Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Ovacık Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Paraşüt Tutkunlarının Tercihi”

Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı bir turizm beldesi olan Ovacık önceleri küçük bir Türk köyü iken günümüzde turizmin merkezi haline gelen bir belde halini almış. Belde daha çok yabancı turistlerin gözdesi olan bir yer.

Ovacık’ta özellikle İngilizlerin gözle görülür bir çoğunluk sağladığını söylemek mümkün. Hatta bölgedeki çoğu yatırımcı İngiliz. Denize 5 km kadar uzaklıkta bulunan bu şirin bölge diğer turizm bölgelerinin aksine denizin yukarısında dağların arasına kurulmuş.

Dağların arkasında yer alan bu küçük belde, huzur veren ortamı, samimi ve yardımsever insanları, muhteşem çam ormanları ve tertemiz havası ile tatilcilere muhteşem bir tatilin kapılarını aralıyor.

Ölüdeniz ve Fethiye arasında yer alan Ovacık, özellikle yamaç paraşütünün bölgede önemli bir hale gelmesinden sonra büyük bir değer kazanmış. Ovacık özellikle şehrin kalabalığından ve yazın bunaltıcı sıcağından sıkılanların uğrak yeri. Önceleri Hisarönü beldesinden ayrı olan Ovacık, yapıların ve tesislerin büyümesi ile neredeyse Hisarönü ile birleşerek tek bir yerleşim haline gelmiş.

Bölgede son yıllarda çok büyük otel ve konaklama tesisleri hizmete girmiş. Tatil köyleri bölgenin doğal yapısını bozmadan mimarisine uygun olarak planlanmış. Gündüzleri havuzlarda ve denizde vakit geçirebileceğiniz gibi Ölüdenizde tekne turu da yapabiliyorsunuz. Geceleri ise Ovacık farklı bir dünyaya dönüşüyor ve eğlence ayağınıza kadar geliyor.

Gece kulüplerinde sabahın ilk saatlerine kadar müzik seslerini duymak mümkün. Suyu olmayan küçücük köyken turizmin can damarı bir bölge haline gelen Ovacık muhteşem tabiatı ve doğal güzellikleri ile ziyaretçilerini bekliyor.

Ovacıkta deniz bulunmadığı için denize girmek ve güneşlenmek için birkaç km uzaklıktaki Ölüdeniz’e gitmek gerekiyor.

Ovacık hala yerel izler taşıdığından gündüz saatlerinde beldedeki tarihi yapıları gezmek eğlenceli oluyor. Jeeple safari ise bölgeniz en cazip etkinliklerinden. Bölgede çok sayıda safari turu yapan firma bulunmakta.

Safari turu ile şehrin kalabalığından uzaklaşarak doğanın huzur veren dokusunu yerinde yaşayabilirsiniz. Bölgede bulunan pistlerde yamaç paraşütü yapma imkanınız da bulunuyor. Yüzlerce metre yükseklikten Fethiye’yi ve Ölüdeniz’i izlemek tarif edilemez bir duygu.

Tatil köylerinde ve otellerde tatilcilerin güzel vakitler geçirebilmesi için havuzlar ve oyun parkları bulunuyor. Ayrıca merkezde bulunan aqua park eğlencenin doruğa çıktığı noktalardan biri.

Hisarönü Belediyesi’nin bir tatil beldesi olan Ovacık’ta alışveriş yapmak çok keyifli. Çok büyük alışveriş merkezleri bulunmasa da bölgede çok sayıda küçük butik bulunuyor. Bu butiklerden elbise, terlik mayo gibi tatil için gerekli olan ihtiyaçlarınızı satın alabilirsiniz.

Muğla ve Fethiye bölgesine ait çok sayıda yöresel ürünü de Ovacık’ta bulunan dükkanlardan satın almanız mümkün. Ovacık’ın çok yakınında bulunan Hisarönü Belediyesi’nden de alışveriş yapabilirsiniz.

Beldede her hafta yöresel pazarlar kuruluyor. Bu pazarlarda yöreye ait yiyecekler ve organik gıdalar satılıyor. Ayrıca otantik dokuma örnekleri, deri aksesuarları ve yöreye ait kilimleri pazarlardan satın alabilirsiniz.