Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Akçakoca Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 “Parlak Şehir”

Güneşin denizden batıp denizden doğduğu yer Akçakoca. Zaten eski adı da Diapolis, yani Parlak Şehir…

1950 yılından sonra güzelliğiyle dikkat çekerek turistik bir yer haline gelen Akçakoca, Düzce iline bağlı bir kıyı ilçesi. Karadeniz kıyı şeridinde 35 km uzunluğunda harika bir kumsala sahip bu ilçe, denizinin yanısıra, el değmemiş yeşili ile de hayranlık uyandırıyor. Akçakoca’nın kayın, kestane, çınar ve meşe ağaçlarından oluşan bitki örtüsü, turistlerin ilgisini çekmesinde büyük bir artı.

Karadeniz iklim tipinin görüldüğü Akçakoca, bol yağış alıyor. Denize girmek isteyenleri, Karadeniz'in hırçın dalgaları bekliyor. Uyarmış olalım, deniz hemen derinleşiyor, o yüzden dikkatli olmak gerek... Ama tertemiz. Akçakoca tam dinlenebileceğiniz, doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz, yeşille iç içe, sakin ve huzurlu bir yer.

Karadeniz'in hırçın ve heybetli dalgaları, Akçakoca sahilinde yalıyarlar oluşturmuş. Bunların en yüksekleri Ceneviz Kalesi ve Soyat yalıyarları.

Akçakoca’ya gelmek için plan yaparken, hareketli bir tatil hedefliyorsanız, festival tarihlerine denk getirmenizi öneririz. Festival zamanlarında kentin nüfusu oldukça artıyor. Çünkü, giderek Türkiye’nin en iyi festival organizasyonları arasında yer almaya başlamış durumda. Temmuzun son haftası yapılan Parlayan Kent Akçakoca Kültür ve Sanat Festivali, en bilineni. Ayrıca Akçakoca ekonomisinde önemli bir paya sahip olan fındığın, temmuz ayının son haftasında festivali yapılıyor. Bu dönemde bölgede olursanız fındığa doymanız muhtemel.

Akçakoca’dan sevdiklerinize götürebileceğiniz hediyelerin başına fındık ve fındık ürünleri geliyor. Bölgeye özel meşhur dağ çileği ve reçeli, böğürtleni ve tadına doyamayacağınız kestane balını tattıktan sonra, sevdiklerinize de hediye etmek isteyeceksiniz.

Yolunuzun üstünde rastlayacağınız tesislerden alışveriş yapabilirsiniz.