Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Ortakent Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Yer Gök Bodrum”

Bodrum’un küçük ama şirin bir beldesi olan Ortakent mavi bayraklı sahili ile tatilcilerin ilk adresi oluyor. Önceden küçük bir köy olan Ortakent Yahşi Köyü ile birleşmiş ve 1999 yılında belde kimliğine kavuşmuş.

Ortakent’in tarihin ilk dönemlerinden günümüze kadar gelen eski adı Müskebi. Beldenin mis gibi kokan mandalina bahçeli sokakları sayesinde bu ismi aldığı söylenilmekte. Hakimiyetinde kaldığı Miken uygarlığı döneminden günümüze tarihi izler taşıyan belde de Roma ve Bizans İmparatorluklarına ait kalıntı ve yapılara rastlamak mümkün.

Bir akarsuyun iki kenarında yer alan Ortakent ve Yahşi doğal yapısını ve zengin bitki örtüsünü koruyarak günümüze kadar gelmesini sağlamış. Bölge halkı geçim kaynağı son yıllarda turizm olarak değişse de hala büyük bir kısım tarım ve hayvancılıkla uğraşıyor.

Osmanlı Devleti zamanında da önemli yerleşimlerden biri olan Ortakent şehir merkezinde hala o dönemin eserlerini görebiliyoruz. Ortakent geniş ve uzun sahili ve masmavi denizi ile beldeye gelen turistleri büyülüyor.

Denizin tertemiz oluşu ve sahildeki kafelerin sınırsız ikramı tatilin sakin ve eğlenceli geçmesini sağlıyor. Son yıllarda yeni açılan plajlar ve lüks lokantalar beldeye farklı bir boyut kazandırmış.

Ortakent kıyılarında birçok su sporunu yapmak için imkan bulunuyor. Rüzgar sörfü, jet ski, deniz bisikleti bunlardan bazıları. Ortakent diğer sahil beldelerine nazaran yazları daha serin. Havadaki nem oranı insanı çok fazla bunaltmıyor.

Kış ayları ise olabildiğince yağışlı geçiyor Ortakent’te. Sakin ve huzurlu bir tatil geçirmek, masmavi sularda yüzmek ve eğlenceli bir gece hayatı yaşamak istiyorsanız Ortakent’ten daha iyi bir seçim olamaz.

Turizm için çok elverişli olan bu bölgede bulunan plajların çoğu mavi bayraklı. Bu da temiz ve berrak sularda yüzebileceğiniz anlamına geliyor.

Ortakent’te birçok sportif faaliyeti yapma imkanı bulunuyor. Özellikle su sporlarını yapabileceğiniz birçok mekan var. Katamaran, rüzgar sörfü ve jet ski gibi birçok spor faaliyetini yaparak zaman geçirebilirsiniz. Eğer özel tekneniz varsa Ortakent kıyıları tam size göre.

Teknesi olmayanlar ise her gün düzenlenen mavi turlara katılabiliyor. Yeşilin ve mavinin ahenk içinde dans ettiği beldede isterseniz bisiklete binebilir isterseniz de sahilinde yürüyüş yapabilirsiniz.

Ortakent’te alışveriş yapabileceğiniz çok sayıda mağaza bulunuyor. Son yıllarda beldeye en ünlü markaların şubelerini barındıran büyük alışveriş merkezlerinin açılmış olması beldenin alışveriş hayatına hareketlilik kazandırmış.

Beldeye gelen turistler tüm gereksinimlerini bu dükkanlardan karşılayabiliyor. Ortakent pazarları da dükkanlar kadar renkli ve zengin. Pazarlarda plajda kullanabileceğiniz mayo, gözlük, çanta, şapka gibi aksesuarların yanında Bodrum yöresine ait el sanatları örneklerini ya da yöresel giysileri de bulabiliyorsunuz.

Denizden çıkarılan deniz kabukları, süngerler ve daha birçok eşyayı Ortakent tezgâhlarında bulmanız mümkün.