Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Niğde Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Niğde Otelleri Fırsatlar

Niğde otelleri fırsatlar ve indirimler ile herkes için bu güzel kenti keşfetmeye olanak tanıyor. Merkezi konumda ve seçkin Niğde otelleri ile kültür gezilerinizi şimdi çok daha rahat, çok daha güvenilir yapacaksınız. Güneyinde sırtını dayadığı Toroslar, kuzeyinde ve batısında Anadolu’nun en verimli toprakları ile birlikte tarih boyunca bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış Niğde, İpek Yolu üzerinde önemli bir noktada yer almaktadır. Niğde’nin Anadolu’nun tarihindeki bilinen en eski antik yol olan Kral Yolu’nun üzerinde kurulmuş olması, bu bölgenin tarihsel önemini net olarak göstermektedir. Gerek Selçuklu gerek Osmanlı Devleti zamanında ticaretin gelişmesi ve yerleşmesi için ticaret yolları üzerinde bir çok han ve kervansaraylar inşa ettirilen bir kent olan Niğde'de yer alan kilise ve manastırların sayısından da anlaşılacağı gibi Roma ve Bizans döneminde özellikle inanç merkezlerinden birisi olmuştur. Medeniyetler boyunca tarih ile kentin iç içe yaşadığı Niğde'yi henüz keşfetmediyseniz bir an önce gezi planınıza bu tarihi kenti dahil etmelisiniz. Niğde otelleri ile hem ekonomik hem keyif dolu bir tatil yapabilirsiniz. Yurtiçi oteller arasında yer alan Niğde otelleri ile tatilin ve kültürün tadını çıkartabilirsiniz.

İç Anadolu'nun turistik kenti Niğde'de tarihi keşifler yaparken Türkiye'nin ne kadar zengin bir ülke olduğunu bir kez daha göreceksiniz. Gezginler için farklı seyahat alternatifleri oluşturan Niğde'de keşfedilecek o kadar yer var ki... Hazırsanız, tarihi bir yolculuğa çıkmanın vakti geldi.


Niğde Gezilecek Yerler

Niğde gezilecek yerler açısından birçok tarihi durağa ve doğal güzelliğe sahiptir. Hem kültürel hem de macera dolu rotalar ile her kesimden gezgine hitap etmektedir. Niğde'de doğa ve adrenalin için Aladağlar ve Bolkar Dağları dağcılık ve trekking oldukça uygun yerlerdir. Dağların temiz havasını almak, şehre kuş bakışı bakmak istiyorsanız bu deneyim tam size göre. Bolkar Dağı Kayak Merkezi, Bolkar Dağlarının kuzey yamaçları üzerinde yer almaktadır. Alt yapısı henüz tamamlanmamış olmasına rağmen 7 kilometrelik doğal pisti ile Aralık-Nisan ayları arasında her türlü kış sporu yapmak için ilin en uygun yeri. Niğde özgün el dokuma halılarıyla dünyaca ünlenmiş bir yer olmasından dolayı çok sayıda el dokuma halısı ve kilim satan yer bulabilirsiniz. Ülkemizde en büyük elma bahçelerinin bulunduğu il olan Niğde’nin o mis kokulu ve aromalı elmalarından, kış aylarının enerji kaynağı olarak bilinen Niğde’nin bağlarında özenle yetiştirilmiş üzümlerinden elde edilen pekmezden mutlaka almalısınız.


Niğde İlçeleri

  • Altunhisar: İl merkezine 38 kilometre mesafede yer almakta olan ilçe Hasan Dağı ve Melendiz Dağı eteklerine kurulmuş. Tarihteki adı “Andugu” olan Altunhisar eskiden beri önemli bir kasaba merkezi olmuş. Yakın zamanda restore edilip halkın kullanımına açılan Karamanoğullarından Yakup Beye ait bir cami ve bu cami yanında aynı ada sahip çeşme bulunmakta. Yeşilyurt kasabasında Roma döneminden kalma bir kilise mevcut. İlçenin Kapadokya’nın güney bölgesinde olmasından dolayı tarihi milattan öncelere kadar giden, kayaların oyulması sonucu oluşturulmuş bir mağara olan tarihi Bayatönü Yerleşimleri burada ziyaret edebileceğiniz yerler arasında.
  • Bor: İl merkezine 17 kilometre mesafede Bor Ovası üzerine kurulmuş. İlçe sınırları içerisinde Tyana Höyüğü’nü barındırmasının yanısıra, döneminin önemli filozof ve düşünürleriden Apollon’ un doğum yeri olma özelliğine de sahip. Roma Dönemi’nden günümüze gelebilmiş olan su kemerleri ve Roma Havuzu buraya geldiğinizde görmek isteyeceğiniz yerlerden.
  • Çamardı: İl merkezine 68 kilometre mesafede yer almakta. İlçesine bağlı Kavlaktepe Köyü’nde Bizans Dönemi eseri olan yeraltı şehri ve Celaller Köyü yakınındaki Göltepe-Kestel Ören Yeri bölgenin önemli tarihsel kalıntıları. Çamardı İlçesi Türkiye’nin en önemli dağcılık ve trekking merkezi olma özelliğine sahip. Toroslar’ın en yüksek bölgesinde bulunan “Demirkazık Zirvesi” doğal güzelliği ve çok sayıda farklı tırmanış seçeneği ile bu konuda eşsiz bir yer.
  • Çiftlik: İl merkezine 61 kilometre mesafede yer almaktadır. İlçedeki Bahçeli Köşk Höyüğü, Çamardı Celaller Höyüğü, Göllüdağ Ören Yeri Divarlı Höyüğü, Altınhisar Pınarbaşı Höyüğü ve Çiftlik Tepecik Buluntu Yer’lerinde ortaya çıkarılan yapılar ve eserler Niğde’nin tarihinin ne kadar eski dönemlere dayandığı konusunda fikir vermekte.
  • Ulukışla: İl merkezine 56 kilometre mesafede yer almaktadır. Ulukışla’nın tarihi zenginlikleri arasında yer alan Zeyve Höyüğü, Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, Kamareddin Hanı kalıntısı, Lülve Kalesi, Başmakçı Köyündeki anıt mezar, kervansarayın yanındaki Ak Camii ve Hamam, Büyük Camii, Kırkgeçit Köprüsü, Ak Köprü, Alpağut Çeşmesi, 1. Dünya Savaşı’ na şehit olmuş pilotları için yapılmış şehitlik ziyaret edebileceğiniz yerler arasında.

Niğde otelleri ile tatil planınızı şimdi Jolly ile yapın, kültür ve tarih ile iç içe geçen bir geziye çıkın. Hadi gidelim...