Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Sarıgerme Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Avantajlı Sarıgerme Otelleri

Yaz tatil için rotanızda neresi var? Ege ya da Akdeniz dediğinizi duyar gibiyim. Eğer yanılmadıysak sizi bu yaz tatilinde Sarıgerme otelleri ile benzersiz bir doğaya davet ediyoruz. Sarıgerme, Muğla iline bağlı Ortaca ilçesinin cennet bir köşesi. Dalaman ilçesine 12 kilometre uzaklıkta olduğu için de Sarıgerme otelleri hem avantajlı hem de kolay ulaşıma sahip oluyor. Dalaman Havalimanı'na 17 kilometre gibi bir mesafede bulunduğundan, turizm alanında ulaşılabilirlik özelliği fazla olan bir bölge. Adının hikâyesi de ilginç olan Sarıgerme, çok eski tarihlerde, Sandros Dağları'nın tomruklarının taşındığı Dalaman çayına gerilen ağlar ve bölgedeki Sarısu çayının birleşiminden doğmuş. Mavi bayraklı sığ plajları, altın renkli kumsalları, çam ağaçlarının muhteşem atmosferinin içerisinde yer alan yöre, limon ve portakal ağaçlarının kokusuyla da özdeşleşmiş. 1990 yılında turizme açılan yöre, doğal güzellikleri ile hızla gelişmiş. Muğla otelleri arasında yer alan Sarıgerme otelleri ile tatilinizi planlarken tüm bu güzellikleri de yaşayacağınızı bilmenizi isterim.

Sarıgerme sahilinin bir mil açığında bulunan Babaada, sahildeki sirkülasyonu sağlayarak, tatlı bir dalga oluşumuna sebep oluyor. Adanın arka planı kayalıklarla kaplı olduğu için, tam bir dalış cenneti, ön planı ise yatların korunağı durumunda. Bölgenin denizi, sığ ve tuzluluk oranı farklı yapısıyla gelenlerinde dikkatini çekmekte. Yörenin betonlaşmamış sahili en önemli özellikleri arasında. İklim özellikleri sebebiyle yazların uzun yaşanması, yıl içerisinde ziyaretçi sayısının artmasına neden olmuş.

Sarıgerme su sporlarının her çeşidini yapabileceğiniz bir tatil yeri. Sörfün en heyecanlısı, su kayağının en akıcısı, jet skinin en hızlısı burada. Bölgede yapılan turlara katılarak, foto safari yapma olanağınızda olacak. Dalış merakı olanlar, trekking yapmak isteyenler için Babaada’sı mükemmel bir seçim olacak. Bu adanın etrafı sörf ve yelken merakı olanlar için de uygun olacak. Ada dalgakıran vazifesi gördüğü için, kıyıda suyun sirkülasyonunu sağlamakta, kıyıya paralel harika dalgaların oluşmasına vesile olmakta. Kaplıca ve yeraltı kaynakları da zengin olan belde de bulunan, çamur banyoları dünyaca bilinmekte. Beldede ki kükürtlü kaplıcaları da faydalanmak isteyenler için, sağlık turizmi kapsamında değerlendirilmekte. Sahil bölgesinde düzenlenen plaj voleybolu ise, her yaştan insana hitap etmekte.

Beldenin denizden 5 kilometre uzaklıkta bulunan Osmaniye köyünde, çevre yerlerden el işleri ile katılan kadınların desteğiyle de kurulan tezgahlardan, el işi ürünleri ve ipek eşarpları satın almak, sizin için bir keyif olacak. El dokuma kilim ve halıların güzelliği sizi de şaşırtacak. Bütün bir gününüzü alışverişe ayırmak isteyeceksiniz. Pazar günleri kurulan turistik halk pazarı, güler yüzlü yöre halkının ürünleriyle göz doldurmakta.

Jolly ile Sarıgerme otellerinde kalarak ayrıcalıklı bir otel deneyimi yaşamak için şimdi rezervasyon yapmanın tam zamanı.