Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Amasya Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Amasya Otelleri Fiyatları

Amasya otelleri fiyatları ile herkes için avantajlı tatil fırsatı yaratıyor. Osmanlı egemenliğine geçtikten sonra sancak merkezi olan Amasya’da birçok şehzade, sancakbeyliği yapmış. Bu yüzden 'Şehzadeler Şehri' olarak anılıyor bu kent. Orta Karadeniz bölümünde yer alan Amasya, Anadolu’nun en eski yerleşim merkezlerinden biri. Tarihi milattan önce 5500’li yıllara dayanan şehir Hititler, Persler, Lidyalılar, Romalılar, Bizanslılar ve Osmanlılar gibi önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmış. Amasya'da bugüne kadar 19 devletin yaşadığı söyleniyor. Amasya doğumlu olan ünlü tarihçi Strabon’a göre Amasya ismi burada yaşamış olan bir Amazon kraliçesi Amasis’den gelmekteymiş. Amasya otelleri ile bu tarihi kenti doyasıya keşfedebilir, uygun fiyatlarla Türkiye'nin keşfedilmesi gereken yerlerini görebilirsiniz. Jolly'nin Amasya otelleri ile şimdi yerinizi ayırtın ve keşfetmenin keyfini yaşayın.


Amasya Otelleri Fırsatları

Amasya otelleri fırsatları da beraberinde getiriyor. Amasya’nın iklimi, Karadeniz ikliminin karasal etkilerle biraz değişikliğe uğramış hali. Karadeniz bölgesinde olduğu halde çok fazla yağış almıyor. Dağ yamaçları karaçam kayın ve ardıç ağaçları ile kaplı ve eşsiz bir manzaraya sahip. Amasya şehrinin Türkiye Cumhuriyeti için ise önemi büyük. Destansı Kurtuluş mücadelemizin temelleri burada atılmış. Erzurum ve Sivas Kongresi'nin toplanmasına burada karar verilmiş, Amasya Genelgesi burada yayınlanmış. Amasya şehri, Türkiye için yeni bir adımın atıldığı, önemli bir şehir olarak hafızalara kazınmış. Birçok doğa harikasının bulunduğu Amasya’da pek çok yaylada, mağarada, göl ve şelalelerde yürüyüş, trekking parkurları bulunmakta. Trekking dışında yamaç paraşütü, dağcılık, kampçılık sporları da yapılabilmekte. Amasya'ya özgü hediyelikler arasında birçok geleneksel öge bulunuyor Eskiden, köylerde çocuklara oyunca yapmak için kullanılan bir tür hamur olan aktavlar gibi... Zaman içinde plastik oyuncaklar öne çıkınca, bu alışkanlık kaybolmuş. Ancak, neyse ki, turizmin canlanması ile, yöreye özgü ürünler tekrar hayat bulmuş. 10 günlük bir el emeğinin ürünü olan Aktav'lar, tablo, anahtarlık ve benzer hediyeliklerin yapımında kullanılıyor. Merkezi Amasya otelleri için rezervasyon yaptırırsanız alışveriş yapabileceğiniz birçok yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yassıçal ve Sarıyar köylerinde öne çıkan, halı ve kilim dokumalarına da göz atabilirsiniz. Amasya’da genç kızların çeyizlik olarak yaptığı el emeği göz nuru iğne oyalarından da alabilirsiniz. Amasya’da yaşatılmaya çalışılan başka bir el sanatı da, Yassıçal Çuhası. Yassıçal Çuhası, genellikle sipariş üzerine yapılıp, halk eğitim merkezlerinde satılıyor. Mekik dokuma tezgahlarında üretilen çulhanın renk ve desen çeşitliliği karşısında kararsız kalmanız muhtemel. Teneke semaver de sevdikleriniz için güzel, özgün bir hediyelik eşya olarak değerlendirilebilir. Amasya çiftçisinin en büyük zevklerinden biriymiş bir ağaç gölgesinde soluklanıp, semaverinden güzel bir bardak çay içmek. Teneke semaver yapımının böylesine gelişmesinin en büyük etkenlerinden biri bu olsa gerek.


Amasya'nın İlçeleri

  • Amasya Merkez: Merkez ilçesinin kuzey bölümü Yeşilırmak ile Ferhat Dağı arasına sıkışmış. Hazeranlar Konağı, Yalı Boyu Evleri, Hatuniye Camii merkez sınırları içinde bulunuyor.
  • Göynücek: 4 tane ilin arasında bulunmasından dolayı; Türkiye’de sadece illere has bir konumda olan Göynücek ilçesinde, Gökçeli kalesi ve ilçe merkezine 6 km mesafede bulunan Şifalı su bulunmakta.
  • Gümüşhacıköy: Amasya ilinin en batı ilçesi olan Gümüşhacıköy sınırları içerisinde, birçok eser barındırıyor. Köprülü Mehmet Paşa Camii, Büyük Hamam, Saat Kulesi, Haliliye Medresesi, Kesikbaş Mezarı, Kurt Baba, Ali Pir Civan türbesi, bunlardan bazıları.
  • Hamamözü: Sanayinin neredeyse hiç olmadığı Hamamözü ilçesinde halk geçimin tarımdan sağlıyor. İlçenin en önemli özelliğinin ise, şifa veren kaplıcaları.
  • Merzifon: Tarihi MÖ 5500’lere dayanan Merzifon, bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış. 1. Dünya savaşı sırasında İngilizler tarafından işgal edilen Merzifon, halkın müdafaası sonucunda geri alınmış.
  • Suluova: Zengin bir linyit kaynağına sahip. Bölgeye yapılan şeker fabrikası sonucunda gelişmiş. Demiryolu ve limana yakınlığı, Suluova’yı önemli bir ilçe yapıyor.
  • Taşova: Borabay, Tekke, Galdıram Gölü ve Baraklı Şelalesi burada bulunuyor.

Amasya otelleri ile tatilinizi planlayın, keşfedilecek yerlerden birini daha görme şansı bulun.