Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 1 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Termal Oteller

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Jolly ile Rüya Gibi Bir Termal Tatil

Türkiye son yıllarda doğal kaynakları, kaplıcaları, termalleri ile dünyada oldukça popüler hale gelmiştir. Hem termallerin sağlığa olumlu etkisinden yararlanmak hem de hayalini kurduğunuz tatili uygun fiyata yapmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Jolly birçok özelliği içinde bulunduran termal otelleri ile uygun tatil fırsatlarını sizlerle buluşturuyor.

Termal tatil cenneti olan Türkiye’de Bursa, Yalova, Afyon, İzmir, Denizli gibi illerimiz de termal tesisler bulunuyor. Bu bölgelerde milyonlarca yıl önce gerçekleşen tektonik hareketler yer kabuğunu kırarak sıcak yer altı sularının yeryüzüne çıkmasını sağlamıştır. Böylece yeraltında bulunan mineraller de sıcak suya karışarak gün yüzüne çıkar. Bu özellikleri sebebiyle termal oteller, sağlıklı zaman geçirmek isteyen tatilciler için özel bir yere sahiptir.

Termal sıcak kaynak sularından yararlanılarak verilen hizmetler, termal otelleri diğer tatil otellerinden ayıran en büyük özelliktir. Her yerde doğal kaynak sularının keyfini çıkaramayacağımız için termal tatil bölgeleri kaplıca severler için oldukça özeldir.

Jolly ile anlaşmalı termal otellerle istediğiniz rüya gibi bir tatili uygun fırsatlarla yakalayabilirsiniz. 100’den fazla termal otel seçeneği ile kendinize uygun tatil seçeneğini bulabilir sevdiklerinizle beraber muhteşem bir tatil geçirebilirsiniz. Özellikle sağlıklı bir tatil ve güzel zaman geçirmek isteyenlerin ilk tercihleri arasında Termal Oteller gelmektedir. Kaplıca, kür ve masaj uygulamaları hem bedeninize hem de ruhunuza iyi gelecektir.

 

2024 Termal Tatil Otelleri

Seneler geçtikçe her sektör kendini geliştirdiği gibi 2024 termal tatil otelleri de yeniliklerle farklı bir boyuta geçti. Termal Otellerden bazıları uzman doktorlar ve fizyoterapistler eşliğinde ücretsiz sağlık hizmeti bile vermektedir. Termal oteller birçok hizmeti müşteriler ile buluşturmaktadır. Açık ve kapalı termal havuzlar, termal sulu hamamlar, masaj salonları, jakuziler, fizik tedavi odaları, özel termal banyo odaları, kür odaları ile keyifli bir tatil yaparken, bedeniniz oldukça yenilenmiş hissedecek. Termal otellerin en sevdiğim yanı sağlık ve tatil kelimelerini bir araya getirmesidir.

 

Termal Otellerde Uygun Fiyat Avantajları

Hayalinizdeki tatili kaliteli otellerde uygun fiyatla yapmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey Jolly’e bağlanmak. Yediden yetmişe her kesim için seçeneklerin mevcut olduğu Jolly’de istediğiniz tatili istediğiniz otelde bütçenize uygun olarak yapabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi termal oteller genelde kışın tercih edilmesine rağmen yoğunluk oranlarına baktığımızda senenin her döneminde termal oteller yoğunluk yaşamaktadır. Siz de uygun fiyat avantajlarını yakalamak için sezon başlamadan önce erken rezervasyon yaparak termal tatilinizi avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

 

Oylat Kaplıcaları

Bursa’da bulunan Oylat Kaplıcaları Uludağ sırtlarında muhteşem bir doğanın içinde bulunmaktadır. Termal turizmi popüler olan bölgede birçok kaplıca tesisi bulunuyor. Oylat kaplıcaları birçok hastalığa şifa olduğu düşünüldüğü için de oldukça fazla rağbet görmektedir. Tansiyon, kireçlenme, eklem ağrıları, romatizma ve stres bozukluğu rahatsızlığı çeken birçok tatil sever buraya uğrar. Özellikle oylat kaplıcalarına ziyarete geldiyseniz muhteşem bir yer olan Oylat Şelalesi ve Hilmiye köyünü ziyaret etmeden dönmeyin.

Oylat Kaplıca Otellerinde Termal Tatil Yapmak için tıklayın!

