Title
Text
Uzun Süre İşlem Yapmadınız

Listelenen otel fiyatları zaman aşımından dolayı değişmiş olabilir.Güncel fiyatlara erişmek için sayfayı yenileyin.

SAYFAYI YENİLE
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi 13 Ara 2022 Sa
Çıkış Tarihi 14 Ara 2022 Ça
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda, 2 Yetişkin
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Viyana Otelleri

tesisin tanesini görüntülediniz

Kanuni’nin Kapısına Dayandığı Şehir”

Viyana, Avusturya’nın tarih ve sanatla bütünleşmiş başkenti. Yüzyıllar boyunca imparatorluklara ev sahipliği yapmış, o günlerin tarihi güzelliklerini bugüne taşımış. Avrupa’nın kültür merkezlerinden biri olarak anılan Avusturya’nın en kalabalık şehri olan Viyana, ülkenin 9 eyaletinden yüzölçümü olarak en küçük olanı. Kalabalık nüfusuna ve yoğun yapılaşmaya rağmen Viyana ülkenin en fazla yeşil alana sahip şehri.

Tarihi boyunca birçok savaşa, yıkıma tanıklık etmiş olan şehir 1938-1945 yıllarında başkent ünvanını kaybetse de, 2. Dünya Savaşı sonunda Avusturya’nın Nazi Almanyası’ndan ayrılmasıyla tekrar başkent ilan edildi.

Operaları, müzeleri, mimari yapılarıyla göz dolduran, sanatın, yüksek müzik ve modernizmin ev sahiplerinden sayılan Viyana, bugün dünyada refah düzeyi en yüksek olan şehirler arasında. Yaşam standartları ve gelir seviyesi oldukça yüksek olsa da turistler açısından pahallı olmasıyla dikkat çeker.

Viyana, tarihi alanları, müzeleri, sanat merkezleriyle her anınızı dolu dolu geçirebileceğiniz bir şehir. Siz bir program yapmamış olsanız bile adım attığınız her sokak sizi tarihi bir merkeze götürecek. Bunun dışında Viyana’dan bir müzikal izlemeden dönmemelisiniz. Gittiğiniz döneme ait sanat programlarını, kültür merkezlerinden edinebilirsiniz.

Viyana’da alışveriş için gidebileceğiniz en doğru nokta Graben caddesi. Bu cadde üzerinde hem kendi ihtiyaçlarınızı hem de sevdikleriniz için hediyelik eşyaları rahatlıkla bulabilirsiniz. Burada el yapımı seramik ve porselenler en çok ilgi gören hediyelik eşyalar. Bir çok ünlü markanın mağazası yine bu cadde üzerinde mevcut. Viyana aynı zamanda kitapçıları ve oyuncakçılarıyla meşhur. Ahşaptan yapılmış el yapımı oyuncaklar görenleri kendine hayran bırakıyor. Bir diğer alternatif ise Türkler’in de yoğun olarak yaşadığı Naschmarkt. Burada sebze meyve pazarlarını gezebilir, cumartesi günü kurulan bit pazarında değişik şeyler bulabilirsiniz.