Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Safranbolu Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Karabük Safranbolu, ülkemizde adeta açık hava müzesi niteliğindeki oldukça ilgi çekici bir bölge. Sadece ülkemizde değil dünyada da konakları ve kendine has mimarisi ile popüler yerlerin arasında. Şöyle ki 1994 yılında UNESCO, Safranbolu’yu dünya mirası listesine alarak tüm bölgeyi koruma altına aldı. Küçük bir bölge olmasına rağmen kendine has yapısı ve kültürel birikimi ile Safranbolu senede 1 milyon 300 bin civarı ziyaretçiyi ağırlıyor. Safranbolu Otelleri bu güzide bölgenin mimari güzelliğini bozmadan çevreyle uyumlu bir şekilde gezginlerin konaklama ihtiyaçlarını karşılıyor. Ama nasıl karşılıyor? Emin olun burada kaldığınız Safranbolu Konak Otelleri, bu zamana kadar yaşamadığınız bir deneyim tattıracak. Kendinizi zaman yolcusu gibi hissedebilirsiniz. 18. yy’dan kalma yapıları ve dizaynları ile bu bölgedeki 5 bin yıllık geçmişi odanızda, pencereden baktığınızda hissedebileceksiniz.

Karabük Safranbolu Otelleri, oda kahvaltı, sadece oda, tam pansiyon, yarım pansiyon gibi diğer 8 çeşit konaklama seçenekleri ile sizlerle buluşuyor.

Karabük Safranbolu Otellerinde verilen hizmetlerden bazıları;

Karabük Safranbolu Otel çeşitlerinden bazıları ise;

Jolly İle Rüya Gibi Bir Safranbolu Tatili

Jolly rüya gibi bir Safranbolu tatilini bir tık uzağınıza kadar getiriyor. Safranbolu anlatılması en zor bölgelerden bir tanesi. Şöyle ki geçmişten öyle güzel dokuları kendinde barındırıyor ki, tarih dersi dinlemek ile tarihe şahitlik etmek arasındaki fark kadar belirgin bir bölge. Tarihi Safranbolu Konakları, antik şehirler, bölgenin %60’nı kaplayan gür ormanlar, mağara ve kanyonlar, tarihi çarşılar, yöresel yemekler ve 5 bin yıllık bir kültürel birikimin hepsi birleştiğinde nasıl bir manzara ile karşılaşacağınızı az çok tahmin edebilirsiniz. Safranbolu 2000’e yakın geleneksel Türk evleri ile 18. yy’nin izlerini sizlerle paylaşarak muhteşem bir ortam sunuyor. Peki bu büyüleyici bölgede sizin için uygun Safranbolu Otelleri seçeneklerini nasıl bulabilirsiniz? Jolly düzenlemiş olduğu Safranbolu Otelleri ile daha bölgeye gitmeden gerekli olan tüm bilgileri ve içerikleri öğrenme fırsatı oluşturdu. Böylece Safranbolu Otel kampanyaları gibi avantajlı seçenekleri inceleyerek, işletmelerle iletişim kurarak, safranbolu otel fiyatlarını görerek, kendi kararınızı en sağlıklı şekilde verebilirsiniz. Ayrıca Jolly oluşturduğu Safranbolu Bayram Otelleri, Safranbolu Tatil Paketleri, Safranbolu Otel Fırsatları, Safranbolu Erken Rezervasyon Otelleri ile hayalinizdeki tatili özel gün ayrıcalıkları ile cebinize de uygun hale getiriyor.

Safranbolu Otellerinde Uygun Fiyat Avantajları

Jolly, Safranbolu Otelleri uygun fiyat avantajları seçenekleri ile muhteşem bir tatili bir tık uzağınıza getiriyor. Safranbolu Otel Kampanyaları ile birbirinden güzel tatil fırsatları oluşturdu. Safranbolu otel fırsatları ile dilediğiniz an tarihin, yeşilin ve doğanın keyfini çıkartabilirsiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi Karabük Safranbolu Otellerinin doluluk oranları bahar ve yaz sezonu artıyor. Çünkü kışın Safranbolu hava koşulları biraz zorlayıcı olabiliyor. Uygun fiyatlı Safranbolu otellerinden faydalanmak için yaz ve bahar sezonu gelmeden önce Safranbolu erken rezervasyon seçeneklerini takip etmenizi tavsiye ederiz. Böylece istediğiniz tatili yaz sezonuna göre oldukça ucuz Safranbolu Otellerinde yapabilirsiniz.

