Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Uçhisar Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Kapadokya Diyarında Şahlanan Belde”

Nevşehir’e bağlı Uçhisar, Kapadokya’nın zirvesindeki bir yerleşim bölgesi. Tarihi ve turistik değeri çok büyük. Eskiden İpek Yolu ve Kral Yolu’na olan yakınlığı da onu günümüzde ayrı kılıyor. UNESCO dünya mirasları listesine, bağlı bulunduğu Kapadokya ile birlikte 1985 yılında girdi.

Uçhisar, aynı zamanda, gün batımının en güzel izlendiği zirve noktası. Kraterli yapıdaki mimarisi, ait olduğu turistik bölgeyi dünya çapında üne kavuşturuyor. Bu doğal oluşumlu oyma yapılar ve belde kalesi görülmeye değer.

Panoramik olarak tüm Kapadokya'yı zirve Uçhisar Kalesi’nden izlemek mümkün ve bu kalenin merdivenleri oldukça yüksek. Yörede bilinen adı Ucasar olan Uçhisar, Osmanlı beyliklerine ve Selçuklular'a meskenlik yapmış. O dönemde bir koruma ve savunma noktası olarak kullanılmış.

Uçhisar'ın dört bir yanı; Ürgüp, Erciyes, Ortahisar, Gömede Vadisi, Göreme, Avanos ve Nevşehir ile çevrili. Balon turları, peri bacaları turları, kale ve tarihi değerlere yapılan turlar burayı bilindik ve önemli kılıyor.

Turistik açıdan oyma binalarda konaklama imkanı, yeme içme imkanı ve organik ürünler de dahil olmak üzere alışveriş dükkanları yerli, yabancı misafirlerini bekliyor. Beldede ve Kapadokya’da meşhur peri bacaları, vadiler ve volkanik dağlar, coğrafi oluşumunu gözler önüne seriyor. Milyonlarca yıl önce yaşanan volkanik patlama sonucu bu yer şekilleri ve yapılar ortaya çıkmış.

Uçhisar'da kuzey ve güney rüzgarları eserken karasal iklim etkili oluyor.

Bağcılık da Uçhisar’ın şanslarından biridir. Verimli ve elverişli topraklarında yetişen üzümler halkın geçimi, uğraşı, eğlencesi ve rızkıdır. Sanat evinde en güzel ebru örneklerini görebilirsiniz. Göreme Caddesi’nde yer alan sanat evinde ebru hakkında bilgi ve ders alabilirsiniz. Rehber eşliğinde peri bacaları mevkiini, kaleleri, doğal ve tarihi oluşumları gezebilirsiniz.

Yöresel el emeği göz nuru halı ve kilimlerin yanısıra küçük peri bacası bibloları ve hediyelik eşya dükkanları yol üstündedir.