 

Afyon Termal Oteller

Dünyaca üne sahip olan Afyon termalleri şifalı suları ile her sene müşterilerini üst düzey hizmet kalitesiyle karşılıyor. En önemli bölgesi Hüdai Kaplıcaları Mevkii olan Afyon’un termal otelleri her yaştan tatil severin gözdesi haline gelmiştir. Dünyaca ünlü bu tesislerde daha önceden belirttiğimiz gibi fizyoterapist ve doktor desteği de bulunmakta. Açık büfe yemekleri, konforlu odaları, sıcak-soğuk havuzları, sauna ve cilt bakımı gibi birçok hizmeti Afyon termal otellerinde bulabilirsiniz. Siz de kampanyalı otel fiyatlarından yararlanmak için Jolly’nin Afyon Termal Otellerini takip etmeyi unutmayın.

Afyon Termal Otellerinde Tatil Yapmak için tıkalyın!

 

Yalova Termal Oteller

İstanbul’a yakın olması sebebiyle birçok tatil sever hem zamandan tasarruf etmek hem de dilediğince termal tatilini yapma için Yalova’ya akın ediyor. Armutlu Kaplıcaları ve Çınarcık tatilcilerin ilk tercihleri arasında gelmektedir.

Marmara bölgesinde Bursa ile beraber Yalova en çok termal turların düzenlendiği bölgeler arasındadır. Böylece Yalova’da hem termal otellerin sayısı artmış hem de aralarındaki rekabet ortamından dolayı verilen hizmetler de bir hayli geliştirilmiştir.

Yalova Termal Otellerinde Tatil Yapmak için tıklayın!

 

Bursa Termal Oteller

Kış tatillerinin gözdesi olan Bursa’da birçok farklı etkinliği yapma fırsatınız var. Tabi ki bunların başında kayak tatili ve termal otel tatili gelmektedir. Doğasıyla ve Osmanlı mimarisiyle kendini özgü dokusu olan Bursa’da geçireceğiniz her dakika ayrı bir tat vermektedir. Bursa’da Termal Otel dendiğinde yoğunluklu olarak Çekirge bölgesi bilinse de birçok ilçede termal tesisler mevcuttur.

Bursa’nın doğasıyla ruhunuzu dinlerdirdikten sonra Termal tesislerde bedinizi kesinlikle dinlendirmelisiniz. Başlıca Bursa kaplıcaları Oylat Kaplıcaları, Kükürtlü Kaplıcası, Eski Kaplıca, Kaynarca Hamamı, Karamustafa Ilıcası gelmektedir. Bursa termal otellerinde bursa mutfağını denemeyi kesinlikle unutmayın, iskender yemeğinin yanı sıra bir tavsiye verecek olursam, Cumalıkızık köyünde köy kahvaltısı termal tatilinizi taçlandıracaktır.

Bursa Termal Otellerinde Tatil Yapmak için tıklayın!

 

Denizli Termal Oteller

Dünyaca ünlü Pamukkale Travertenleri’ne ev sahipliği yapan Denizli'de gezip görebileceğiniz pek çok doğal güzellik bulunuyor. Bunların en başında tabi ki ev sahipliği yapıyor dediğimiz UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Pamukkale Travertenleri yer alıyor. Bunun yanı sıra termal kaynakları ve kaplıcaları ile termal tatil adreslerinden bir tanesi. Termal sağlık merkezi olan Denizli’de beyin ve sinir sorunları, cilt ve kemik sorunları için ziyaretçiler gelmektedir.

Denizli Termal Otellerinde Tatil Yapmak için tıklayın!

 

Tekerlekli Sandalyeli Misafirlerimiz İçin Özel Hizmetler

Özellikle sağlık sorunları sebebiyle termal oteller tedavi edici yanıyla tercih edildiği için, engelli dostu otel olarak dizayn edilmiştir. Otel içindeki ulaşım ve oda düzenlemeleri tekerlekli sandalyeli misafirler için özel olarak düzenlenmiştir.

Tekerlekli Sandalyeli Misafirlerimiz İçin Özel Hizmetler; Özel acil durum butonları, 24 saat Ambulans Hizmeti, Özel Donanımlı Odalar, Tutunma Kolları, Engelli Dostu WC, Asansör, Restoranlarda özel koltuklar, özel yürüyüş parkurları, engelli dostu havuzlar, özel karşılama ve bellboy hizmetleri bunlardan bazılarıdır.

