Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Siirt Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Siirt Otelleri Fırsatları

Siirt otelleri fırsatları Jolly'de sizi bekliyor! Batısında Anadolu'ya güneyinde ise Mezapotomya'ya açılan kapısı ile iki medeniyetin ortasında onlarca devlet ve uygarlığı 12 bin yıllık tarihinde barındırmış bir köprü olan Siirt'i seçkin Siirt otelleri ile keşfedin. Bulunduğu bölgenin geçiş bölgesi olması, zamanla Doğu Roma, Mezopotamya uygarlıkları ve Arap hakimiyetlerine girmesi sonucu farklı dinlere ve farklı dillere sahip olmuştur. Bu etkileşimin bugün dahi etkisini koruyabildiğini görebilirsiniz. Siirt’te gezmeye başladığınızda yer yer Arapça, Kürtçe ve Türkçe’nin kullanıldığını fakat insanların iletişim kurmakta zorluk çekmediğini de göreceksiniz. Bu da neden “Üç Dilli Kardeş Şehir” olarak telaffuz edildiğini ortaya koyuyor. Bölgenin dağlık ve yüksek bir yapıya sahip oluşu ulaşımın güçlükle sağlanmasına neden olmuş bu yüzden burayı ele geçiren uygarlıklar için geçici yerleşim bölgesi olarak görülmüş. Bu nedenle buradaki tarihi yapıların büyük kısmını türbeler, kaplıcalar, tarihi cami, kale ve köprüler oluşturuyor. Günümüz kültürel yapısının Türk – İslam Kültürü’nün etkisiyle şekillendiği Siirt’te türbelerin ve inanç turizminin oldukça önemli bir yeri olduğunu görebilirsiniz. Siirt merkezde alışveriş yaparak temel ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz süpermarketler bulunuyor. Bunun yanında el yapımı bıttım sabunu, yine aynı şekilde el yapımı Jirkan kilimi ve Siirt battaniyesi de şehir merkezinde hemen her yerde görebileceğiniz küçük işletme ve dükkanlardan temin edilebiliyor. Meyan kökü ve taze fıstık ise yerli halkın en çok tükettiği şeyler arasında bulunuyor. 

Hadi, Siirt otelleri ile şimdi doğunun farklı atmosferini keşfetmeye gidiyoruz. İndirim ve kampanyalar ile taksit seçenekleri Siirt otelleri ile ekonomik bir tatil imkanı yaratıyor. Yüzlerce otel seçeneği arasından size uygun olanı bulabilir, konforlu Siirt otelleri ile kültür gezisi planlayabilirsiniz.


Siirt Otelleri Fiyat

Tarihi yapıları, doğal güzelliği ve kültürel zenginlikleri ile Siirt keşfedilmeyi bekliyor. Güneydoğu'nun bu güzel şehrini Jolly ayrıcalığı ile siz de keşfedebilirsiniz. İster iş amaçlı ister kültürel gezi amaçlı Siirt'i ziyaret edebilir, merkezi konaklama seçenekleri ile rahat edebilirsiniz. Siirt merkez otelleri, birçok tarihi yapıya ve yöresel tatları deneyebileceğiniz lokantalara yürüme mesafesi olduğu için büyük avantaj sağlayacaktır. Seçkin, merkezi, konforlu ve kaliteli Siirt otellerinde herkes için uygun bir fiyat bulunuyor. Erken rezervasyon fırsatları ile oldukça ekonomik fiyatlara rezervasyon yapabileceğiniz gibi Jolly ile ucuz Siirt otellerini de bulmanız mümkündür. Merkezi ve ekonomik Siirt otelleri ile başta Ulu Cami ve Veysel Karani Türbesi olmak üzere birçok turistik noktayı da ziyaret edebilirsiniz. Yurtiçi oteller ile dilediğiniz oteli Jolly ile kolaylıkla bulabilirsiniz.


Siirt İlçeleri

  • Aydınlar: Eski adı Tillo olan ilçe, tarih boyunca bir çok ilim ve tasavvuf alimlerinin yetiştiği yer olmuş. Şeyh İbrahim El Mücahid Türbesi, Şeyh Hamza El Kebir Türbesi, İsmail Fakirullah Hazretleri Türbesi, İbrahim Hakkı Hazretleri Türbesi, Sultan Memduh Hazretleri Türbesi, Zemzem-ül Hassa Hatun Türbesi ve Şeyhu'l Hazin Hazretleri Türbesi bu ilçe sınırları içerisinde görülebilir. Ayrıca Işık Hadisesi olarak bilinen olay, İsmail Fakirullah Hazretleri Türbesi'ne her yıl on binlerce ziyaretçiyi çekerek, tam bir inanç turizm merkezi haline getirmiş.
  • Baykan: Siirt il merkezine 47 kilometre uzaklıktaki Baykan'da karasal iklimin ağır şekilde görüldüğünü söylenebilir. Bölge halkı devlet tarafından desteklenen arıcılık projesiyle uğraşmaktadır.
  • Eruh: Siirt il merkezine 54 kilometre uzaklıktaki Eruh, Siirt'in en eski ilçesi olup, engebeli bir arazi üzerinde kurulmuş.
  • Pervari: Siirt’in kuzey doğusunda 92 kilometre mesafedeki Pervari'nin sınırları içinde; Savtan Kalesi ve Abdurrahman Bin Avf Türbesi yer almakta.
  • Şirvan: Siirt merkeze 26 kilometre mesafede olup, İncekaya (Kormas) Köyü yakınlarında bulunan Kormas Kalesi görülebilecek yerleri arasında bulunuyor.
  • Kurtalan: Siirt’e bağlı bir ilçe olan Kurtalan; doğusunda Siirt Merkez, batısında Beşirli, güneydoğusunda Eruh, güneybatısında da Hasankeyf’e komşu.

Jolly ile Siirt şimdi herkesi keşfetmeye çağırıyor. Siirt otelleri için rezervasyonunuzu hemen yapın, yepyeni hikayeler yazmaya başlayın.