Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Sharm el Sheikh Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

"Mısır'ın En Mavi Hali"

Nasıl inşa edildiği hala bir muamma olan Piramitleri, uçsuz ve bucaksız çölü ve köklü tarihi ile Mısır, en özel ülkelerden biri. Kişilere sorulan en çok görmek istediğiniz yer sorusunun en çok dile gelen cevabı kuşkusuz Mısır.

Mısır’ın bir başka yüzü de tartışmasız Sharm El Sheikh. Sharm Mısır’ın küçücük bir köyüyken günümüzde dünya çapında bir turizm şehri haline gelmiş. Bir zamanlar İsrail tarafından işgal edilen şehir Yahudilerin elindeyken gelişmiş ve çok sayıda yatırımcıya ev sahipliği yapmış.

1979 yılında Mısır’a tekrar verilen Sharm birbirinden güzel plajları, su sporları ve su altı etkinlikleri ile Mısır’ın turizm başkenti olmaya aday. Kızıl Deniz’in derin ve gizemli suları Sharm halkına ve tatile gelen turistlere unutamayacakları bir tatil yaşatıyor.

Yüzmenin çok keyifli olduğu bu sularda deniz altındaki canlıları rahatça görebilmek için teknelerin altı camdan yapılmış. Özellikle dalış tutkunlarının akın ettiği şehirde birçok dalış tesisi bulunmakta. Dalmayı bilmeyenlerin bölgede bulunan eğitmenler tarafından dalış dersleri almaları da mümkün.

Sharm koruma altına alınmış olan ender turizm bölgelerinden olduğundan bölgenin doğallığını bozmadan gelişen bir mimariye sahip.

Sharm iki büyük koyun oluşturduğu bir şehir. Na’ama ve El Maya isimli bu koylarda çok sayıda 5 yıldızlı otel ve tesis bulunuyor. Bunların çoğunda Avrupa’dan gelen turistler konaklamakta.

Ras Muhammet Burnu diye bilinen park, dünyanın en büyük su altı milli parkı. Bu parkta masmavi deniz, mercan kayalıklar ve bir akvaryumu andıran deniz altı insana huzur veriyor. Ayrıca büyük bir ormanın hüküm sürdüğü parkta birçok kuş türü de mevcut.

Şehirde genellikle Arapça konuşuluyor olsa da İngilizce ile de anlaşmak mümkün. Ilıman bir iklimi bulunan şehir dört mevsim sıcak ve turizme açık.

Şehirdeki Naama Bay plajı en ünlü plajlardandır. Gündüz saatlerinde burada güneşlenebilir ve masmavi suların tadını çıkarabilirsiniz. Şehirde birçok dalış tesisinin bulunması her gün dalış yapmanıza fırsat sağlamakta.

En büyük su altı milli parkının bulunması bölgede çok fazla aktivite yapılmasına olanak sağlıyor. Glassboat adı verilen teknelerin altı camdan olduğundan dalış yapmak istemeyenler sualtını kolaylıkla bu teknelerden izleyebiliyor.

Şehirde hızı sevenler için bir de carting alanı bulunuyor. Safariden hoşlananlar için Sinai Dağı ve Tiran Adası turları doğal yaşamı görme açısından büyük bir öneme sahip. Rüzgâr sörfü ise denize tutkun ve maceraya düşkün turistlerin en sevdiği etkinliklerden.

Sharm turizmin verdiği ihtişamla lüks mağazaları bünyesinde toplayan bir şehir. Bölgede birçok ünlü markaya ait mağaza ve alışveriş merkezi yer alıyor. Eski Çarşı Sharm’ın en büyük ve en kapsamlı çarşısı.

Eski çarşıda aksesuar, takı, heykel, kıyafet, ayakkabı ve daha birçok yöresel eşyayı bir arada bulabilirsiniz. Sevdiklerinize tatil dönüşü hediyeler götürmek istiyorsanız en iyi alternatif Mısır’ın simgesi piramit ve firavun heykelleri olacak.

El işlemesi örtüler, deriden yapılmış ürünler ve dokuma kilimler şehirde satılan hediyelik eşyaların başında geliyor. Şehirden satın alabileceğiniz Afrika ülkelerinden getirilen masklar çok farklı birer hediye olabilir.

Lüksü ve kaliteyi ayaklarınıza kadar getiren şehirde alışveriş yapmak tatili daha eğlenceli bir hale getiriyor. Sharm bir turizm kenti olduğundan buradaki fiyatlar Mısır’a göre daha yüksek. Alışveriş yaparken dikkatli olmalı ve hesabınızı iyi yapmalısınız.