Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Manisa Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Manisa Otelleri Fırsatları

Manisa otelleri ile bir tatil planı yapın ve içerisine bol bol kültür, bol bol tarih, bol bol yöresel lezzet koyun. Türkiye'nin kültürel kentlerinden biri olan Manisa'yı keşfetmediyseniz şimdi gezi listenize Manisa'yı dahil edin deriz. Osmanlı İmparatorluğu'na şehzadeler, hatta padişahlar yetiştirmiş bir şehir olan Manisa'da tarih ve kültür iç içe geçmiştir. Manisa'yı doyasıya gezmek için de işe uygun fiyatlı Manisa otelleri ile başlamalısınız. Gezi planınızı kolaylaştırmak için Manisa otelleri arasından merkezi konumda olanları tercih edebilirsiniz. Ege Bölgemizde kendine yer bulmuş, şifalı mesir macunu ve sultaniye üzümü ile ünlenmiş bir ilimiz olan Manisa, farklı kültürlerin hüküm sürdüğü kültürel bir kenttir. Ege ve Akdeniz iklimi ile birlikte karasal iklimin hüküm sürdüğü Manisa, ulaşım bakımından oldukça önemli bir noktada bulunmakta. Spil dağı ile Gediz nehri arasında kurulmuş olan ilimiz, Frig, Lidya, Hitit, Makedon, Roma, Bizans ve Osmanlıların izlerini taşır. Tarih boyunca bu toplumların kültürel ve sanat çalışmalarına maruz kalmış, bu alanlarda oldukça zenginleşmiş. İzmir gibi üçüncü büyük şehrimize yakınlığı, İstanbul otoyolunun üzerinde bulunması Manisa’ya faydalı olmuş. İşte bu kültürel kenti doyasıya keşfetmek için Jolly'de birbirinden uygun Manisa otelleri sizi bekliyor.


Manisa Merkez Ucuz Oteller 

Manisa uzun yıllar Osmanlı egemenliğinde kaldığı için, o dönemden kalma camiler, hanlar, medreseler, hamamlar, çeşmeler gibi tarihi eserler bakımından zenginliğini korumakta. Hristiyanlığın ilk çağlarından kalan Anadolu’daki 7 adet kilisenin 3 adeti Manisa’da bulunduğu için, inanç turizmi açısından oldukça önemli bir yerleşim yeri. Manisa kültür turizmi, inanç turizmi, sağlık turizmi, eko turizmi, spor faaliyetleri açısından dikkat çekici özelliklere sahip. Ulaşım açısından kolay bir bölgede olması, doğal ve tarihi güzellikleri ile dikkat çekici. Hristiyanların ilk çağlarından kalan 3 adet kilisenin Manisa’da olması ziyaretçi sayısını günden güne arttırmakta. Kurşunlu, Sart, Kula, Salihli, Alaşehir, Menteşe, Urganlı kaplıcaları ile şifa dağıtmakta. Tüm bu keşifleri yapmak istiyorsanız Manisa merkez ucuz oteller bakımından sizlere birçok alternatif sunmaktadır. 41 çeşit baharat ve bal ile yapılmış mesir macunu ile ünlü olan Manisa, termal oteller bakımından da zengin illerimizden biridir. Ayrıca el dokuması halıları, altın ve gümüş işlemeli takıları da oldukça rağbet görmekte. Şile bezi, pamuklu giyim eşyaları, bürümcük kumaşlarla yapılan eşyalar da ziyaretçilere cazip gelmekte. Kültürel gezilerinizi yapmak ve rahat rahat alışveriş yapmak için Manisa merkezde yer alan otellere göz atabilirsiniz.


Manisa İlçeleri

 1. Ahmetli: Tarihi çok eskiye dayanan ilçede, eski Lidyalılara ait mezar odalarını gizleyen bir çok yığma tepe var.
 2. Akhisar: İlçede bulunan Thyatira kilisesi inanç turizmi açısından oldukça önemli bir değer.
 3. Alaşehir: Antik Pheladelphia kentinin üzerine kurulmuş olan ilçe görülmesi gereken tarihi eserleri barındırıyor.
 4. Demirci: Manisa’nın kuzeydoğusundaki ilçe, yontma taş devrinden bu yana yerleşim alanı olarak kullanılmasıyla dikkat çekmekte. Bir çok medeniyete yaşam alanı olmuş olan ilçe, Anadolu beylikleri döneminde Türk egemenliğine girmiş.
 5. Gölmarmara: Şahuban cami, Halime Hatun cami ve külliyeleri, her yıl yapılan kavun, karpuz festivali ile ziyaretçilerin uğramadan geçmediği bir ilçe.
 6. Gördes: Antik dönemlerden itibaren yerleşim yeri olarak kullanılmış şirin bir ilçe.
 7. Kırkağaç: Çok sayıda medrese, camileri içinde barındıran ilçe tarih hakkında bilgi veren niteliği ile ziyaretçilerini bekliyor.
 8. Köprübaşı: İlçede bulunan 25.000 yıllık fosil ayak izlerinin ve tarihi eserlerin görülmesi gerekir.
 9. Kula: Yanık ülke denilen bu ilçe sönmüş genç volkanları dikkat çeker.
 10. Salihli: Salihli ve Köprübaşı ilçe sınırlarındaki fosil ayak izleri ilçenin eski tarihe kadar indiğini göstermekte.
 11. Saruhanlı: Osmanlı dönemi eserleri bakımından zengin olan ilçe, kültür turizmine etki edecek örneklere sahip.
 12. Selendi: Lidya, Pers, Roma ve Bizans egemenliğinde kalmış olan ilçede, pek çok tarihi eser bulunmakta. Selendi çay yatağı içerisinde bulunan doğal kaya oluşumları, çay kenarındaki kaya mezarları, tapınaklar, Eskin köyündeki tarihi çeşme, Yazyurt mevkiindeki Roma Devri Nekropol görülmeye değer eserler.
 13. Soma: İlçedeki Darkale köyü ziyaretçileri için cazip gelecek.
 14. Turgutlu: Manisa’nın 3. büyük ilçesi olan Turgutlu, Osmanlı döneminde gelişerek bugüne gelmiş. Ovacık yaylası ile yayla turizmi için dikkat çekici.

Manisa otelleri ile keşiflerinize durmadan devam edin ve Türkiye'de gezmedik yer bırakmayın.