Engelli Dostu Termal Otellerinde Tatil Yapmak için tıklayın!

 

Kaplıca Otellerinde Sağlıklı Bir Yaşam

Daha önce de belirttiğimiz gibi kaplıca otelleri hayalinizdeki tatili sunmakla birlikte sağlıklı bir yaşamın da kapısını aralamaktadır. Günümüzde sağlık sektöründe kaplıcalar birçok alanda kullanılmaktadır. Beyin ve sinirsel kısıtlamalar, felç, kemik problemleri, romatizma, kireçlenme, psikolojik problemlere kadar birçok sağlık problemlerinde şifa aracı olarak kullanılmaktadır. Ülkemize yurtdışından da kaplıcaların bu özelliklerinden dolayı turistler gelmektedir.

Keyifli bir tatil yapmanın yanı sıra bedeninizi de yenileyeceğiniz Kaplıca otellerinden avantajlı şekilde yararlanmak istiyorsanız Jolly’yle kalın.

 

Türkiye Termal Turizm Cenneti

Termal turizm cenneti olan Türkiye, hem yurtiçinde hem de yurtdışında oldukça ilgi görüyor. Türkiye’nin en çok dikkat çeken turizm cennetlerinin başında Yalova Kaplıcaları, Bursa Kaplıcaları, Afyon Kaplıcaları, Denizli Kaplıcaları, Bolu Kaplıcaları gelmektedir. Bu bölgelerin hepsinde Termal Tesislerde Yapılan Tamamlayıcı Tedaviler, Egzersiz Tedavi, Masaj, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Hidroterapi, Balneoterapi gibi hizmetler verilmektedir.

Türkiye jeolojik yapısından ötürü dünyaca ünlü çok sayıda sıcak su kaynağına sahip. Kış aylarında oldukça ilgi gören Termal Oteller, sıcak su kaynakları ve hizmetleriyle hem tatil hem sağlık hizmeti vermektedir.

Kış aylarında sıkılan tatilcilerin ilk uğrak noktası termal oteller ya da kayak tatili oluyor. Kayak yapılan bölgeler ve termal oteller birbirine paralellik gösterdiği için çoğu tatilci kış tatili içinde hem termal kaynaklardan faydalanıp hem de kayak sporuyla ilgilenebiliyor.

Termal kaynaklar açısından hayli değerli olan ülkemizin sıcak ve mineralli su kaynaklarıyla beraber tatil yapmak istiyorsanız Jolly Termal Oteller sayfasından sizin için uygun oteli rahatlıkla bulabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Termal Otel Nedir?

Termal Otel termal ve kaplıca sularının var olduğu bölgelerde kurulan tesislerdir. Kaplıca tesisleri ve ılıca tesisleri olarak da adlandırılırlar. Sıcak yeraltı suyu değerlendirilerek sağlık, dinlenme ve tatil gibi ihtiyaçların giderildiği yapılardır.

Termal Otelde Ne Yapılır?

Termal otellerde açık ve kapalı termal havuzlara girebilir, fizik tedavi ve doktor hizmeti alabilir, sauna, masaj, SPA, Hamam hizmetleriyle bedeninizi yenileyebilirsiniz. Özellikle kür odalarında hem cildiniz hem bedeniniz için uygulamalardan yararlanabilirsiniz.

Termal Oteller Ne Zaman Ucuz Olur?

Erken rezervasyon ucuz otel bulma konusunda uygun yoldur. Özellikle kış sezonunda termal oteller tercih edildiği için sezon başlamadan önce erken rezervasyon yaparsanız sizin için uygun ve ucuz termal oteli Jolly ile rahatça bulabilirsiniz.

Erken rezervasyon yaparak termal tatilinizi avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Aile Tatili İçin En Beğenilen Termal Oteller Hangileri?

Zevkler ve renkler tabi ki tartışılmaz. Bu yüzden her ailenin termal otel seçimi birbirinden farklılık göstermektedir. Aile termal otelleri yoğunlukla Afyonkarahisar,  İzmir, Nevşehir, Yalova bölgesinde hizmet vermektedirler. Keyifli bir aile tatili için Jolly’nin popüler Termal Otellerinde sağlıklı bir tatil yapabilirsiniz.

