Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Türkbükü Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Adı, Huzur...”

Masmavi bir deniz, iskele üzerinde güneşlenme, yemeğinizi yerken esen Ege rüzgarı, cam boncukların şıkırtısı, limon ve mandalina ağaçlarının kokusu. Türkbükü, Bodrum’a 23 kilometre uzaklıkta sakin, huzurlu, sessiz bir kasaba. Bodrum'a yakınlığı ile de tercih edilen Türkbükü, hem deniz tatili, hem de Bodrum kadar olmasa da eğlenceli geceler geçirebileceğiniz alternatifler sunuyor.

Antik çağda Madnasa ve Rumlar zamanında Rumbükü adıyla anılan köy Türkler tarafından ele geçirilince Türkbükü adını almış. Yöre halkı geçimini balıkçılıkla sağlıyor. Butik otellerden, tatil köylerine, pansiyonlardan yazlık evi olanlara kadar konaklama seçeneğinin sunulduğu Türkbükü’nde uzun bir yaz dönemi yaşanıyor. Önceleri yalnızca deniz yoluyla ulaşılabilen beldenin, kara ulaşımının sağlanmasıyla ünü Bodrum sınırlarını aşmış durumda. Sadece plajları ve eğlence hayatının değil, tarihinin ve doğal güzelliklerinin, sahile doğru inmeye başladığınızda sağınızı solunuzu süsleyen mandalina ağaçlarının bu ünü perçinlediğini söyleyebiliriz.

Genel olarak deniz güneş ve eğlence için gidilen Türkbükü’nde, doğal güzellikler, arkeolojik zenginlikler arasında dolaşabilir, iskelelerde güneşlenip sakin denizin tadını çıkarabilir, geleneksel teknelerle çevre koylara günlük geziler yapabilirsiniz. Kendi adına sahip bir de festivali olan Türkbükü’nde, yıkıntılar arasında kalmış sarnıçlar, kuleler ve çevresinde gezilebilecek sayısız yer bulunuyor.

Bodrum’da ve dolayısıyla Türkbükü’nde hayat sürekli sokaklarda yaşandığından, alışverişlerinizi de yine sokak tezgahlarından, pazarlardan yapabilirsiniz. Yöreye özgü Bodrum sandaleti adı verilen antik görünümlü deri sandaletler, cam boncuklar, dokumalar, el işleri, halılar, ahşap eşyalar, çantalar, çömlekler ve birbirinden lezzetli ev yapımı yiyeceklerle taze meyve ve sebze alabilirsiniz. Pazartesi günü kurulan belde pazarı yerli yabancı bütün turistleri kendine çekiyor. Hediyelik eşya dükkanlarını da gezmenizde fayda var. Birbirinden renkli halı ve kilimlere, kıyafetlere, takılara ve hatıra objelere göz atmadan dönmeyin.