafirlerimizi kabul etmekle yükümlüdür. 
  • HES kodunuzu alırken toplam seyahat/konaklama sürenizin tamamını kapsadığına dikkat etmelisiniz. Hem gidiş hem de dönüş tarihlerinizi kapsayacak şekilde birden fazla HES kodu almanız gerekebilir. HES kodunuzun seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 7 gün daha geçerli olması gerekmektedir.
  • Her misafirimizin farklı HES kodu alması gerekmektedir.
  • Henüz 2. yaş gününe ulaşmamış olan bebek yolcular için HES kodu gerekmemektedir.

SIKCA SORULAN SORULAR

Müşteri Temsilcilerimiz size rezervasyonunuzun güncel durumu ile ilgili yardımcı olabilir. 4440644 nolu telefondan ya da rezervasyon@jollytur.com adresinden bize ulaşabilir, müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
Tüm iptal ve değişiklik talepleriniz için müşteri temsilcilerimiz size yardımcı olacaktır. İptal ve iade işlemleriniz müşteri temsilcilerimiz tarafından taleplerin önceliğine göre değerlendirilmektedir. Dilerseniz rezervasyonunuzu 31 Aralık 2021 tarihine kadar geçerli olan ve tüm ürünlerde kullanabileceğiniz bir seyahat kuponuna çevirebilirsiniz, dilediğiniz zaman karar verir ve yeni tatil planınız için değerlendirebilirsiniz.
Mevcut küresel krizin oluşturduğu yoğunluk ve belirsizlikler şu an iade imkânı vermese de sizleri mağdur etmemek adına haklarınızın saklı olduğunu gönül rahatlığıyla bilmenizi isteriz. Bu haklarınızı yasal bir doküman ile garanti altına almak isterseniz seyahat kuponuna çevirebilirsiniz. Tüm ürünlerde geçerli olmak üzere 31 Aralık 2021 tarihine kadar kullanabileceğiniz seyahat kuponlarınızı müşteri hizmetlerimizden hızlıca temin edebilirsiniz. Sizlere yardımcı olmak amacıyla talebinize ve imkânlara göre geçerlilik süresini uzatabileceğimizi de bilmenizi isteriz.
Tüm ofislerimiz, transfer araç filomuz düzenli olarak kapsamlı dezenfekte işleminden geçirilmektedir. Ayrıca sizlere hizmet veren rehber kadromuz, satış temsilcilerimiz gibi teması söz konusu çalışanlarımız düzenli olarak sağlık kontrolünden geçirilmektedir. Yakın zamanda herhangi bir yurtdışı geçmişi ya da yurtdışı teması mevcut ise şirket bilgilendirmesi yapılması ve karantina uygulaması zorunlu tutulmuştur ve bu şekilde takip edilmektedir.
Yaşadığımız olağanüstü yoğunluk nedeniyle bize ulaşamamış olabilirsiniz, rezervasyon@jollytur.com mail adresi üzerinden talebiniz ile ilgili bize mesaj atabilirsiniz, müşteri temsilcilerimiz sizinle en kısa sürede iletişime geçecektir. Yoğunluk nedeniyle bize ulaşamadığınız için herhangi bir hak kaybı yaşanmasının söz konusu olmayacağını bilmenizi isteriz.
Hayat Eve Sığar mobil uygulaması aracılığıyla ya da aralarında boşluk olacak şekilde HES, T.C. kimlik numaranız, kimlik seri numaranızın son son 4 rakamı ve HES kodunuz için geçerli olması gereken gün sayısını yazıp (Örnek: HES 12345678901 5376 30) 2023’e SMS yollayarak edinebilirsiniz.
HES kodunuz belirli bir süreliğine geçerli ya da süresiz olabilir. HES kodunuzun geçerlilik süresinin son uçuş tarihinizden en az 7 gün sonrasını kapsadığından emin olunuz
HES kodu ile sağlıklı ve güvenli bir uçuş ortamı amaçlanmaktadır. Geçerli bir HES kodu bulunmayan yolcularımız iç hat uçuşlarına ve Türkiye çıkışlı dış hat uçuşlarına kabul edilmeyecektir.
HES kodu Türkiye çıkışlı yurt dışı uçuşlarda zorunludur.
HES kodu şu anda dış hat bağlantılı iç hat uçuşlarda zorunlu değildir. Sağlık Bakanlığımızın vereceği karara göre yine bu sayfa üzerinden siz değerli misafirlerimize bilgilendirme yapılacaktır.
Evet, HES kodu edinme işlemini tekrar gerçekleştirerek kodu yeniden temin edebilirsiniz.

Yine tatile çıkacağız, siz yine ailenizle güzel vakit geçireceksiniz, yine güzel anılar biriktireceğiz. Çok yakın zamanda hayatımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Türkiye olarak bu zor günleri birlikte ve sizin desteğiniz ile el ele aşacağız. 34 yıldır bize duyduğunuz güven ve gösterdiğiniz destek ile yolumuza devam edeceğiz. Biz Jolly olarak Türkiye’yi desteklemeye devam edeceğiz.

Sağlıkla Kalın.

Jolly Ailesi
Bilgilendirme Seyahati yakın tarihli olan misafirlerimizin olumsuz etkilenmemesi adına, seyahat danışmanlarımız öncelikli olarak önümüzdeki 40 gün için seyahat planı bulunan misafirlerimize yardımcı olacaklardır.