Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Turunç Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Marmaris’in Gözdesi Turunç”

Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı güzel ve şirin bir sahil beldesi olan Turunç, Muğla merkeze 75 kilometre, Marmaris’e ise çok yakın yani 20 kilometre mesafede. Turunç beldesinin yeri Marmaris Körfezi'nin çıkışı tarafında bulunan, Ege ve Akdeniz’in birbiri ile kucaklaştığı bir noktada olan ve denizin mükemmel mavisi ile adeta insanı büyüleyen bir görüntüsü olan özel bir koy. Yer şekli olarak sahili sanki yengeç kıskacını anımsatıyor. Bu beldenin geçim kaynağı turizm. Özellikle yaz turizmi noktasında ülkemizde turizm ve tatil cenneti köşeleri olan yerlerden çok güzel bir yer. Ülkemizde turizm de bu önemli olmasın sebebi ise çok güzel olan koyu ve denizi ile senenin 7 ayı sıcak geçmesi ile denize girilebilmesi. Türkiye önemli tatil merkezlerinden biri olan Marmaris'e bağlı Turunç beldesine gidilerek uygun fiyatlarla güzel ve huzurlu bir tatil geçirilebiliyor.

Hem yurtiçinden hem de yurtdışından birçok turist ağırlayan Turunç beldesinde, turistleri misafir edebilmeleri için birçok konaklama tesislerine sahip. Yazın 7 ayı denize girilebildiği için senenin her günü otelleri her zaman hizmet vermeye açık. Turunç’a gidenler için yapılması gereken en güzel şeylerden birisi yüzme turu gibi faaliyetlerdir. Sahilde ve ormanlık alanda yürüyüş yapmak, bisiklet sürmek ayrı bir huzur ve lezzet veriyor. İklimi noktasında ise en sıcak aylarda dahi insanı bunaltmayan bir havası var. En soğuk zamanlarda dahi hava sıcaklığı 15 derecenin altına pek düşmüyor.

Turunç, turizm sektörü noktasında tatil yapılacak yerler arasında en güzel bir yer. Çünkü doğal güzellikleri, denizin maviliği ve ayrıca modern tesisleriyle tatile gelenler sunduğu hizmetle göz dolduruyor.

urunç’ta tatil dönemlerinde özellikle yaz aylarında, birçok aktivite bulunmakta. Yeşilçam ormanları içinde spor ve doğa yürüyüşü yapılıyor. temiz ve oksijeni bol olan bu yerde spor doğa yürüyüş yapmak insana ayrı lezzet veriyor. Yakın beldelere, cip safari turları veya günübirlik tekne turları yapılmakta. Turunç’a gittiğiniz zaman yakın beldelerdeki tarihi mekanları görmek için bu turlara katılmak gerek. Ayrıca su sporları dalış yapmaya uygun yerleri bulunuyor. Su sporlarından ringo, banana, jet ski, sürat tekneleri ve su kayağı yapılmakta.

Turunç’ta alışveriş yapılan İrili ufaklı birçok dükkânda mücevher, deri giysiler, kilim, halı ve yöreye özgü olan hediyelik eşyalar bulunuyor. Bu turizm beldesi olan Turunç'un Pazartesi günleri kurulan pazarda birçok eşyayı uygun fiyatla alma imkanı var. Köylüler pazara kendi elleri ile elde ettikleri ürünleri ve el işlerini getirip satıyorlar. Meşhur olan Marmaris çam balını almayı sakın ihmal etmeyin. Dostlarınıza hediye olarak götürebilirsiniz.