Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Marmaris İçmeler Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Medeniyetlerin Birleştiği Yer”

Geçmişte birçok medeniyetlerin yaşandığı bir yer olan İçmeler tamamen tarih kokan bir yer. Bu belde masmavi deniziyle, muhteşem koylarıyla, eşsiz doğa manzarasıyla ve bakilometreaya doyamayacağınız şelalesiyle size mükemmel bir tatil sunuyor.

Marmaris’e bağlı olan İçmeler 6 kilometrelik bir sahile sahip. Marmaris’in batı kısmında kalır. Doğa manzarası yeşillikler sayesinde mükemmel bir görünüme sahip. Bu beldenin defalarca mavi bayrak ödülü almasının en büyük sebebi sahilinin tertemiz olması ve denizinin berraklığı.

Bu beldenin geçmişine baktığımız zaman buranın Kayralılar tarafından kurulduğunu görürüz. MÖ3400 yıllarında hüküm süren Kayralılar bu şehri kurar. Bu halktan sonra da bu yere birçok kavim gelerek muhteşem medeniyetin doğumuna sebep olur. Lidya halkı, İonyalılar, Dorlar, Eolyalılar halkı ile Persler bu yerde hüküm sürer. Ta ki Makedonya’nın büyük kralı İskender tarafından işgal edilmesine kadar. Roma ve Bizans idaresinden sonra egemenlik Türklerin eline geçer.

İçmeler adını birçok su kaynağının buradan akmasından alır. Bu suyun bileşiminde klorür, sülfat, sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum bileşenleri bol miktarda bulunur. Suda bol miktarda eriyik bulunduğu için içimi zor olur. Bu suyun şifa özelliği de bulunur. Sindirim sistemine çok iyi geldiği ve içilince hemen etkisini gösterdiği bilinir.

Ilıman bir iklime sahip olan bu beldede güneş yılın büyük bir bölümünde hep tepede kalır. Nem oranı da insanı bunaltmayacak düzeyde olur.

Bu beldede dünyada sadece Amerika’da olan sığla ağacı bulunur. Bu ağacın en önemli özelliği diğer orman ağaçlarından daha fazla oksijen üretmesi. Ağaçtan elde edilen reçinesi ise, sağlık konusunda mucizeler yaratırken, parfüm endüstrisinde de geniş kullanıma sahip.

İçmeler Beldesi’nde her türlü aktiviteye hazır olun. Burada ne tür bir aktiviteye katılsam diye kendinize sormadan edemeyeceksiniz. Çünkü alternatif çok fazla.

Burada bulunan lüks otellerde her türlü aktiviteyi yapmanız mümkün.

Yürüyüş sporundan hoşlananlar için orman içinde yürüyüş yapmak harika olur. Çam ağaçları arasında yapılacak olan bir sabah yürüyüşü sizi bütün gün boyunca zinde tutacak. Ayrıca bunların yanında turizm seyahat acentelerinin düzenledikleri dağcılık, avcılık, bisiklet binme, yürüyüş yapma, kamp kurmak, cip ile safari turlarına katılmak bulunuyor.

Cip Safari Turları: Bu beldenin doğal güzelliğini yakından görmek isterseniz sabahın erken saatlerinde başlayan bu turlara katılmanızı tavsiye ederiz. Ağaçların, nehirlerin ve çevre köylerin arasından geçerek doğa güzelliklerine yakından tanık olun. Bu turlarda toz içinde kalacaksınız ama buna değer.

Su Sporları ve Dalış: İçmeler Beldesi’nin deniz yapısı deniz sporları ve dalış için bize imkan verir. Deniz sakin olduğu için gün içerisinde deniz sörfü, jet sky ve deniz paraşütü sporlarını yaparak keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Bu sporların yanında ülkemizin en önemli dalış yerlerinin bulunduğu yer olan bu koy denizaltını keşfetmek isteyenlere dalış imkanı sunar. Bu spor ile ilgili her türlü teknik malzemeyi bulabilirsiniz. Bu dalışlarda denizaltındaki muhteşem dünyanın fotoğraflarını çekerek tatilinizi ölümsüzleştirin.

İçmeler Beldesi’nin yat ile dolu limanından her gün adalara tekneler kalkar. Bu turlar sayesinde masmavi denizin güzelliklerine hayran kalacak ve denizin ve güneşin doyasıya tadını çıkarma fırsatını yakalayacaksınız.

Eğer gece turlarını da denemek isterseniz mutlaka Mehtap Turlarına katılın. Bunun yapmadan eve dönmeyin. Gece yapılan bu turlarda deniz ile gökyüzündeki yıldızların muhteşem ahengini görebilirsiniz.

İşinizi de yanınızda götürmek zorunda kaldıysanız hiç üzülmeyin. Lüks otellerin büyük salonlarında iş görüşmelerinizi yapabilir, iş ile tatili bir arada yürütebilirsiniz.

İçmeler Yat Limanı’ndan deniz yoluyla yapacağız her türlü aktiviteler mümkün. Kısa tekne turları yanında mavi yolculuklar da yapabilme imkanınız bulunuyor.

İçmeler Beldesi’nde deniz ve buz patenini aynı anda yapmak mümkün. Denize girdikten sonra İçmeler Beldesin’e yaklaşık 2 kilometre uzaklıkta olan bir konaklama yerinin sahilde bulunan buz paten sahasında hem paten yapabilir hem de denizin eşsiz güzelliğini seyredebilirsiniz.

İçmelerde bulunan Fun Eğlence Merkezi’nde her türlü oyunu bulmanız mümkün. Çocuklarınız çarpışan arabalara binerken veya diğer oyun grupları ile meşgul olurken siz de golf oynayarak ya da oradaki bir kafe de okey oynayarak onları bekleyebilirsiniz.

Belde küçük olmasına rağmen çok sayıda bulunan alışveriş merkezleri büyük ve dikkat çekici geliyor insana. Kendinizi adeta sanki büyükşehirlerin alışveriş merkezlerine gitmişsiniz gibi hissettiriyor. Takı satan yerler, deri giyim mağazaları ile diğer giyim mağazaları birbiri ardına sıralı olarak göze çarpar. Alışveriş mağazalarından en ünlü markaları alabilme imkanınız var.

Tatil yöresinde hediyelik eşya olmazsa olmaz. Cuma günleri kurulan halk pazarında uygun fiyatlara birçok ürünü almak mümkün. İstediğiniz her türlü hediyeleri, takıları ve bibloları burada bulabilirsiniz.

Deri giysilerden ve eşyalardan hoşlanan kişiler bu konuda burada zorluk çekmez. Derinin yanında halılar, kilimler de dikkatinizi çekebilir.

Ayrıca bu beldeye gelip de dostlarınıza ve sevdiklerinize ünlü Marmaris Çam Balını almadan sakın geri dönmeyin.