Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Assos Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Mantık Gider, Aşk Gelir”

Bir kere Assos’a geldiyseniz, döndükten sonra da bir şey sizi sürekli oraya çağırmaya devam edecek. Bu küçük antik şehre aşık olacaksınız.

Midilli Adası, maviliğin içinden komşusu Assos’a göz kırparken, Athena Tapınağı yukarıdan el sallıyor, diye düşünüyorsunuz, antik kentin içinde dolaşırken.

Tepeden aşağılara baktığınızda ise, su altındaki kalıntılarıyla, antik çağlardan kalan iskeleyle karşılaşıyorsunuz.

Yüzlerce yıl önce yaşayan filozofların bir bildiği varmış da burada yaşamışlar, dercesine sürekli denize bakarken, hayallere dalmış otururken yakarsınız kendinizi Assos’ta.

Bitinyalı bir köleyken, kentin sahibinin mirasçısı olarak Assos’un başına geçen Hermias, Atina’da Platon’dan (Eflatun) ders alırken tanışıp arkadaş olduğu Aristoteles (Aristo)’i şehre davet etmiş ve mantık biliminin babası büyük filozof, şehirde bir felsefe okulu kurmuş. Üç yıl boyunca dersler vermiş, öğrenci yetiştirmiş. (M.Ö. 348-345)

Çanakkale’nin Ayvacık ilçesine bağlı olan, Behramkale olarak da bilinen; antik çağlardaki ve bugün de ağırlıklı olarak kullanılan adıyla Assos, milattan önce 7. yüzyıla kadar uzanan bir tarihe sahip. Assos, liman kenti olarak Helenistik dönemden kalma surların arasında inşa edilmiş.

Güzel bir kahvaltının ardından, serin Ege sularında kulaçlar atıp denizin tadını çıkarabileceğiniz gibi, tekne kiralayıp çevredeki koylara bir gezi de yapabilirsiniz. Fazladan zamana sahipseniz ve yakın ören yerlerini de dolaşmak isterseniz Zeus Sunağı, Adatepe Köyü, Kaz Dağları, Küçükkuyu ya da Truva Antik kenti seçeneklerinizden biri olabilir. Kış aylarında da Assos’ta keyifli günler geçirebilirsiniz.

Tapınağa çıkan tepe üzerinde yol boyunca kurulmuş olan tezgahlarda köylüler; keten örtüler, gümüş takılar, kuru otlar, yerel ürünler satıyorlar. Doğal taşlar, halı ve çeşitli hediyelik eşyaların satıldığı dükkanlar da mevcut.

Hazır Assos'a kadar gelmişken, dağ kekiği, zeytin ve zeytinyağı almadan dönmemelisiniz.