Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 17 Ara 2022 Cm
Çıkış Tarihi 18 Ara 2022 Pa
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Londra Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

Uluslararası Turizmin Kesişme Noktası”

Londra, hem İngiltere’nin, hem de Galler, İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda’dan oluşan Birleşik Krallığın başkenti. Dünyanın en önemli şehri olan Londra, Avrupa’da en çok ziyaret edilen üç şehirden biri. Avrupa’da en çok kültürün bir arada yaşadığı, 300’den fazla dilin konuşulduğu, uluslararası turizmin kesişme noktası. Dünyanın en eski kentlerinden biri olma özelliğine sahip olan Londra, yaklaşık iki bin yıl önce Romalılar tarafından kurulmuş.

Şehirde yaygın olan din Hristiyanlık olmasına rağmen, başka dinlerin varlığı da göze çarpmakta. Dünyanın en kalabalık hava trafiğine sahip olan Londra, 5 adet uluslararası havaalanına sahip. Bunlardan Heathrow dünyanın en fazla yolcu taşıyan havaalanı. Dünyanın en eski metrosuna sahip olan Londra’yı, Thames nehri ikiye böler. 0 derece meridyeninin geçtiği Greenwich kasabası da Londra yakınlarında bulunmakta.

Trafikteki araçların direksiyonunun sağdan olduğu, metre, gram gibi ölçülerin kullanılmadığı bu şehri gezmek keyif verici olacak. Deniz ikliminin etkisiyle, yazları serin, kışları ılık bir havanın etkisinde olan şehirde, her mevsim yağış görülür.

Londra’yı ziyaret edenlerin, mutlaka müzelerini ziyaret etmesi gerekir. Şehir turu yapmak için düzenlenen etkinliklere katılabilir, şehir hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Avrupa’nın en uzun caddesi olan, Oxford Street içinde bulunan mağazalardan hediyelik eşya ihtiyaçları rahatlıkla karşılanabilir. Alternatif olarak, Camden Town, Covent Garden giyim eşyasından, biblolar, el yapımı aksesuarlar, ayakkabı, mücevherata kadar pek çok ürünü bulabileceğiniz yerler. Alışveriş esnasında vergi ödeseniz de, ülkeden çıkarken bunu iade alıyorsunuz.