Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Riva Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “İstanbul'da Koylarıyla Ünlü Bir Köy”

Riva, İstanbul iline bağlı Beykoz ilçesinin şirin bir sahil köyü. Beykoz, tarihi MÖ. 700’lerde deniz yoluyla bölgeye gelen Traklar’la başlayan, dönemin kralı Amikos sebebiyle, Amikos olarak anılmış olan bir yerleşim yeri. Burada Bebrik Devletini kuran Traklar, Britanyalılar tarafından MÖ. 337 yılında yıkılmış. Cenovalılar tarafından kurulduğu düşünülen Riva, Anadolu yakasının kuşatılmasını önleyebilecek konumuyla tarihte önemli bir yere yerleşmiş.

İstanbullular ve civar yerlerden, yaz aylarında oldukça fazla ziyaretçisi olan köy, günü birlik ve hafta sonları tatilleri için tercih edilmekte. Koylarının güzelliği ile insanlara çekim alanı olmuş bir yer. Hem yaz aylarında, hem de kış aylarında ziyaretçilerin olduğu bir bölge. Şehre yakın olduğu için, stres atmak isteyenlerin kaçış noktası olmuş. Gür ormanlarıyla, tertemiz bir havayı sunan Riva, İstanbul’un arasında kalmış bir cennet. Köyün tarihinin de Cenovalılar, oldukça önemli bir konuma sahip. Köyde süreli yaşayan halkının dışında, yazlık olarak kullanılan evlerinde bulunması, yörenin tatil yeri olarak, tercih edildiğini göstermekte.

Riva’ya gitmek için, gidiş yolu üzerinde bulunan Riva Deresi'nin üzerindeki köprüden geçerken gördüğünüz manzara karşısında, hayranlık duyacaksınız. Dere içerisinde bulunan teknelerle, yöreyi dolaşma imkânına sahip olmak sizin elinizde. Biz bir tur atın deriz, malum şehrin havasından kurtulmak kolay olmuyor. Elbette ki, yörede doğa yürüyüşlerini de ihmal etmeyin. Riva bir metropolün içerisinde bulunduğu için, her türlü alt yapının bulunduğu bir yöre. Sağlık, iletişim, ulaşım imkânları sizi de şaşırtacak.

Riva Karadeniz kıyısı olduğu için, fazla açılmadan plajları ile sizlere en iyi hizmeti verecek. Yaz aylarında şehrin havasından uzak bir yerde tatil yapmak, size de iyi gelecek. Bunların dışında, Riva deresi çevresinde bulunan restoranlarda ve piknik alanlarında, yaz ayları dışında da değerlendirebileceğiniz güzel bir hafta sonu gezisi yapabilir, doğayla baş başa kalmanın huzurunu yaşarsınız.

Civar köyleri gezmek ve Riva Kalesini görmek, ihmal etmemeniz gereken konular. Riva balık ve dalış tutkunları içinde elverişli bir yöre. Elmasburnu koyu, kamp yapmayı sevenlere kucak açmakta. Ayrıca kano, deniz bisikleti, trambolin, motor sporlarının en güzeline şahit olacaksınız. Elverişli koşulları ile sizlere güzel bir tatil geçirme olanağı sunmakta. 

Riva köyünden doğal olarak yetiştirilmiş ürünleri ve köylülerin elleriyle yaptıkları peynir, zeytin, reçel gibi malzemeleri gönül rahatlığı ile alabilirsiniz. Köyün içerisini gezdiğinizde, çarşısında ve kurulan pazar yerinde bu ürünlere kolayca ulaşacaksınız. Yöreyi anımsatan el işi ürünleri de, hatıra olarak alabilirsiniz.