Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Vakfıkebir Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Karadeniz'in Ağırbaşlı Abisi”

Trabzon’a bağlı, 35 köyü olan Trabzon-Giresun karayolu üzerinde kurulu il merkezine 44 kilometre uzaklıkta merkez ilçe. İlin kuzeyden Beşikdüzü ve Karadeniz, doğudan Akçaabat, güneyden Şalpazarı, batıdan Giresun’un Çanakçı ilçeleriyle çevrili. Kıyı kesiminde dik yamaçlarla denize ulaşan dağlar arasında küçük vadi, kıyı düzlükleri, yaylalar görülüyor. Foldere ırmağı ilçe merkezinde Karadeniz’e dökülüyor. Derin olarak yarılmış vadilerde birçok dere akar. Kışları serin, yazları ılıman, her mevsim yağışlı Karadeniz iklimi hakim. Yüksek ve iç kesimlerde hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte kar yağışı görülüyor. Yaz mevsimi dışında hemen hemen her mevsim yoğun olarak yağış alıyor.

Vakfıkebir’de büyük limanın olması burasının eski bir yerleşim yeri olduğunu gösteriyor. İlçe tarih boyunca Hitit, Pers, Roma, Bizans ve Trabzon İmparatorlukları’nın hakimiyeti altında kalmış. 1461’de Osmanlı İmparatorluğu’nun yönetimine girmiş. O tarihte Büyük Liman olarak anılan kasaba, Osmanlı Sultanı I.Selim’in annesi Gülbahar Hatun’un kurduğu Hatuniye Vakfı’na Vakfıkebir topraklarının gelirlerini de dahil etmesiyle kasaba Vakfıkebir adıyla anılmaya başlamış. Büyük Liman’ın olması tarihte ulaşımın ağırlıkta deniz yoluyla yapıldığını gösteriyor.

Trabzon Kemeraltı’nda altıncılar ve Gümüşçüler Çarşısı’nda telkari usulüyle el yapımı gümüş takılar her zevke hitap eden türden.