Şimdi Al Sonra Öde Safranbolu Otellerinde Tatil Yapmak İçin Tıklayın!

Safranbolu Ekonomik Otellerde Tatil Yapmak İçin Tıklayın!

Safranbolu Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları

Özellikle yaz ve bahar ayları olmak üzere senenin büyük bir bölümünde aktif olarak hizmet veren Safranbolu Otelleri, Jolly erken rezervasyon fırsatları ile sizlerle buluşuyor. Safranbolu Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmanın uygun zamanı da yaz ve bahar sezonu başlamadan önce arayışa başlamak. Böylece yoğunluk başlamadan erken rezervasyon yaparsanız sizin için uygun ve ucuz Sanbolu tatil otelini Jolly ile rahatça bulabilirsiniz. Aynı şekilde rezervasyon yapacağınız tarih ile içinde bulunduğunuz tarih arasında zaman farkının olması tatil otelleri tarafından erken rezervasyon olarak da değerlendirildiği için Jolly otel seçeneklerini inceleyerek hem size hem bütçenize uygun otelleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Safranbolu'da Ulaşım

Safranbolu Karabük’ün en popüler ve turist çeken bölgesi olduğu için belediye ulaşım konusunda ciddi düzenlemeler yapıyor. Safranbolu - Karabük, Karabük - Safranbolu arası saat başı sefer düzenleniyor. Sefer sayıları haftaiçi ve haftasonu değişkenlik gösteriyor. Bu yüzden Safranbolu Belediyesi sayfasında sefer saatlerini ve sayılarını kontrol etmeniz sağlıklı olur. Safranbolu minibüs harici bir ulaşım aracı kullanmak isterseniz diğer tercihiniz taksiler olacaktır. Taksiler aracılığı ile ister bölge içinde isterseniz Safranbolu’ya yakın diğer tatil beldelerine ulaşabilirsiniz.

Safranbolu'da Gezilebilecek Yerler

Safranbolu, oldukça sakin, doğal ve kültürel bir tatil için en güzel yerlerin başında geliyor. UNESCO’nun koruma altına aldığı Safranbolu ilçesinde keyifle gezerken 5000 bin yıllık tarihe de tanıklık edebileceksiniz. Hadi hep beraber Safranbolu’ya geldiğinizde mutlaka uğramanız gereken yerlere bir göz atalım.

Safranbolu Evleri

 1. yy’da oluşan ve türk kent kültürünün bir yansıması olan Safranbolu evleri, Safranbolu’nun mihenk taşı olmuştur. Burada yer alan 2 bin geleneksel türk evi yasal koruma altına alınarak, müthiş ve etkileyici bir kültürün yaşaması sağlanıyor. Safranbolu evlerinde taş ve ahşabın muhteşem uyumuna şahit olacaksınız. Bütün yollarda taştan yapılmasına rağmen hem duvarlarda hem de yollarda yeşillikler fışkırıyor. Taş yapılar sayesinde rutubet ortadan kaldırılıyor ve aynı zamanda etraftaki bitkilerin yeterince su alabilmesine imkan veriyor. Evlerin konumları ve pencereleri, etrafındaki yapıların görüşünü ve rahatını engellemeyecek şekilde dizayn edilmiş. Bu gibi ayrıntılara dikkat ederek o zamanki kent yaşamının ve kentlilerin birbirine nasıl saygı duyduğu ve nasıl bir arada uyum içinde yaşayabildiğini anlamak daha mümkün oluyor.

Tarihi Saat Kulesi

 1. Selim’in sadrazamı İzzet Mehmet Paşa tarafından 1790 yılları civarında inşa edilen saat kulesi, 12 metre yüksekliğinde olup tamamen taştan oluşturulmuş. İçine çıkılabilen ender saat kulelerinden olan Safranbolu Tarihi Saat Kulesi, 200 yıldır haftada bir kurularak aralıksız bir şekilde çalışıyor.

