Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Akhisar Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Ege'nin Tarih Kokan İlçesi”

Akhisar, tarihte M.Ö. 14. yüzyılda bir Amazon karargâhı olarak kurulan, Manisa şehrine bağlı, zeytinleriyle tanınan bir ilçe. O dönemde Tyatirin olarak anılan ilçe, daha sonra farklı isimlerle de anılmış. Tarihte Hititler, Romalılar, Lidyalılar, Akadlar, Saruhanlıların egemenliğinde kalarak, 1390 yılında Osmanlı egemenliğine kadar giden bir süreç yaşamış. Özellikle Lidyalılar döneminde zenginliğiyle önemli bir yerleşim yeri olmuş. Bizans döneminde Konstantin’in ilçeden sürdüğü Tyeder tarafından, günümüzdeki hastane ve istasyon arasına beyaz bir kale yaptırmasıyla adı Aspro-Kastro olan ilçe, bu ismin Türkçeleştirilmesiyle Akhisar adını almış.

İzmir-İstanbul Karayolu üzerinde bulunan Akhisar; Manisa, İzmir ve Balıkesir illerine oldukça yakın. Tütün üretimi ile tanınsa da, son yıllarda zeytin üretimine ağırlık verilmiş. Zeytinlerindeki kalitesi, ülke sınırları dışına kadar ulaşmış bir ilçe. Tarihsel ve kültürel zenginliklerinin dışında, doğal güzellikleri ile de, ön planda olan Akhisar'ın iklim koşulları, yılın her döneminde ziyarete uygun.

İlçede özellikle Şahinkaya yöresi, dağ sporları ve yürüyüşler yapmak için uygun bir yer. Karaköy Çamlığı, Mecidiye Kasabası, Ilıcaksu, Kayalıoğlu, piknik yapmanız için ideal yerler. İlçede tarihi kalıntıları gezmek, kültürel yapıyı tanımak isteyenler için de oldukça fazla seçenek bulunuyor. İlçenin köylerine kadar her tarafı tarih kokuyor.

İlçe merkezinde bulunan dükkânlardan sevdikleriniz için, yörenin zeytinlerinden ve zeytinyağından hediyelik olarak alabilirsiniz. Ayrıca ilçede bulunan mağazalardan keçe, minyatür at arabaları, biblolar gibi hediyelikleri de tercih edebilirsiniz.