Aile Otelerinde Termal Tatil Yapmak için tıklayın!

Çocuklu Aile Tatili için En Beğenilen Çocuk Dostu Termal Oteller Hangileri?

Çocuklu aile tatili için en beğenilen çocuk dostu termal oteller çocuklara yönelik hizmetleriyle öne çıkıyor. Çocuk havuzu, parklar, animasyon ve etkinlikler gibi çocuklara yönelik eğlenceler organize edilmektedir. Böyle hem çocuklar hem anne babalar keyifli bir termal tatil yapabiliyorlar. Çocuk dostu termal oteller Afyonkarahisar, İzmir, Nevşehir, Yalova bölgesinde hizmet vermektedir.

Çocuklu Aile Otellerinde Termal Tatil Yapmak için tıklayın!

Romantik Bir Tatil İçin En Beğenilen Çift Termal Oteller Hangileridir?

Romantik bir tatilin olmazsa olması güzel bir doğa, güzel bir yemek ve alınan hizmetlerdir. Termal oteller bulundukları bölgenin konumuyla hem doğa hem de yemek olarak bu şartları sağladığından eminim. Her çiftin tatil anlayışı farklı olduğu için hizmetler konusunda Jolly termal oteller sayfasını takip ederek sizin için uygun termal otelde rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özellikle Bursa, İzmir, Afyon, Yalova, Balıkesir bölgeleri tercih edilen çift termal oteller arasında yer almaktadır.

Çift Termal Otellerinde Romantik Bir Termal Tatil Yapmak için Tıklayın!

Evcil Hayvan Dostu Termal Oteller Hangisidir?

Termal otellere sağlık sorunları sebebiyle gidenlerin sayısı fazla olduğu için evcil hayvanlarınızı termal otellere götürme konusunda sıkıntı çıkabilmektedir. Özellikle termal oteller gitmeden önce evcil hayvan politikaları hakkında telefonda bilgi almanız sizin için daha sağlıklı olur.

Kaplıca Nedir?

Ilıca olarak da bilinen kaplıcalar, yeraltı kaynak sularını değerlendirmek amacıyla kurulan hamam tarzı yapıların genel adıdır. Kaplıca suları, çinko, demir, sülfat, karbonat, kalsiyum, silisyum gibi yeryüzünün alt katmanlarında bulunan pek çok minerali bünyesinde barındıran değerli su kaynaklarıdır. Su sıcaklığının yeryüzüne çıktığı noktalarda farklılık gösterdiği bilinmekle birlikte her ılıcanın içeriği de farklıdır. Doğal kaynak suları sıcak olduğu için Roma İmparatorluğu’ndan beri kullanılan bir sistemdir.

İslami Bir Tatil İçin En Beğenilen Termal Otelleri Hangileridir?

İslami bir tatil için en beğenilen termal oteller muhafazakar termal otellerdir. Bu oteller tamamiyle islami anlayışa uygun şekilde hizmet vermektedir. Yemekler, konaklama seçenekleri, içecekler, havuzlar ve eğlence içerikleri muhafazakar otellerde İslama uygun şekilde düzenlenir. Muhafazakar bir termal tatil yapmak isteyenlerin tercih ettiği bölgeler genellikle Afyonkarahisar ve Balıkesir termal bölgeleridir.

Termal Otellerinde İslami Bir Tatil Yapmak için tıklayın!

Termal Oteller Olanakları Nelerdir?

Açık ve kapalı termal havuzlar, termal sulu hamamlar, masaj salonları, jakuziler, fizik tedavi odaları, özel termal banyo odaları, kür odaları diğer otellerin yanında verdiği ekstra hizmetlerdir. Ayrıca, termal otellerin çoğunda doktor ve fizyoterapist hizmeti bulunmaktadır. Standart otellerin verdiği normal hizmetleri de termal otellerde bulabilirsiniz.

Termal Tatil İçin Nereye Gidilir?

Türkiye termal tatil cenneti olduğu için birçok farklı seçeneğiniz mevcut. Başlıca tercih edilen termal tesislerden örnek verecek olursak;

en çok tercih edilen termal tesislerden bazılarıdır. Her bölgenin kendine has özellikleri olduğu için hayalinizdeki termal tatili yapmak için Jolly ile hayal ettiğiniz avantajlı fiyatlarla sahip olabilirsiniz.

En Beğenilen Termal SPA Otelleri hangileri?

