Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Paris Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

Rüya Şehir”

Seine Nehri üzerindeki Paris dünya turizminin en önemli noktası. Çok zengin sanat ve kültür eserlerine sahip. Yılda yaklaşık 30 milyon turist ağırlar Paris.

Paris denilince hemen Eyfel Kulesi gelir akla ama Fransızların çoğu aslına bakılırsa Eyfel Kulesi’ni pek sevmezler, demir yığını olarak görürler. Kulenin hiç bir doğal güzelliği yok ama yine de dünyanın en çok merak edilen yerlerinden biri.

Paris’in ikinci turist çeken noktası Louvre Müzesi’nde bulunan Mona Lisa tablosusu.

Paris denilince akla gelenlerden biri de şehri örümcek ağı gibi saran dünyaca ünlü metrosu.

Konaklama açısından Paris oldukça fazla seçenek sunar ancak fiyatları Avrupa ortalamasının üzerinde.

Şehir içi ulaşım için Paris Pass güzel bir uygulama. Sadece ulaşım değil birçok müze girişlerinde de kolaylıklar sağlıyor.

Paris’te sıcaklık, yaz aylarında 24-25 derece, kış aylarında ise 5-6 derece. Paris çok fazla yağışlı sayılmaz ancak birden bastıran yağmurları ile ünlü. Paris gezisi için ilk bahar ve yaz en uygun aylar.

Paris gezisi için Schengen vizesi gerekli.

Paris’te çok çeşitli yemek turları yapılıyor. Bunlardan en ünlü olanları Eyfel Kulesi’nde öğle yemekli tur ve Seine Nehri üzerinde yemekli tekne gezintisi. İsteyenler bu turlara da katılabilir.

Paris’i ikiye bölen ünlü Seine Nehri’nde yapılacak bir tekne turu da size güzel anlar yaşatacak.

Montmartre Tepesi’nde proterinizi yaptırmasanız bile çalışan ressam ve karikatüristleri izlemek başlıbaşına bir aktivite olabilir.

Paris denince akla moda gelir hemen. Moda konusunda dünyanın sayılı şehirlerinden olan Paris’te dünyaca ünlü markaların dev mağazaları var. Bu nedenle her türlü giysi ve takı malzemelerini buradan almanız mümkün. Elbette mütevazi bütçeler için şehirdeki ufak butiklerden de giyim alışverişi yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında St. Martin kanalı civarında güzel butikler kurulur. Bunun yanında parfüm için de inanılmaz seçenekler var.

Alabileceğiniz geleneksel yiyecekler içinde özellikle hardal, karşınıza en çok çıkacak bir yiyecek. Bunun yanında baharat, kahve, çiçek esansı, çikolata ve badem kurabiyesi çeşitleri de alabilecekleriniz arasında.

Yine gelenlerin çokca aldığı bir ürün de Opera Garnier çatısındaki arıların yaptığı bal olarak bilinen Opera Garnier balı.

Paris’in ünlü bağlarından elde edilen Fransız Şarapları’ndan da mutlaka alınmalı.

Her turistik bölgede olduğu gibi küçük hediyelik eşyalar (biblolar, bardak altlıkları, anahtarlıklar, kartpostallar ve magnetler) başta Şanzelize olmak üzere şehrin hemen heryerinde satılıyor.

Eğer daha orjinal bir şeyler bakıyorsanız ressamlar tepesinde bulunan sanatçılara, el işçiliğine ve boyutuna göre uygun bir ücret karşılığı karikatür, kara kalem ya da yağlı boya portrenizi yaptırabilirsiniz.

Sokak pazarları, bir şehrin günlük yaşamını ve kültürünü en güzel anlatan yerler olduğu için bir sokak pazarını da mutlaka dolaşmalısınız.