Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Malatya Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Malatya Otelleri Uygun Fiyatlı

Malatya otelleri ile Anadolu'yu keşfetmek ister misiniz? Kayısı cenneti, binlerce yıllık tarihi rotaları ile Malatya sizi bekliyor. Malatya'nın en güzel lezzetlerini tadabileceğiniz, kültür keşifleri yapabileceğiniz Malatya otelleri ile iş organizasyonlarınızı da gerçekleştirebilirsiniz. Malatya'ya ister turistik, ister iş ister de aile ziyareti yapmak için ziyaret ediyor olun, herkese farklı güzellikler sunan bu şehirde yapılacak çok şey var. Üstelik merkezi Malatya otelleri uygun fiyatlı olması ile ekonominizi de düşünür.

Malatya Doğu Anadolu Bölgesi’nin en batısında yer alır. Çevresindeki iller Sivas, Erzincan, Tunceli, Elazığ, Diyarbakır, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Kayseri'dir. Hemen herkes için Malatya denince ilk akla gelen kayısıdır. Dünyaya kayısı ihraç eden bir kent olan Malatya'ya özgü birçok kültürel öge de bulunmaktadır.

Malatya otelleri özellikle resmi tatil günleri zamanında yoğun sezonunu yaşamaktadır. Özellikle akraba ziyaretleri ile kenti keşfetmek isteyenlerin ilgi gösterdiği Malatya otelleri de bu nedenle hızla tükenmektedir.


Malatya

Coğrafi yapısının düzensizliği şehre birçok ova, plato ve dağ kazandırmış durumdadır Malatya'da. Bunların haricinde Orta Doğu için büyük öneme sahip Fırat Nehri, Malatya sınırları içerisinden geçer. Yani doğal güzellikleri açısından kesinlikle görülmesi gereken bir şehirdir burası.

Malatya, Anadolu’nun kendine has sıcaklığı ile birçok festivale de ev sahipliği yapmaktadır. Bu festivallere katılabilmek için yaz aylarında Malatya’da olmalısınız. Eğer festival zamanı Malatya'ya gitmeyi düşünüyorsanız Malatya otelleri rezervasyonunuzu erkenden yapmanızı tavsiye ederiz. Kayısı festivallerinden uluslararası film festivallerine, güreş festivalinden türkü festivaline kadar geniş bir kültür vardır Malatya'da.

Bu güzel kentte atlı doğa yürüyüşleri yapabilir, yamaç paraşütü etkinliklerine katılabilirsiniz. Hatta Karakaya Baraj Gölü'nde rüzgar sörfü bile yapabilirsiniz.

Ahşaptan yapılan ve güm güm denilen yayıklar çıkrıklar kaşıklar, dövme çekme germe gibi yöntemlerden yapılan bakır mutfak eşyaları Malatya’dan alabileceğiniz özgün hediyelik eşyalardandır. Bunların dışında kuru kayısı alabilir veya kayısının çeşitli türlerinden yapılmış dondurulmuş kayısı, kayısı konservesi, jöle ,reçel, marmelat da yapılacak alışverişte alınması gerekenler arasında yer alıyor. Malatya merkezindeki Kapalı Çarşı, Bakırcılar Çarşısı, kuru kayısı pazarı alışveriş yapabileceğiniz merkezler arasında yer almaktadır. 


Malatya İlçeleri

Malatya ilçeleri eğer bu kenti baştan başa keşfetmek istiyorsanız mutlaka uğramanız gereken yerlerdir. Malatya gezilecek yerler açısından birçok rotaya sahiptir. Malatya ilçeleri de bu gezi yerlerinin içerisinde yer almaktadır.

Şehir merkezine uzaklığı 37 kilometre olan Akçadağ'ın sahip olduğu höyüklerde yapılan araştırmalar doğrultusunda ilk yerleşimin Eski Tunç Çağı’nda başladığı düşünülüyor. İlçe sınırları içerisinde yer alan Sultansuyu ile Levent Vadisi de burada görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor.

Şehir merkezine uzaklığı 120 kilometre olan Arapgir'in MÖ 1200 yıllarında kurulduğu tahmin ediliyor. Tarihi eser bakımından zengin olan Arapgir'de Ulu Cami, Cafer Paşa Cami ve Harap Pazar görülecek yerler arasında bulunuyor.

Şehir merkezine 9 kilometre uzaklıkta bulunan bu Battalgazi ilçesi, Malatya’nın ikinci yerleşim yeri. İlçede ziyaret edebileceğiniz birçok türbe ve camii bulunmakta.

Şehir merkezine uzaklığı 112 kilometre olan Darande ilçesi Hititler’den kalma bir yerleşim yeri. İlçede gezilecek en önemli yapıtlar Aslantaşlar, Yanlız Minareler ve Nadir Köprüsü.

Şehir merkezine uzaklığı 58 kilometre olan Doğanşehir ilçesi, engebeli bir arazi üzerine kurulmuş. Çok sayıda höyük, sur kalıntısı, arkeolojik yerleşim, kaya mezar odaları bulunur.

Şehir merkezine uzaklığı 85 kilometre olan Hekimhan ilçesi 1656-1661 yılları arası Köprülü Mehmet Paşa tarafından askeri amaçla kurulmuş. İlçenin en önemli tarihi eseri ise Taşhan.

Şehir merkezine uzaklığı 35 kilometre olan Kale ilçesinde yer alan Kale Höyük de görülmeye değer.

Şehir merkezine uzaklığı 116 kilometre olan Kuluncak ilçesinde Eşref Höyüğü ve Alvar Köyü ve Abdal Türbesi bulunmakta.

Malatya'da gezilecek yerler arasında yer alan ve adını hemen herkesin bildiği Pütürge ise rotanızda mutlaka yer almalı. Pütürge'de yer alan Belli Yaylası da görülmeye değer. 

Bizans döneminden kalma kalıntıları ile Yeşilyurt da Malatya gezilecek yerler arasında bulunmaktadır.

Jolly ile Malatya otelleri hem ekonomik hem keyifli. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak yerinizi ayırtın, karlı çıkın. Şehir otelleri ile rotayı bu kez Malatya'ya çevirin ve Türkiye'yi baştan başa keşfedin.