Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Yalıçiftlik Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Romantizmi Anlatan, Eşsiz Doğasıyla Bir Ege Cenneti”

Yalıçiftlik, Muğla’ya bağlı Bodrum ilçesine ait bir belde. Çam ormanlarından geçerek ulaşılan bu doğa ve turizm harikası belde, yaz tatilleri için tercih edilen yerlerin başında geliyor. Bodrum Yarımadası’nda çiftlik yaşamını görebileceğiniz şirin bir bölge. Yalı beldesi ile Çiftlik köyünün birleşimidir burası.

Bölgede halıcılık ve çiftçilik yaygınken, zamanla turizm ön plana çıktı. Ormanları, incir bahçeleri, çam ağaçları, zeytinlikleri ve doğal tüm güzellikleriyle huzuru bulacağınız cennet bir merkez Yalıçiftlik. Ege’nin tüm güzelliklerini burada bulmanız mümkün. Plajlar, eski dönemlere ait tarihi kalıntı ve eserler, kültür harikaları, doğal güzellikleri, eşsiz manzarası ve tatil olanakları ile Yalıçiftlik sevilen bir Bodrum beldesi.

Küçük ve sakin koyları tatilcilerin favori yüzme ve dinlenme alanlarından. Köy hayatının yanında eşsiz doğal güzellikleri ve manzarası sizi büyüler. Yel değirmenleri ile ünlü. Zamanında süngercilerin yer aldığı Yalıçiftlik bu geleneğini az da olsa korumakta. Günümüzün modern turistik tesisleri de birçok zevke hitap edebiliyor. Yabancı turistlerin gözde tatil beldelerinden biri çünkü Bodrum’un göz bebeği. Bodrum’un doğu tarafında kalan beldelerden biri. Bir yandan kültür ve tarih kokan Bodrum’da diğer yandan eşsiz doğal güzellikleri görmek şaşırtmıyor. Yalıçiftlik, turizmin sonuna kadar yapıldığı sakin ve yapısı bozulmamış noktalardan biri.

Birbirinden güzel küçük ve sakin koylarında güneşlenmek, denize girmek mümkün. Dinlenmek ve tatil yapmak için plajlar mevcut. Su sporları, doğa sporları, dalış turizmi önemli etkinliklerden. Tekne turları ile koy ve adaları görmek mümkün. Bodrum merkezde Bodrum Kalesi mutlaka görülmeli. Sualtı Arkeoloji Müzesi de sizi başka bir dünyaya götürecek.

Günlük yiyecek içecek alışverişiniz için marketleri ve ufak dükkanları Yalıçiftlik’te bulabilirsiniz. Kapsamlı bir alışveriş için 1 saat sürmeye bir yolculuğun ardından Bodrum merkeze gelmeniz gerekir. Tüm ünlü markaları burada bulabilirsiniz. Yöresel el sanatları ürünleri, Yalıçiftlik inciri ve zeytinyağı ile halıcılık ürünleri ile hediyelik eşya dükkanları da önemli alışveriş etkinlikleri. Çarşılarında dekoratif objeler, özel dokuma ürünleri, sandaletler, tekstil ürünleri, deniz kabuklarından ürünler ve meşhur süngerler ilginç hediyelikler olabilir. Yöresel belde pazarlarında lezzetli organik ürünler alınabilir.