Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Milas Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Yaşarken Cenneti Görmek İçin...”

Milattan önceki tarihlerde günümüze kadar yapısını koruyarak gelmiş bir yerleşimdir Milas. Bodrum’un küçük ve şirin bir ilçesi olmasının yanı sıra, dünya çapında tanınmasına neden olan özellikleri var. Bu özellikleri içerisinde en öne çıkanları Milas halısı ve 10. yüzyıl evleri... Bodrum yolu üzerinde bulunan Milas, Muğla’ya 51 km kadar uzaklıkta.

Milas sınırları içersinde 27 tane antik kent yer alıyor. Hatta 1500 metre alana kurulmuş bir de müzesi mevcut. Milas aslında çok büyük bir kültürel hazineye sahip. Buna rağmen Bodrum, Marmaris ve Fethiye gibi ilçelerin gölgesinde kalmış. Bu yüzden turizmin çok fazla geliştiğini söylemek zor. Oysa ki Milas, gösterilen ilgiden daha fazlasını hak edecek doğal güzelliklere ve mimari yapıya sahip.

Bölgede birçok farklı dinden ve milletten insanlar yaşıyor. Rumlar ve Yahudiler bölgede ticaret ve sanatla uğraşan insanlar. Yahudilerin akşam saatlerinde en güzel elbiselerini giyinerek sahilde dolaşmaları yöre halkına örnek olmuş.

Milas’ın tarihi dokusu ve sanat eserleri o kadar fazladır ki, turistlerin bu bölgeyi henüz keşfetmemiş olması şaşırtıcı. Son yıllarda tanınmaya başlanan Milas’a daha çok çevre ilçelerden kültür turları düzenlenmekte. Ülkemizdeki var olan pazarların en büyüklerinden sayılan Salı pazarı en çok turist çeken etkinlik.

Bölge yatırımcılar tarafından henüz yeni keşfedildiğinden, turistik mekanların yükselişi de kısa bir süre önce başlamış. Bölge zeytin tarımı için çok elverişli. Bu yüzden halkın geçim kaynağını da zeytin ve zeytinyağı satışı oluşturuyor.

Akdeniz ikliminin egemen olduğu bölgede nem oranı çok fazla değil. Birçok kuş türüne sahipliği yapan Milas, mavi ve yeşil renklerin hüküm sürdüğü deniz, ünlü dağ evleri, Milattan önceyi kapsayan geniş tarihi, yanı başındaki Bodrum Havalimanı ve Milas halıları ile tam bir turizm cenneti. Yaşarken cenneti görmek isteyenlerin ise, mutlaka Milas’a uğraması gerek.

Milas her geçen gün biraz daha büyüyüp gelişen bir ilçe. Bu yüzden bölgede her gün yeni bir mağaza ya da market açılıyor. Son yıllarda büyük alışveriş merkezlerinin de hizmete girdiği bölgede en meşhur alışveriş yeri Salı pazarı. Ülke çapında büyük üne kavuşmuş bu pazar, adından da anlaşılacağı gibi Salı günleri kuruluyor.

Bir festival havası yaratan Pazar Milas’ın merkezinde kurulmakta. Merkezde kurulmasına rağmen birçok mahalleye kadar pazar uzanıyor. Pazara yöre halkı ile birlikte ilçe dışından da çok fazla ziyaretçi geliyor.

Pazarda yöresel kıyafetleri ile dolaşan Milas kadınları kendi arazilerinde yetiştirdikleri sebze ve meyveleri yaş ve kuru olarak satıyor. Tamamen organik olan bu ürünlerin görüntüsü bile iştahınızı kabartmaya yetiyor. Bunlar dışında yoğurt, pekmez, bal ve zeytinyağı da pazarda talep gören ürünler arasında. El dokuması işlemeler de, özellikle bayanların ilgisini cezbediyor.

Milas halıları ise, Salı pazarının en nazlı ve süslü ürünü. Pazar dışında bölgede hediyelik eşya satan çok sayıda dükkan mevcut.