Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Seferihisar Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Tarih ve Deniz’in Buluştuğu Cennet

Ege Bölgesi’nde bulunan İzmir İli’nin tarihi ve denizi bakımından en güzel ilçelerinden biri olan Seferihisar güzellik, deniz ve sakin bir yaşam isteyenlerin uğrak yeri.

İzmir İli’nin güneybatı bölümünde bulunur. Bu güzel ilçenin kıyıları fazlaca girintili ve çıkıntılı olarak göze çarpar. Bunun sebebi IV. zamanın sonlarında meydana gelen deniz seviyesindeki değişimler ve buna bağlı olarak tektonik kırılmalar.

Bu şirin şehir eski bir yerleşime sahip. M.Ö. X. yüzyılda kurulan antik Teos Kenti şehre 5 km uzaklıkta bulunan Sığacık Köyü’nün hemen yakınında bulunuyordu. M.Ö. VIII. yüzyılda İon Devleti’nin on iki büyük şehrinden biri olan Teos Kenti Lidya ve Perslerin egemenliği altına girer. İon halkının Perslere karşı savaşmaya karar vermesi üzerine Teos Kenti M.Ö. 494 yılında yapılan Lade Deniz Savaşı’na 17 gemisiyle katılır. Bölge M.Ö 407 – 406 yılları arasında Spartalılar’ın yönetime girer fakat M.Ö. 349 yılında tekrar bağımsızlığını elde eder. En parlak dönemi Helenistik Çağ olur ( M.Ö.300 – 20 ).

M.Ö.1. yüzyılda bölge Pergamon Krallığı’nın egemenliğine girer. Romalıların bölge hâkim olması ancak III. Attalos’un ölümüyle olur. Şehrin Roma döneminde Tysaferinopolis olarak anılmasının nedeni aynı adlı Romalı bir generalle aynı olması. Roma ikiye bölününce bölge Bizans ( Doğu Roma ) sınırları içinde kalır.

İzmir’in bu sakin ve yavaş ilçesi kalabalıktan bunalan insanlara sakin bir tatil sunmasıyla ünlüdür. Gözde olan Akkum ve Ekmeksiz Plajları size mükemmel bir deniz ve kum sunuyor. Denizin masmavi suları bu plajlarda kuma değer.

Tarihi eserlerinin bulunduğu yerleri kendinizde gezebilir veya bir rehber eşliğinde gezinizi renklendirebilirsiniz.

İlçeye 17 km uzaklıkta bulunan Karakoç Kaplıcalarını’da gezeceğiniz yerler arasına ekleyebilirsiniz İlçeye en yakın yerlerden biri olan Sığacık Kalesi, Ekmeksiz Piknik ve Dinlenme Yerleri ve Asırlık Ağaç bu ilçenin en güzel yerleri arasında yer alır.

Seferihisar deniz ve kumun birleştiği bir yer olarak karşımıza çıkar. Gündüz bol olarak deniz ve kumun tadını çıkartabilirsiniz.

Bunların yanında şehrin tarihi yerleri gezebilir, düzenlenen çeşitli etkinliklere katılabilirsiniz. Özellikle kasım ayında bu güzel şehre düşerse mutlaka düzenlenen Mandalina Festivaline katılın. Bu şehirde ekim ayı sonunda yapılan Yavaş Bisiklet Şenliklerini de kaçırmayın. Ayrıca köy pazarlarını da gezebilirsiniz.

Seferihisar İlçesi’nden çok çeşitli hediyeler almanız mümkün.

Süt ve süt ürünleri, tarhana şarap salça, reçeller, şifalı otlar ve özellikle buranın mandalina tatlısı, turunç ve incirden yapılan tatlılar.

El sanatları olarak alabileceğiniz ürünler rengârenk ve işlemeli şallar, oya işleri, bez bebekler ve yapılan birbirinden güzel takılar.