Bulak Mencilis Mağarası

Türkiye’nin en uzun mağaralarından biri olan Bulak Mencilis Mağarası 6 km uzunluğunda olmasına rağmen sadece 400 metresi gezmeye uygun şekilde ışıklandırılabilmiş. 150 basamaklı merdivenleri aştıktan sonra ulaşacağınız mağaranın içinde yer alan şelale ve gölü görünce adeta büyüleneceksiniz. Ayrıca mağaranın oluşumu 3 milyon yıl öncesine kadar dayanıyor. Hepsi bir arada toparlanınca kendinizi farklı bir gezegende zannetmeniz çok mümkün.

Kent Tarihi Müzesi

Tatil yerine gidince müze gezmeden olmaz diyenlerdenseniz doğru adres. Sürekli olarak kendini güncelleyen Kent Tarihi Müzesi, ziyaretçilere kültürel, tarihsel zenginliğini tanıtmak ve binlerce yıllık geçmişini göstermek amacıyla kentle ilgili eşyalar, resmi belgeler, ses ve görüntü kayıtları sergileniyor. Kronolojik sırayla düzenlenen müze Bizans dönemi kullanılan sikkelerden Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet yıllarına kadar birçok eşyanın dönemine uygun şekilde ayarlanmış. Kent tarihi müzesi haricinde Çikolata Müzesi, Anadolu Saat Kuleleri Minyatürleri Parkı Müzesi, Tabakhane Müzesi gibi müzeleri de gezerek kente ait bir çok dokuyu hissedebilirsiniz.

Safranbolu Kristal Teras

Yükseklik korkusu olanlar burayı listesinden çıkartabilir. Kristal teras, Tokatlı Kanyonu üzerinde yüksek bir tepe üzerinde uçuruma kurulu.Zemini tamamen camla kaplı olduğu için kendini kanyanun en yüksek yerinde asılı kalıyor gibi hissediyorsunuz ve size çok güzel bir manzara eşlik ediyor. Teras 80 metre yüksekliğinde ve 75 tonu taşıyabilecek kapasiteye sahip.

Tarihi Cinci Hamamı

Cinci Hüseyin diye tanınan Karabaşzade Hüseyin Efendi tarafından 1645’li yıllarda inşa edilen hamam 24 saat ziyaretçilerine hizmet veriyor. Kadınlar ve Erkekler tarafı olarak ikiye bölünen hamamın girişleri iki ayrı sokağa bakıyor. Sahab kadar hamam keyfi yapmak isteyenlerin ilk adresi Tarihi Cinci Hamamı oluyor.

Cinci Hanı

Yine Karabaşzade Hüseyin Efendi tarafından 1645’li yıllarda inşa edilen han, şehrin tam merkezinde konumlanmış. İki katlı han tam olarak 63 odalı. İlk olarak kervansaray olarak kullanılmasına rağmen 20. yy geldiğimizde bir depoya dönüştürülmüş. Günümüzde ise otel, restoran, cafe ve var olarak ziyaretçileri ağırlıyor.

Safranbolu İncekaya Su Kemeri

60 metre yüksekliğinde suyu karşı tarafa taşımak amacıyla Sadrazam İzzet Mehmet Paşa tarafından yaptırılan İncekaya Su Kemeri 6 kemerden oluyor. Oldukça zeki bir şekilde oluşturulan su kemerini Tokatlı Kanyonu üzerinde izlemek ve etrafında gezinmek oldukça keyifli ve heyecanlı oluyor.

Havuzlu Asmazlar Konağı

Safranbolu’nun en güzel konaklarından bir tanesi olan Havuzlu Asmazlar Konağı 1989 yılından beri otel hizmeti veriyor. Yemyeşil bahçesi, rengarenk çiçekleri ve havuzuyla cennetten düşmüş bir yapı gibi. Asmazlar ailesi tarafından 19. yy başlarında inşa edilmiş ve 3 konak birleşik şekilde oluşturulmuş. Burayı ve çevredeki konakları gezmeyi şiddetle tavsiye ediyoruz.

