Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Ne Zaman Gideceksiniz Herhangi Bir Dönem
 • Herhangi Bir Dönem
 • Mayıs 2024
 • Haziran 2024
 • Temmuz 2024
 • Ağustos 2024
 • Eylül 2024
 • Ekim 2024
 • Kasım 2024
 • Aralık 2024
 • Ocak 2025
 • Şubat 2025
 • Mart 2025
 • Nisan 2025
Hemen Ara

Alaçatı Ot Festivali Turları

Search

Aradığınız tur henüz satışa açılmadı.

Güncel turlarımızdan haberdar olmak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Dilerseniz diğer turlarımıza göz atabilir, keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Tüm Kültür Turları

2023 Alaçatı Ot Festivali Turları 

Türkiye'nin festival rotalarından biri olan Alaçatı ve onun göz bebeği Alaçatı Ot Festivali. Yaz tatilinin popüler destinasyonu Alaçatı'da düzenlenen Alaçatı Ot Festivali'ne bu yıl Jolly'nin Alaçatı Ot Festivali turları ile katılabilir, bu görsel ve lezzet şölenine siz de ortak olabilirsiniz. Birbirinden lezzetli, çeşit çeşit otların yer aldığı Alaçatı Ot Festivali'nde Ege'nin yöresel lezzetlerini tadacak ve karnaval coşkusunu yaşayacaksınız. Alaçatı Ot Festivali turları ile bu yıl güzel bir hafta sonu yaşamak, festival coşkusunu hissetmek, Ege havası almak ve çeşitli otlar ile yeni tarifler öğrenip onları evde denemek istiyorsanız sizi Alaçatı Ot Festivali turları ile bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz.

Çeşme Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Alaçatı Ot Festivali, ilgi çekici festivallerden biri olmayı kısa sürede başardı. Alaçatı'nın hayran bırakan mimarisi, arnavut kaldırımlı sokakları, taş evleri ve mis gibi havası ile bir bütün olan Alaçatı Ot Festivali, ilk kez 2010 yılında düzenlenmiş ve büyük bir ilgi görmüştü. Her yıl büyük bir kortej geçişi ile başlayan Alaçatı Ot Festivali'nde bu yıl da benzer bir açılış yaşanacak. Ardından yöresel kıyafetler giymiş yöre insanın doğadan topladıkları çeşit çeşit otları sergilenecek. Ve kortej geçişi sonrası Pazaryeri Meydanı'nda klasik müzik konseri ve farklı etkinlikler yapılacak.

 

Alaçatı Ot Festivali Tur Programı

Jolly ile çıkacağınız Alaçatı Ot Festivali turları ile Türkiye'nin yaz rotasını bahar aylarında keşfedecek, Ege'nin en güzel zamanlarından birini yaşayacaksınız. İstanbul çıkışlı turlar ya da İzmir çıkışlı turlar dahil olmak üzere farklı illerden çıkışlı turlar ile Alaçatı Ot Festivali turları lüks otobüslerle yapılıyor. Tarihteki 12 İon kolonisinden biri olan ve antik dönemdeki ismi Erythrai Çeşme ilk durak oluyor. Çeşme'de gezilecek yerler arasında yer alan ve 1508 yılında II. Beyazıt’ın yaptırdığı Çeşme Kalesi ve hediyelikler alabileceğiniz Çeşme Çarşısı listemizde yer alıyor. Ardından antik dönemde ismi Agrillia olan Alaçatı'nın yolunu tutuyoruz. Kendine özgü taş mimarisi, asma bahçeleri, yel değirmenleri ve rüzgarı ile ünlü Alaçatı'da sokakları gezerken Alaçatı Ot Festivali'ni doyasıya yaşayacağız. Alaçatı Ot Festivali turları ile Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi, dillere destan güzelliği ile Şirince, muhteşem ev mimarisi ile eski adı Domatia olan Doğanbey Köyü, yavaş şehir Seferihisar, Teos Antik Kenti, Sığacık, İzmir’in meşhur Saat Kulesi ve Kurtuluş Savaşı'nda düşmana ilk kurşunu atan Gazeteci Hasan Tahsin anıtının yer aldığı Konak Meydanı da gezi programımızda yer alıyor.

Jolly ile Alaçatı Ot Festivali turları ile eğlenceye katılmaya ve başka bir Ege yaşamaya var mısınız?