Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Mordoğan Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Saklı Belde”

Mordoğan, Çatalkaya ve eski Mordoğan köylerinin birleştirilmesiyle kurulmuş. 1987 yılında kurulan belde, İzmir ilinin Karaburun ilçesine bağlı. Belde bir sahil kasabası olduğu için, Uzunada’nın karşısında yer alır. Karaburun ilçesine ise, sadece 20 km mesafede bulunmaktadır. Ulaşım yönünden virajlı bir yola sahip olması nedeniyle, Çeşme ve Kuşadası kadar popüler olmasa da, doğal güzellikleri ilçeyi ziyaret edenlere cazip gelmekte.

İzmir-Çeşme otobanının 45. km'sinde, Karaburun yol kavşağından beldeye ulaşım sağlanmakta. Ege’ye has zeytin ağaçları ve makilerle kaplı güzergahta, yolun virajlı olmasını saymazsak, oldukça keyifli bir yolculuk yaparsınız. Belde doğal güzellikleriyle oldukça fazla ziyaretçiyi ağırladığı için, otel, pansiyon gibi konaklama olanakları fazladır. Tertemiz havasıyla, huzur içinde olabileceğiniz Mordoğan’da yapacağınız tatilden keyif alacaksınız.

Yörenin tarihi Prehistorik çağlara kadar inmekte. Burada çıkarılan tarihi eserlerin, MÖ. 4500 yıllarından kaldığı tespit edilmiş. Bölgeye ilk yerleşimin Hititler tarafından olduğu bilinmekle birlikte, Makedonyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlıların da yerleşim yeri olmuş. Birinci Dünya Savaşı sırasında, Yunanlılar tarafından istila edilse de, 1922 yılında geri alınmış.

Belde denizin berraklığı, balıklarının çeşidi, doğasının güzelliği ile turizm alanında yükseldikçe, son yıllarda virajlı yolunun düzenlenmesini gündeme getirmiş. Çalışmaların başlatıldığı yöre de, doğal alanların korunmasına, yapısının bozulmamasına dikkat edilmesi en büyük dileğimiz. Balıkçı kasabası olarak kalması, kimliğinin bozulmaması gereken Mordoğan’ın, bu önemini anlayanlar tarafından ziyaret edilmesi çok önemli. Sahilin ışıklandırılması, beldeyle özdeşleşmiş mor çöp bidonları, alışveriş merkezler, palmiyeleriyle Mordoğan, misafirlerinde hayranlık uyandırıyor.

Mordoğan’da her yıl düzenlenen Denizle Buluşma Şenlikleri, balık tutma yarışmaları ile bir hayli heyecanlı aktivitelere sahne olmakta. Nesli tükenmekte olan Akdeniz foklarının denize bırakılma aşaması oldukça eğlenceli geçen şenlikte başka balık türlerinden yavrularda denize bırakılmakta. Mayıs ayında düzenlenen şenlik, balık çeşitleri yönünden zengin olan belde de, ilgiyle karşılanmakta. Sahil boyunca yapacağınız yürüyüşler ve tertemiz plajlarında yüzmek isterseniz burası en uygun bölge.

Belde de sahil boyunca hediyelik eşya satan dükkânlar bulunmakta. Akşamları oldukça kalabalık olan sahil açık sergilerin düzenlenmesiyle şenlik alanı gibi aydınlanmakta. Burada el işi ürünlerden, hediyelik eşyaya kadar her türlü ihtiyacınızı alabilirisiniz.