Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Susurluk Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Kaplıcalarında Sağlık, Tost ve Ayranında Tat Var”

Susurluk; Balıkesir iline bağlı, şehrin kuzey doğusunda yer alan, İstanbul–İzmir Karayolu üzerinde kalan bir ilçe. İlçenin doğusunda Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesi, kuzeyinde Karacabey ve Bandırma ilçeleri, batı tarafında Manyas, güney bölümünde Kepsut ilçeleri bulunuyor. İlçenin içerisinden geçen Susurluk Çayı ise, yöreyi ikiye bölüyor.

Tarihi Romalılar, Lidyalılar, Bizanslılar ve Selçuklular dönemine kadar inen ilçe, daha sonraki dönemlerde Karesi beyliğinin idaresine geçmiş. Orhan Gazi döneminde Osmanlıların egemenliğine geçen ilçe, bu dönemlerde kervanların geçiş yeri olarak bilinir. İlçede yapılan kazılarda Frigya ve Lidya dönemine ait kalıntılara rastlanmış. Şimdiki ilçe, Karesi Beyliği döneminde Susığırlık Çiftliği olarak kurulmuş, daha sonra kalabalıklaşarak bugünkü durumuna gelmiş. İlçe aynı zamanda 3 Kasım 1996 yılında meydana gelen trafik kazası sebebiyle, tüm ülke tarafından tanınmış.

Dağlık ve ormanlık alanlarla çevrili olan ilçe, fazla engebeli olmayan arazilerden oluşan bir yapıya sahip. Akdeniz iklimiyle, Marmara ikliminin etkisinde kalan hava koşulları, Susurluk Çayı'nın etkisiyle daha ılıman geçmekte. İlçenin en önemli özelliği olan, şifalı kaplıcaları oldukça fazla ziyaretçi çekmekte. Tost ve ayran denildiğinde herkesin aklına gelen yer olan Susurluk, bu hizmeti gerçekten iyi sunuyor.

İlçede özellikle Şahinkaya yöresi, dağ sporları ve yürüyüşler yapmak için uygun bir yer. Karaköy Çamlığı, Mecidiye Kasabası, Ilıcaksu, Kayalıoğlu, piknik yapmanız için ideal yerler. İlçede tarihi kalıntıları gezmek, kültürel yapıyı tanımak isteyenler için de oldukça fazla seçenek bulunuyor. İlçenin köylerine kadar her tarafı tarih kokuyor.

İlçe merkezinde bulunan dükkânlardan sevdikleriniz için, yörenin zeytinlerinden ve zeytinyağından hediyelik olarak alabilirsiniz. Ayrıca ilçede bulunan mağazalardan keçe, minyatür at arabaları, biblolar gibi hediyelikleri de tercih edebilirsiniz.

İlçenin kaplıcalarında oldukça iyi vakit geçirebilir, sağlık sorunlarınız bulunuyorsa fayda sağlayabilirsiniz.

İlçe merkezindeki dükkânlardan satın alacağınız kolonyalar, Balıkesir kaymaklısı, höşmerim, sevdiklerinize güzel bir hediye olacak. Yerel halkın yaptığı el işleri olan yemeniler, örtüler, takılarda hoşunuza gidecektir. Özellikle karayolu güzergâhında bulunan iş yerlerinde, ziyaretçilere sunulan hediyelikler çok çeşitli.