Tokatlı Kanyonu

Muhteşem bir doğal güzelliğe sahip yeri en sona sakladık. 9 km uzunluğundaki bu kanyonun her bir noktasını mutlaka gezmeniz gerek. Her yerde yemyeşil ağaçların ve akarsuların olduğu Tokatlı Kanyonu, oksijen miktarının en bol olduğu yer. Muhteşem manzaralara tanık olmanın yanı sıra birçok doğa sporu, at gezisi, paintball, piknik yapıp çadır ve kamp kurabilirsiniz.

Safranbolu’ya Yakın Tatil Beldeleri

Hazır Safranbolu’ya gelmişken Yörük Köyü, Bartın, Kastamonu, Amasra, Ankara gibi yerleri ziyaret ederek tatilinize renk katabilirsiniz.

Safranbolu'da Yapılabilecek Aktiviteler

Safranbolu sakinliği, muhteşem mimarisi ve doğası ile ön plana çıktığı için yapılacak aktiviteler de bu yönde gelişmiş. Temel olarak Safranbolu’da bol bol gezecek, mimari yapıları inceleyecek ve içinde vakit geçirecek, doğa ile başbaşa kalacaksınız. Bunun haricinde Safranbolu’da yapılacak aktivitelerden bazıları;

 • At Gezileri
 • Doğa Yürüyüşleri
 • Atv Turları
 • Paintball
 • Doğa Sporları
 • Kamping 

Safranbolu'da Alışveriş

Safranbolu’da alışveriş pazarlar, hanlar, çarşılar ve avmde gerçekleştiriliyor. Hemen hemen her alanda zanaat ürünleri hediyelik eşyalar, gıdalar, giyim ürünleri, baharatlar, yöresel ürünler bulabilirsiniz. Özellikle Safranbolu’nun adını aldığı ve birçok hastalığa şifa olarak bilinen safran otunu yerinden almayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Safranbolu’da alışveriş yapabileceğiniz yerlerin başında;

 • Semt Pazarları
 • Safranbolu Demirciler Çarşısı
 • Eski Safranbolu Çarşısı
 • Safran Park Avm
 • Safranbolu Yemeniciler Arastası

Safranbolu'da Eğlence ve Gece Hayatı

Safranbolu’da eğlence ve gece hayatı olduça sakin geçmektedir. Safranbolu sakin ve dinlendirici işletmelere sahip olmasının yanı sıra aynı zamanda eğlenceli vakit geçirmenin de doğru adresi. Canlı müziğinizi dinlerken bir yandan çok güzel yemeklerinizi şarap eşliğinde yiyebilir sevdiklerinizle beraber keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Safranbolu Tatil Önerileri

Bu zamana kadar anlattıklarımızı özetlemek gerekirse, Safranbolu’ya geldiğinizde vereceğimizi ilk öneri geleneksel türk evlerinde konaklamanız olacak. Böylece kendinizi şehrin bir parçası hissedip Safranbolu’nun kültürüne ve doğasına dokunabileceksiniz. Safranbolu çok büyük bir yer olmadığı için olabildiğince her yeri gezmeye çalışın. Doğal güzelliklerden yararlanın, hem gezin hem doğada vakit harcayın. Bahsetmiş olduğumuz etkinliklere katılarak tatilinizi ayrı bir boyuta da taşıyabilirsiniz. Özellikle mağara ve kanyon gezilerinizi bu etkinliklerle birleştirerek olası vakit kayıplarının da önüne geçmiş olursunuz. Yöresel yemekleri tercih etmeye özen gösterin. Zaten diğer yemekleri her yerde bulabilirsiniz. Anın tadını çıkarın, sevdiklerinizle beraber güzel vakit geçirmeye odaklanın.

