Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
3. Oda
Odayı Sil
4. Oda
Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
GİRİŞ TARİHİ Tarih Seçiniz
ÇIKIŞ TARİHİ Tarih Seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
ODA VE KİŞİ SAYISI 1 Oda
Hemen Ara

Samsun Otelleri

Dilerseniz Seyahat Planlayıcıyı kullanarak sonuçları kendi kriterlerinize göre listeleyebilirsiniz.

Sonuçları Haritada Göster

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
tesisin tanesini görüntülediniz

Samsun Otelleri Fiyat

Samsun otelleri ile Karadeniz'in gezilecek birçok yerini keşfetmeye devam ediyoruz. Ülkemizin Orta Karadeniz Bölgesi'nde, sahil bölümünde, Kızılırmak ve Yeşilırmak nehirlerinin denize döküldüğü Bafra ve Çarşamba arasındaki deltalar arasında yer alan Samsun, görülmeye değer kentlerimizden biri. Bölgenin en gelişmiş liman kenti Samsun. Karadeniz Bölgesi'nin eğitim, sağlık, kültür, turizm, sanayi, ekonomi kısaca her alanda gelişme göstermiş, ulu önderimiz Atatürk’ün ayak bastığı şehir olan Samsun'u birbirinden seçkin Samsun otelleri ile keşfedebilirsiniz. Güneyi çok yüksek olmayan dağlarla, kuzeyi yayla ve platolarla, kıyı kesimleri Karadeniz ile yaylalar arasındaki kıyı ovalarından oluşan yeryüzü şekillerine sahip olan Samsun'da, iki tür iklimin hüküm sürmektedir. Kıyılarda Akdeniz iklimi, dağlık bölgelerinde kara ikliminin hâkim olduğu bölgede, yazları genellikle ılıman ve nem oranı yüksek, kış aylarında ise iç kesimlerin soğuk ve kar yağışlı, kıyı bölgelerin ise yağışlı ve ılıman geçmektedir.

Geniş bir sahil şeridine sahip Samsun, yaz tatili için plajlarının güzelliğiyle dikkat çekiyor. Doğal güzelliklerinin ve tarihi yerlerinin fazla olması, dağlık yörelerinin şehir merkezine yakınlığı, kış aylarında kar yağışının fazla olması ve dağlarının yüksek olmaması sebebiyle, kış turizmi de canlanmıştır. Kış turizmine yönelik kaplıcalar, dağcılık, kayak, yamaç paraşütü, oto tırmanma, safari turları, yayla turizmi, yürüyüş ve tırmanma aktiviteleri de giderek daha fazla ilgi çekmektedir.

Samsun özellikle son yıllarda oto tırmanma, safari, yürüyüş, tırmanma faaliyetleri, yayla turizmi, su sporları, balık avcılığı, çim kayağı, yamaç paraşütü, kampçılık etkinlikler ile macera ve tatil severleri ağırlamaktadır. 

Karadeniz otelleri arasında yer alan Samsun'u baştan başa gezmek için şimdi yerinizi ayırtın.


Samsun Otelleri Atakum

Samsun otelleri Atakum seçeneği ile yoğun bir ilgi görmektedir. Samsun'un popüler ilçelerinden biri olan Atakum, konumu ve doğal güzellikleri ile tercih edilmektedir. Atakum sahili hem bölgede yaşayanlar hem de Samsun'a gelen misafirler tarafından ilk durak olmaktadır. Samsun otelleri arasında hem yaz tatili hem iş gezileri hem de turistik keşifler için ayrıcalıklı bir yeri olan Atakum otelleri ile bu güzel kenti rahatça gezebilirsiniz. Samsun otelleri her bütçeye ve her zevke hitap etmektedir. Samsun otelleri arasında butik otellerden, beş yıldızlı otellere kadar birçok farklı otel konseptine denk gelmeniz mümkündür. Havuz, fitness, spa gibi ekstra hizmetleriyle Samsun otelleri, Karadeniz turunuzun en güzel duraklarından biri olacak. Atakum gibi Samsun sahil otelleri konaklama tercihlerinde en çok ilgi gören seçenek oluyor. Karadeniz'in eşsiz deniz manzarasına eşlik eden otellerde konaklamak isteyen misafirlerimiz sahil otelleri ile bu ayrıcalığı yaşıyor. 


Samsun'da Gezilecek Yerler

Samsun'da gezilecek yerlerin sayısı oldukça çoktur. Samsun'da 17 adet ilçe bulunmaktadır ve ilçelerin birçoğu turizm açısından önem taşımaktadır. Samsun gezisi için ilk sırada tam bir yaz rotası olan Alaçam gelmektedir. Şirin bir sahil yeri olan Alaçam'da Karadeniz’in eşsiz güzelliğini görebilirsiniz. Asarcık ilçesinde yer alan Gökgöl Cami, ahşap cami mimarisi açısından önem taşıyor. Samsun'un bilinen ilçelerinden biri olan Bafra ise kaya mezarları ile dikkat çekiyor. Samsun'da gezilecek yerler arasında yer alan Çarşamba ilçesinde ise Tepecik, Tünbü Tepe, Kilise Tepe höyükleri ve hiç çivi kullanılmadan inşa edilen, ahşap cami mimarilerinin örneklerinden Göğceli Cami mutlaka ilginizi çekecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'in Samsun'a çıkışında en çok önem gösterdiği Havza ilçesi ise hem termal tatili için hem de höyük ve tümülüslerin yer aldığı arkeolojik bir yer olduğu için çokça öneme sahiptir. Havza gibi termal turizmin canlı olduğu Ladik ilçesi de listeye mutlaka alınmalıdır. Ondokuzmayıs, Vezirköprü, Yakakent, Tekkeköy, Atakum ilçeleri de Samsun gezi listenizde yer almalı. Bandırma Vapuru Müzesi'nin yer aldığı Canik ve Mustafa Kemal Atatürk'ün bağımsızlığa ilk adım attığı İlk Adım ilçeleri de Samsun'da gezilecek yerler arasındadır. Samsun'un Terme ilçesi ise adını kıyısında efsane kadın savaşçı Amazonların yaşadığı Terme çayından alan, tarihte birçok medeniyete mesken olmuş bir ilçedir.

Jolly'de ekonomik Samsun otelleri ile keşfetmeye devam et...