Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Gidiş Dönüş Havalimanı
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Lefkoşa Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.

Avantajlı Lefkoşa Otelleri

Kıbrıs tatili için tercih edebileceğiniz kültürel bir yer arıyorsanız doğru tercih Lefkoşa olacaktır.

Tarihi çarşısı, kültürel durakları ile hem yaz tatili hem de kültür turu yapma fırsatı sunuyor Lefkoşa. Ticaretin ve sanatın da merkezde olduğu Lefkoşa'da tatil yapmak için birbirinden konforlu Lefkoşa otelleri de yer alıyor. Kıbrıs otelleri içerisinde her zaman tercih listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Kıbrıs'ın en önemli kentleri arasında yer alan Lefkoşa, kent merkezine yakın otelleri ile adayı keşfetmek için oldukça cazip bir imkan sunuyor.

Casinoları, alışveriş merkezleri, gece kulüpleri ile eğlenceye müzeleri, tiyatroları ile sanata doyabileceğiniz Lefkoşa'da unutulmaz bir tatil yapmak için yapmanız gereken ilk iş erken rezervasyon Kıbrıs otellerine göz gezdirmek olsun. Kıbrıs otelleri arasında tercih edeceğiniz Lefkoşa otelleri için oldukça uygun fiyatlara konaklama imkanı bulabilirsiniz. Yer bulur muyum endişesi yaşamadan, dilediğiniz Kıbrıs otelinde erken rezervasyon fırsatları ile rahatlıkla kalabilirsiniz. Sezonda odukça yoğun bir dönem yaşayan Lefkoşa otelleri için de dilerseniz erken rezervasyon dönemini tercih edebilir, dilerseniz Kıbrıs fırsatlarını takip edebilirsiniz.

 

 

Lefkoşa

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin başkenti olan Lefkoşa, yeşil hat adı verilmiş bir sınır ile ikiye ayrılmış olup bir tarafında Türkler bir tarafından Rumlar yaşamaktadır. Dünya da tek bölünmüş başkent özelliğini üzerinde bulunduran Lefkoşa farklı kültürlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor.

Lefkoşa, Osmanlı Dönemi'nde ilk olarak dağ kazası adındaki bir kazanın merkezi olarak Kıbrıs’ın başkentliğini yaptı fakat daha sonrasında bir sancak oldu. Osmanlı döneminde görülen en büyük değişiklik büyük ve köklü kiliselerin camiye çevrilmesiydi. Sonrasında şehirde ayaklanmalar çıkmaya başladı ve İngilizlerin hakimiyetine girildi. Rumlar İngiliz hakimiyetine karşı gelerek hükümet binasını yaktı.

1960 yılında Kıbrıs Cumhuriyeti kurularak adada Rum ve Türk belediyeleri kuruldu. Böylelikle yeşil hat çizilmiş oldu. Lefkoşa’da yeşil hat sebebi ile çıkan siyasi tartışmalar haricinde güvenlik sorunu yaşanmıyor. Geçmişinde sayısız ayaklanmalar ve işgallere ev sahipliği yapmış olan bu başkent gücünü hiçbir zaman kaybetmemiş, kendini yenilemeyi başarmış bir şehir. İki ayrı kültüre ev sahipliği yapması ile de tarihe adını büyük harfler ile yazdırdı.

 

Lefkoşa'da Gezilecek Yerler

Lefkoşa'da gezilecek birçok yer bulunuyor. Görülmesi gereken onlarca tarihi mekan  olduğu gibi dinlenilmesi gereken onlarca hikaye de bulunuyor bu şehirde. Gündüz ayrı gece ayrı bir düş yaşatıyor. Lefkoşa'da görülmesi gereken yerlerin başında Barbarlık Müzesi geliyor. Kıbrıs'ta yaşanan olayları günümüze acı bir gerçekle taşıyor bu müze. Tarihi Büyükhan ise alışveriş yapmak isteyenlerin tercihi oluyor. Selimiye Camii, Kıbrıs Müzesi de Lefkoşa'da gezilmesi gereken yerler arasında.

 

Lefkoşa'ya Ne Zaman Gidilir?

Lefkoşa, Akdeniz iklimine sahip olup yıl boyunca sıcaklık fazlaca hissedilmekte. En sıcak aylar temmuz ve ağustos olurken en soğuk aylar ise ocak ve şubat. 

Jolly ile ister iş seyahatlerinizi Lefkoşa'da organize etmek istiyor olun ister Kıbrıs'ı keşfetmek için Lefkoşa'ya gidecek olun her zevke uygun otel bulabilir ve başkentin keşif rotalarına doğru yolculuğa çıkabilirsiniz.