Romantik Bir Tatil İçin Safranbolu Balayı Otelleri

Romantik bir balayı tatili için en önemli noktalardan bir tanesi çiftlerin beğenilerine uygun yerlerde zaman geçirmeleri ve kaliteli hizmet alarak hiçbir sorunla karşılaşmamaları. Safranbolu Balayı Otelleri romantik bir tatil için gerekli bütün koşulları sağlayan yerler arasında. Doğası, sakinliği, muhteşem mimarileri, bahçeleri ve konakları ile sevdiğinizle beraber baş başa huzur içinde vakit geçirebilirsiniz. Yalnız kalmak isteyen çiftler için bahar aylarında Safranbolu muazzam bir tercih olabilir. Zevkinize ve beğeninize uygun yerlere seyahat etmek sizin sorumluluğunuzdayken, kaliteli hizmetin güvencesini anlaştığınız oteller alır. Jolly ile anlaşmalı Safranbolu Balayı Otelleri birçok hizmet ve uygulama sunuyor. Odanıza özel dekorasyon yaptırabilir, otel ikramı ile karşılanabilir, oda kahvaltı hizmetleri ile baş başa romantik bir kahvaltı yapabilirsiniz. Romantik bir tatilin vazgeçilmezi tabi ki de akşam yemekleridir. Akşam yemeklerinizi çiftler için özel olarak düzenlenmiş yerlerde yiyebilir tatilinize renk katabilirsiniz. Dediğimiz gibi çiftlerin romantik bir balayı tatili geçirmesi için Jolly birbirinden farklı birçok hizmeti bir tık uzağınıza getiriyor. Bu fırsatları inceleyerek sizin için uygun balayı otellerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Safranbolu Festivalleri

 • Karabük Bisiklet Festivali
 • Müzekent Doğa ve Motosiklet Festivali
 • Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali

Unesco Dünya Miras Kenti:"Safranbolu"

17 Aralık 1994’de UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne giren Safranbolu en iyi korunan 20 kent arasında yerini alıyor. Safranbolu adeta tarihten günümüze kalan bir parmak izi niteliğinde. Bizans, Selçuklu, Osmanlı mimarisini, şehir hayatını ve kültürünü ara sokaklarında bile yansıtabiliyor. Tarihten bozulmadan günümüze gelen han, hamam, çeşme, cami, köprü, konak, evlerle beraber yaklaşık 2000 tescilli eser yer alıyor. Yani anlayacağınız zamanda yolculuk yapmak için zaman makinesine ihtiyacınız yok. O kadar derin bir kent ki Safranbolu Milattan önce 3 binli yıllarda burada insan yaşamının olduğu söyleniyor. Koronavirüs salgınından önce senede 1 milyon 300 bin kişi hem yurtiçi hem yurt dışından bu güzide yeri ziyarete geliyordu. Ülkece Safranbolu’ya sahip olduğumuz ve onu koruduğumuz için gurur duymalıyız çünkü bize nereden geldiğimizi gösteren, kent yaşamına ışıl tutan ender bölgelerden bir tanesi.

Sıkça Sorulan Sorular

Safranbolu'da Otel Rezervasyonu Nasıl Yapabilirim?

Jolly Tur’un yüzlerce oteli çeşitli konsept, tema, lokasyon, fiyat aralığı ve otel türü olarak kategorize ettiği Safranbolu Otelleri sayfasından ihtiyaçlarınıza göre filtreleyerek size uygun otelde yerinizi ayırtabilirsiniz. Jolly Safranbolu Otelleri listesine bakarak sizin için uygun Safranbolu otelini avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz. Sizin için uygun Safranbolu oteli bulduktan sonra rezervasyon yap seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Safranbolu tatilinizi bütçenize uygun otellerde kaliteli hizmet alarak geçirmek istiyorsanız aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz. Bağlantıda sizin için düzenlenmiş birbirinden özel otelleri göreceksiniz.

Safranbolu Otellerinde Tatil Yapmak İçin Tıklayın!

Karabük Safranbolu'da Nerede Kalınır?

Karabük’e bağlı Safranbolu büyük bir bölge olmadığı için çok farklı bölgelerde konaklama seçeneğiniz yok. Bunun aksine oldukça fazla konsepti içinde barıdan otellerde konaklayabilirsiniz. Geleneksel Safranbolu Ev Otelleri, Safranbolu Konak Otelleri, Safranbolu Taş Oteller gibi farklı bir deneyim yaşamak isteyenlere oldukça fazla çeşit sunuluyor.

