Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Antakya Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Hatay ilinin merkez ilçesi olan Antakya, Türkiye'nin en güneyinde, Akdeniz Bölgesi'nin doğu ucunda yer alıyor.

Akdeniz iklim tipi egemen olmakla birlikte, kıyı şeridiyle dağların arka kısımları ve yükseltisi fazla olan yerler arasında farklılık gösteriyor. Sıcaklık kıyılarda yüksek değerlerde oluyor.

Şehri ikiye ayıran Asi Nehri, güneyden kuzeye akan (kahverengi) tek nehir. Bu nehrin kaynağı ise, Lübnan Dağları. Nehrin büyük bir kısmı Suriye'de uzanıyor.

Antakya ve çevresinde yapılan kazı çalışmalarından bölgenin Hitit, Asur, Babil, Pers ve Makedonların egemenliği altına girdiği anlaşılmış. Mitolojiden Zeus, Kleopatra, Benhur ve Petrus'un yaşamış olduğu bir çok uygarlığa ev sahipliği yapmış, insanlık kalesi, düşlerin kenti.

Çok kültürlü yapısını tarih boyunca korumuş; farklı din, farklı kültürden insanların hoşgörü, birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı, haklı üne sahip zengin mi zengin mutfağı ile mutlaka görülmesi gereken harika bir şehir Antakya.

Antakya'nın dar sokaklarında, ortak miras olarak kabul edilen değerlerin başında yer alan; kendine özgü tarihi evleri, yüksek bir duvarın arkasına saklanmış halk arasında ayazlık denilen avlusu ile kişilik kazanmış. Şehir merkezinde yer alan bu tarihi binaların bir kısmı restore edilerek otele dönüştürülmüş. Bunların içinde en şık olanı şüphesiz bir dönem Suriye'nin ilk Cumhurbaşkanı'nın konutu olarak kullanılan taş bina Liwan Otel.

Antakya, inanç turizmi merkezleri, antik kentleri, yaylalarıyla ve zengin mutfağıyla çok sayıda turisti kendine çekiyor.

Dinlenmek için mola vermek isterseniz Asi Nehri kıyısındaki Antakya Belediye Parkı'nda büyük ağaçların arasında , çay bahçelerinden birine oturarak soluklanabilir, yöresel Antakya Kahvaltısı yapabilirsiniz. Dilerseniz Defne kokuları arasında parkta yürüyüş yapabilirsiniz. 

İpek ürünleri (Harbiye, Samandağ'ında ipek ürünleri bulabilirsiniz), Defne Sabunu, Nar Ekşisi, Biber Salçası, Antik Takılar, Mermer, Turkuaz Yüzük Taşları, Bardaklar, Vazolar, Mozaikler alınabilir.