Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Uşak Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Binlerce Yıllık Yerleşim”

Türkiye’nin batısında bulunan Ege Bölgesi’nde yer alan Uşak, binlerce yıldır yerleşim yeri olarak kullanılmakta. Hitit medeniyetinden beri şehirde insan yerleşimi olduğu sanılmakta. Tarihi boyunca Hitit, Frig, Lidya, Pers, Makedonya, Bergama, Roma, Selçuklu ve Osmanlı egemenliğine girmiş. Ege’yi Yakın Doğu’ya bağlayan kral yolunun buradan geçtiği biliniyor. Şehir Kütahya, Manisa, Denizli ve Afyon ile komşu. Uşak ismini eski Türkçe “oğul” kelimesinden almış. Ayrıca, Uşak için antik dönemde Temenothyrea adı da bir süre kullanılmış.

Uşak, Şaphane, Murat Dağı ve Bulkaz Dağı ile çevrili. Bulkaz Dağı av turizmi için oldukça uygun. Murat Dağı’nın eteklerinde kaplıcalar da mevcut. Ayrıca Uşak, Banaz Ovası ve Uşak Ovası’na da ev sahipliği yapar. Büyük Menderes’in kollarından Banaz Çayı ve Gediz Irmağı Uşak’ın başlıca akarsuları. Göğem Göleti, Eşme-takmak Göleti, Üçpınar Göleti, Merkez Karağaç Göleti, Eşme Karaahmetli Göleti, Mesudiye-Altıntaş Göleti ve Güneyköy de başlıca göletlerinden. Hamamboğazı Kaplıcası, Örencik Kaplıcası, Aksaz Kaplıcası, Emirfakılı Kaplıcası da sağlık turizmi açısından önemli yerlerden.

Yazları kurak bir iklime sahip olan Uşak, kışları ılık geçirmekte. İç Anadolu’nun sert iklimi Uşak da biraz daha yumuşamış şekilde ortaya çıkıyor. Bunda şehrin Ege Bölgesi’de yer almasının hiç kuşkusuz etkisi büyük. Kış boyu havaların yağışlı geçmesi Ege ikliminin tipik özelliklerinden.

Uşak’ta doğa, spor ve av turizmi yapılabilmekte. Örneğin, Ulubey İlçesi’nde atlı yürüyüş, Murat Dağı’nda ise bisiklet tutkunları için bisiklet turları yapılabiliyor. Bunun yanında, avla ilgilenenler için keklik, göde, tilki avları da yapılabilmekte.

Uşak ili kültür turizminde daha ileri bir seviyede bulunmakta. Bunda kuşkusuz derin bir tarihe sahip olması büyük etken. Tarihi yerinde solumak isteyen turistler için Uşak Arkeoloji müzesi, dünyaca ünlü Karun hazineleri ve Etnoğrafya müzesi bulunmakta. Ayrıca Akmonia, Kremon Agora gibi ören yerleri de ziyaretçilerini beklemekte.

İLÇELER

Banaz

Ankara yolu üzerinde yer alıyor. İlçede yer alan Akmonia (Ahatköy) ören yeri ziyaret edilmesi gereken yerlerden.

Eşme

Merkeze 74 kilometre uzaklıkta. İlçede yer alan göletler son yıllarda doğa turizmi açısından ilgi çekmeye başlamış.

Sivaslı

İl merkezine 35 kilometre uzaklıkta yer almakta. İlçe, Sebaste ören yerine ev sahipliği yapıyor.

Ulubey

Uşak’a 34 kilometre mesafede. Blaundus ören yeri ilçede yer alan önemli alanlardan biri.

Sağlık turizmi adına Uşak’a gitmek isteyenler Hamamboğazı kaplıcası, Aksaz kaplıcası gibi yerlerde yılın yorgunluğunu atıp, daha sağlıklı bir yaşama merhaba diyebilirler. Atla gezmek isteyen misafirler Ulubey ilçesinde atlı yürüyüş yapabilir. Bisiklet kullanmayı sevenler Murat Dağı’nda bulunan parkurlarda dağ bisikleti sporunu yapabilirler. Avlanmayı sevenlerse keklik, tilki, göde avlarına katılabilir.

Eşme kilimler, pelüş battaniyeler, deri giyim mamülleri ve pamuklu dokumalar Uşak’tan hediye olarak alınabilecek şeyler.