Karabük Safranbolu Otel çeşitlerinden bazıları ise;

Çocuklu Aile Tatili Için Safranbolu Otellerinde Konaklayabilir Miyiz?

Safranbolu çocuklu aile tatili için uygun noktalardan bir tanesi. Ailenizle beraber nezih ortamlarda çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Safranbolu çocuk dostu aile otellerinde özel hizmetlerde veriliyor. Çocuk menüleri, park ve bahçeleri ile tatil keyfinizi kat kat arttırabilirsiniz. Ayrıca Safranbolu Otellerin ailelere özel etkinlikler düzenleyerek keyifli vakit geçirmenizi de sağlıyor.

Romantik Bir Tatil İçin Safranbolu Otellerinde Konaklayabilir miyiz?

Safranbolu romantik bir yaz tatili için çok uygun noktalardan bir tanesi. Doğası ve sakinliği ile sevdiğinizle beraber kimsenin olmadığı yerlerde bile vakit geçirebilirsiniz. Yalnız kalmak isteyen çiftler için Safranbolu biçilmiş kaftan. Akşam yemeklerinizi çiftler için özel olarak düzenlenmiş yerlerde yiyebilir tatilinize renk katabilirsiniz. Dediğimiz gibi çiftlerin romantik bir tatil geçirmesi için Jolly birbirinden farklı birçok hizmeti bir tık uzağınıza getiriyor. Bu fırsatları inceleyerek sizin için uygun otelleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Safranbolu Otellerinde Evcil Hayvanımızla Tatil Yapabilir miyiz?

Safranbolu’da evcil hayvanlar için hizmet veren oteller evcil hayvan dostu oteller olarak adlanıyor. Hayvan dostu otellerde evcil hayvanınızla beraber gönül rahatlığı ile konaklayabilirsiniz. Bu otellerde evcil hayvanlarınıza özel hizmetler de verilmekte. Koranavirüsü salgını dolayısıyla alınan hijyen önlemleri nedeniyle bazı otellerde evcil hayvan kabul edilmeyebilir. Rezervasyonunuzu yapmadan önce Safranbolu Otelleri ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Safranbolu Otellerinde İslami Tatil Yapmamız Mümkün mü?

Muhafazakar oteller ve alkolsüz her şey dahil hizmet veren oteller İslami bir tatil yapmak isteyenlerin çok memnun ayrıldığı oteller arasında. Evet, Safranbolu otellerinde İslami şartlara uygun tatil yapmanız mümkün. Bu tarz otellere Safranbolu Muhafazakar Oteller deniyor. Bu otellerde havuzlar, odalar, ortak alanlar İslam’a uygun şekilde düzenleniyor ve hizmetler bu hassasiyete dayalı şekilde veriliyor.

Safranbolu Otelleri Olanakları Nelerdir?

Karabük Safranbolu Otelleri, oda kahvaltı, sadece oda, tam pansiyon, yarım pansiyon gibi diğer 8 çeşit konaklama seçenekleri ile sizlerle buluşuyor. Karabük Safranbolu Otellerinde verilen hizmetlerden bazıları;

Safranbolu'da Hangi Otel Tiplerinde Konaklayabilirim?

Geleneksel Safranbolu Ev Otelleri, Safranbolu Konak Otelleri, Safranbolu Taş Oteller gibi farklı bir deneyim yaşamak isteyenlere oldukça fazla çeşit sunuluyor.

Karabük Safranbolu Otel çeşitlerinden bazıları ise;

Safranbolu Otellerinde Spa & Wellness Olanaklarından Yararlanabilir miyiz?

Safranbolu otellerinde spa & wellness hizmetlerinden en kaliteli şekilde yararlanabilirsiniz. Safranbolu otelleri spa hizmetleri konusunda tecrübeli personele sahip olduğu için spa & wellness hizmeti sevilen işletmeler arasında yer alıyor. Eğer Jolly ile seçtiğiniz Safranbolu otellerinde Spa hizmeti verilmekteyse, SPA imkanlarından dilediğiniz gibi yaralanabilirsiniz. SPA hizmeti veren Safranbolu Otellerini hakkında sitemiz üzerinden ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Safranbolu Spa & Wellness Otellerinde Tatil Yapmak İçin Tıklayın!

