Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Silivri Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Antik Çağların Şehri, Trakya’nın İncisi”

Silivri ve çevresinde yapılan kazı çalışmalarında bölge tarihin çok eski çağlara kadar uzanan bir geçmişi olduğu görülüyor.

Antik Çağ zamanlarında yüksekliği 56 metreyi bulunan dik ve sarp kayalıkların üzerinde bir kent kurulmuş. Bu kentin o zamanlardaki adı Selymbria'ymış. Kentin çevresi o zamanlar surlar ile çevrilmiş ama kent geliştikçe surların dışında da yerleşimler oluşmuş.

İstanbul'un Avrupa yakasındaki ucunda yer alan ilçenin Selymbria'dan Silivri'ye kadar olan öyküsü oldukça maceralı yaşanmış. Bugün ise, gerek İstanbul'un yazlık tatil bölgelerinden biri olarak görülmesi, gerekse Türkiye'nin Avrupa ile olan karayolu bağlantısını üzerindeki konumu, ilçenin büyümesine, gelişmesine ve her geçen yıl yeni yatırımlar almasına sebep olmuş.

İlçenin 45 km uzunluğunda olan sahil şeridin de bulunan park alanları ve doğal alanlar sadece tatil için değil günübirlik gezi için gelenler içinde eğlenebilecekleri, hoş vakit geçirebilecekleri ve spor yapabilecekleri olanaklar sunuyor. Sahil bölümünde yapılan çalışmalar sayesinde burada yeşil alanlara, çiçeklere ve bakımlı parklara rastlanıyor. Parklar ile içi içe yapılmış olan nezih çay bahçeleri de misafirlerine merhaba diyor.

Burada bulunan limanın en hareketli zaman dilimi, Avşa ve Silivri arasında çalışan feribotun geliş ve gidiş saatleri. Limanın içinde ise gezilere katılabileceğiniz kiralık tekneler, balıkçı tekneleri, yüzer balık lokantaları ile üzerinde uzun bir yürüyüş yapıp, balık tutacağınız bir dalgakıran karşılıyor sizi.

Silivri ilçesi, balıklarının geçiş yeri olarak da biliniyor. Bu ilçede deniz dibi kumlu olduğu için karides gibi kabuklu hayvanlar çokça bulunuyor.

Silivri İlçesi’nin sahilde bulunması aktiviteler için de farklı alternatiflere imkan sağlıyor.

Silivri sahilinde yürümek bile insanı dinlendirmeye yeter. Silivri'nin sahili üç kısımdan oluşuyor. Birinci kısımda bulunan Boşnak Bahçesi'nde sakin ve huzurlu yürüyüşler yapabilirsiniz. Bu bahçenin içinde Silivri Tarih Parkı yer alıyor ve içinden doğal bir su akıyor. Gelen misafirler burayı balık tutma, denize girme ve kamp yapma yeri olarak kullanılıyorlar. İkinci kısımda belirli zamanlarda kurulan lunapark ve sergileri gezebilirsiniz. Üçüncü kısımda ise, gece kulüpleri ve sahil uzanıyor. 

Kıyı şeridinin devamında kalan bölümünde yer alan Selimpaşa’da ise, tekne imal eden atölyeler yer alıyor.

Yaz aylarında Silivri’den Avşa Adası'na devamlı olarak feribot seferleri düzenleniyor.

Değişik bir uğraş denemek isterseniz size at çiftliğini gezmenizi tavsiye ederiz. Bu at çiftliğinde güzel vakit geçirebilir, hatta burada eğitmenler eşliğinde atlara bile binebilirsiniz.

Spor yapmadan olmaz. Sahil kenarında yapılan yürüyüşler dışında Silivri Belediyesi’nin parklarda kurduğu spor aletlerinden faydalanmanız mümkün.

Bunların yanında açık havada düzenlenen açık hava sinema gösterileri ve şiir dinletileri de keyifli zamanların sebebi oluyorlar.

Alışveriş için de çeşitli seçenekleriniz var Silivri'de.

Bu güzel ilçeye gelip de sevdiklerinize Silivri yoğurdu almadan sakın geri dönmeyin. Bunların yanında değişik ve farklı giysiler bulabileceğiniz, otantik tarzda dükkânlardan alışveriş yapabilirsiniz. Takılar ve süs eşyaları da alabileceğiz diğer hediyelik eşyalar arasında bulunuyor.