Termal SPA Otelleri oldukça fazla çeşitlilik göstermektedir. Herkesin termal Spa otellerden beklentisi tabiki aynı olamaz. SPA ve Termal hizmeti iç içe geçtiği için her termal otelin SPA hizmeti de eşdeğer olarak kaliteli hizmet verir. Termal bölgelerde yapabileceğiniz ekstra etkinliklere göre termal otel seçmeniz sizin için daha avantajlı olabilir. Ama yine de belirtmekte fayda var Bursa Termal Otelleri, Bolu Termal Otelleri, İzmir Termal Otelleri, Afyon Termal Otelleri spa hizmeti olarak tercih edilen bölgeler arasında. Bu yüzden Jolly’nin termal spa otelleri sayfasından sizin için uygun termal spa otelini kolaylıkla bulup, rezervasyonunuzu yapabilirsiniz.

En Beğenilen Termal SPA Otellerinde Tatil Yapmak için tıklayın!

Hangi Bölgedeki Termal Otelleri Tercih Etmeliyim?

Bursa Termal Tesisleri, Yalova Termal Tesisleri, Denizli Termal Tesisleri, Afyon Termal Tesisleri, Balıkesir Termal Tesisleri, Kütahya Termal Tesisleri tercih edebileceğiniz termal seçenekler arasındadır. Her bölge bulunduğu konum itibari ile farklı özellikler göstermektedir. Bu bölgeler hakkında detaylı bilgileri içeriğimizde bulabilirsiniz size hangi bölgedeki termal otellerin uygun olduğunu bulabilirsiniz. Bulunduğunuz konum ve termal otellerin imkanları ile birlikte Jolly otel arama motoru birçok seçeneği sizin için sıralıyor.

Popüler Termal Yetişkin Otelleri Hangileridir?

Popüler Yetişkin Termal Otelleri, çocuk misafirlerin konaklamaya dahil edilmediği otellerdir. Bu termal tesisler yalnızca yetişkin misafirler için hizmet vermektedir. Böylece çocuklardan ya da kalabalıktan rahatsız olan çiftler için yetişkin oteller ilk tercih edilen termal tesisler oluyor. İzmir, Bursa, Balıkesir, Bolu Termal Oteller  yetişkin otellerin en çok tercih edildiği tesislerdir.

Kaplıcalar Neden Sağlıklı?

Kaplıca suları, çinko, demir, sülfat, karbonat, kalsiyum, silisyum gibi yeryüzünün alt katmanlarında bulunan pek çok minerali bünyesinde barındıran değerli su kaynaklarıdır. Su sıcaklığının yeryüzüne çıktığı noktalarda farklılık gösterdiği bilinmekle birlikte her ılıcanın içeriği de farklıdır. Sıcak su terapisi ile sağlığa olumlu etkisi olduğu gözlemlenmiştir. Bu sisteme balneoterapi olarak adlandırılmıştır. Eğer siz de sağlık sorunları sebebiyle kaplıcalardan yararlanmak istiyorsanız muhakkak doktorunuza başvurun.

Termal Tatil İçin Erken rezervasyon ne zaman yapılmalıdır?

Her sezon aktif olarak tatilcileri ağırlayan termal oteller özellikle kış sezonunda yoğun olarak tercih edildiği için sezon başlamadan önce erken rezervasyon yaparsanız sizin için uygun ve ucuz termal oteli Jolly ile rahatça bulabilirsiniz. Aynı şekilde rezervasyon yapacağınız tarih ile içinde bulunduğunuz tarih arasında zaman farkının olması termal oteller için erken rezervasyon olarak da kabul edilebilir. Çünkü termal oteller senenin her ayı aktif olarak hizmet vermektedir.

Termal Kaplıca Suyu Neleri Tedavi Ediyor?

Tansiyon, kireçlenme, eklem ağrıları, romatizma ve stres bozukluğu rahatsızlığı, Beyin ve sinirsel kısıtlamalar, felç gibi rahatsızlıkların tedavisinde termal kaplıca suyu kullanılmaktadır. Termal sular doğal ve sıcak kaynak suları oldukları için birçok minerali ve faydalı içeriği barındırmaktadır. Bölge bölge kaynak sularının özellikleri değiştiği için bazı hastalıkların tedavisi belirli termal bölgelerde daha etkili olabilmektedir.