Popüler Safranbolu Yetişkin Otellerinde Tatil Yapabilir miyiz?

Popüler Safranbolu Yetişkin Otelleri, 16 yaşından küçük çocukların konaklamaya dahil edilmediği otellerdir. Safranbolu Yetişkin Otelleri yalnızca yetişkin misafirler için hizmet vermektedir. Böylece çocuklardan ya da kalabalıktan rahatsız olan çiftler için yetişkin oteller ilk tercih edilen tesisler oluyor. Tesislerden gerekli bilgileri alarak Safranbolu Yetişkin Otellerinde yerinizi ayırtıp hayalinizdeki Safranbolu tatilini yapabilirsiniz.

Engelli Dostu Safranbolu Otellerinde Tatil Yapabilir miyiz?

Engelli dostu Safranbolu Otelleri, sağlık sorunları sebebiyle kimsenin herhangi bir engelle karşılaşmaması adına özenle dizayn edilmiş işletmelerdir. Otel içindeki ulaşım ve oda düzenlemeleri tekerlekli sandalyeli misafirler için özel olarak düzenlenmiştir.

Tekerlekli Sandalyeli Misafirlerimiz İçin Özel Hizmetler; Özel acil durum butonları, 24 saat Ambulans Hizmeti, Özel Donanımlı Odalar, Tutunma Kolları, Engelli Dostu WC, Asansör, Restoranlarda özel koltuklar, özel yürüyüş parkurları, engelli dostu havuzlar, özel karşılama ve bellboy hizmetleri bunlardan bazılarıdır.

Safranbolu Otellerinde rezervasyon yapmadan önce verilen hizmetleri ayrıntılı bir şekilde öğrenmek için otel sayfasını iyi incelemenizi tavsiye ediyoruz. Böylece sizin için en doğru oteli kolaylıkla bulabilirsiniz.

Safranbolu'da Ne Yenir, Ne İçilir?

 • Peruhi
 • Bükme
 • Bağlar Gazozu
 • Kuyu Kebabı
 • Safranlı Lokum
 • Su Simidi
 • Safranbolu Ev Baklavası
 • Pastırma
 • Safranbolu Pidesi
 • Safran Otu

Safranbolu'ya Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Safranbolu tatil için uygun zaman yaz ve bahar ayları. Bizce bahar aylarında Safranbolu’nun tadı daha güzel çıkıyor. Yazın sıcaklık 20 derece civarında oluyor eğer kalabalıktan fazla hoşlanmıyorsanız bahar ve kış uygun zaman. Kışın çok soğuk ve karlı geçtiğini unutmayın ama karla kaplı Safranbolu manzarası ve soba eşliğinde ahşap evlerde ısınmak da her yerde tadabileceğiniz bir duygu değil.

Safranbolu'ya Nasıl Gidilir?

 • Havayolu; Safranboluya en yakın havalimanı Kastamonu Havalimanı. Düzenli olarak burada sefer kalkmadığı için tercihler genellikle Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan yana oluyor. Safranbolu ile Kastamonu Havalimanı arası 136 km, Esenboğa Havalimanı’ndan ise 240 km. Her iki ilin şehirlerarası otobüs terminalini kullanarak Safranbolu’ya ulaşabilirsiniz.
 • Otobüs Terminali; Büyükşehirlerin hemen hemen bütün otobüs terminallerinden Safranbolu’ya ulaşabilirsiniz. Safkar Safran Turizm, bölgenin yerel otobüs firması. Safranbolu’ya Metro Turizm ve Efe Tur birçok şehirden direkt sefer düzenliyor.
 • Özel Araç; Safranbolu - İstanbul arası 410 km 4 saat 40 dk, Safranbolu - Ankara arası 227 km 2 saat 45 dk, Safranbolu - İzmir arası 775 km 7 saat 30 dk sürüyor.