Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Şırnak Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Şırnak Otelleri Fırsatları

Geçmişinin, Nuh tufanından önceye dayandığı düşünülen Şırnak, tarihi yapıları ve ruhani mekanları ile Doğu Anadolu'nun gizemli şehridir. Şırnak otelleri, hem iş amaçlı hem de turizm amaçlı büyük kolaylık sağlamaktadır. Merkezi konumdaki Şırnak otelleri ile bu tarihi kenti doyasıya keşfedebilirsiniz. Kâtip Çelebi’nin kayıtlarına göre, ilçelerinden Cizre, bizzat Hz. Nuh tarafından yeniden inşa edilmiş olan Şırnak, Cudi Dağı'nın kuzeyinde kurulmuştur. Şırnak isminin kökeni Şehr-i Nuh’tan türetilmiştir ve zamanla Şerneh şeklinde telaffuz edilmeye başlanmıştır. Aradan geçen zamanla ise günümüzdeki adına kavuşmuş. Babil ve Bajarkard imparatorluklarının da başkenti olarak tarihe geçen Şırnak'ın, o dönemde Silopi'ye olan yakınlığından söz edilir. Guti, Babil, Asur, Med, Emevi ve Abbasilerin yönetimine geçen şehir, Osmanlılar döneminde ilçe olarak Siirt’e bağlanmış. 1990 senesinde il statüsüne kavuşan Şırnak, ilçelerindeki tarihi eserleri ile görülmesi gereken bir şehir. Karasal iklimin hüküm sürdüğü Şırnak, kışları çok sert ve karlı geçiriyor. Ayrıca bitki örtüsü bakımından fakir. Başlıca geçim kaynağı hayvancılık olan şehrin bazı bölgelerinde tarım da yaygın olarak yapılıyor. 


Uygun Şırnak Otelleri

Şırnak, eşsiz bir tarihe ve doğaya sahiptir. Son zamanlarda doğunun ilgi çekici seyahat rotalarından biri olması ile Şırnak'da popülerleşmeye başlamıştır. Hal böyle olunca birbirinden konforlu ve kaliteli oteller açılmıştır Şırnak'ta. Her bütçeye hitap eden, seçkin Şırnak otelleri ile bölgeyi keşfetmek çok daha kolay hale gelmiştir. Özellikle Şırnak merkez otelleri, hem ulaşım hem de kent keşfi için ideal olmaktadır. Eğer siz de doğunun mistik atmosferini yaşamak istiyorsanız Jolly ile uygun Şırnak otellerine rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz. Taksit avantajlarından, indirim ve kampanyalardan yararlanarak ekonomik otel seçeneklerini Şırnak için de değerlendirebilirsiniz.


Şırnak İlçeleri

  • Beytüşşebap: Arapça olan beyt ve şebap sözcüklerinden gelen ismiyle ilgi çeken ilçe stratejik bir konuma sahip. Beytüşşebap’da sıcak su kaplıcaları bulunuyor.
  • Cizre: Kökeni MÖ 4000’lere dayanan ilçe, MÖ 1894 yılında Babil’in eline geçmiş. MÖ 1595’te Arapların eline geçen Cizre, 1627 yılında ise Osmanlı egemenliğine girmiş. Mem u Zin türbesi ve Kızıl Medrese, Cizre müzesi bu ilçede yer alıyor.
  • Güçlükonak: Genel geçim kaynağı hayvancılık olan ilçe, 1990 yılında Şırnak merkeze bağlanmış.
  • İdil: 1491’e kadar Türkmenler tarafından yönetilen ilçeyi, 1381’de Timur’un işgal ettiği söylenir. Daha sonra Karakoyunlular tarafından ele geçirilen şehir, Türklerin hâkimiyetine geçmiş. 1990 yılında ise Şırnak ile bağlanmış.
  • Silopi: Asur, Roma ve Selçukluların yönetimi altında bulunan ilçenin, eski kavimlerin ilk yerleşkelerinden biri olduğu rivayet edilir. Cudi Dağı burada yer alıyor.
  • Uludere: Şehrin tarihi yapı ve kalıntılar yönünden en zengin ilçesidir.

Jolly'de Şırnak otelleri uygun fiyatları ve fırsatlarıyla sizi bekliyor. Hadi gidelim...