Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Çanakkale Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Çanakkale Otelleri Fiyat

Çanakkale otelleri ile muhteşem bir tatil, tarih dolu keşifler sizi bekliyor. Denizi, havası, yemekleri, tarihi ile Çanakkale rotası her zaman vazgeçilmez olmuştur gezginler için. Bu nedenle Çanakkale otelleri favori otel aramaları arasında yer almaktadır. Yurt içinden olduğu kadar yurt dışından da birçok misafir ağırlayan Çanakkale otelleri ile yaz tatilinizi Bozcaada, Assos, Gökçeada gibi muhteşem yerlerde yapabilir burada Assos otellerinde, Bozcaada otellerinde kalabilir ya da Çanakkale merkez otelleri ile Çanakkale Şehitliği başta olmak üzere birçok tarihi durağı ziyaret edebilirsiniz. Bir yanda Kaz Dağları'ndan gelen oksijen, bir yandan Troya'nın destansı güzelliği... Hayranlık uyandıran kentlerden biri olan Çanakkale, tarihi ve yöresel lezzetleri ile birçok insanın ilgisini çekerken kendine has kültürü ile her zaman merak ediliyor. Kuzey Ege turları ile görebileceğiniz ve ayrıcalıklı Çanakkale otellerinde kalabileceğiniz gibi bölgenin sıcacık insanıyla da tanışma şansını yakalayacaksınız. Kültür gezisi, yaz tatili, gurme turu ya da sakin bir hafta sonu. Çanakkale otellerinde kalarak dilediğiniz tatili yapabilir, keşfetmenin mutluluğuna varabilirsiniz.

Çanakkale otelleri fiyat açısından da herkes için elverişli bir tatil imkanı yaratmaktadır. Mevsime, kalınacak gün sayısına göre değişiklik gösteren Çanakkale otellerinin fiyatları, genel olarak zorlayıcı değildir. Jolly'nin Çanakkale otelleri erken rezervasyon fırsatları, özel indirimler ve avantajlar ile düşük bütçeli bir tatil ortamı yaratır. 


Çanakkale Otelleri Bozcaada

Çanakkale otelleri Bozcaada seçeneği ile çok aranılanların başında geliyor. Bozcaada otelleri her yaz yoğun olarak talep görüyor. Masmavi denizi, arnavut kaldırımlı taş sokakları, çiçek kokulu evleri, yel değirmenleri, mezeleri, gün batımı, üzüm bağları ve festivalleri ile Bozcaada, yaz tatili için her zaman vazgeçilmezler arasında gelmektedir. Bozcaada butik otelleri başta olmak üzere bölgenin kültürünü yansıtan oteller çok hızlı dolmaktadır. Eğer yazı Bozcaada'da geçirmek isterseniz mutlaka erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak yerinizi önceden ve daha düşük fiyatlara garanti altına almalısınız. Bozcaada otelleri, turizm açısından gelişmiş düzeyde hizmet vermektedir. 


Çanakkale Otelleri Merkez

Eğer tatilinizi keşif ve kültür dolu geçirmek istiyorsanız ve rotayı Çanakkale'ye çevirecekseniz o halde istikamet merkez olacaktır. Çanakkale merkez otelleri ile kentin tarihi duraklarına kolayca ulaşabilirsiniz. Çanakkale merkez otelleri ile Kordon, Çanakkale Şehitlik Abidesi, Troya Müzesi, Truva Atı, Aynalı Çarşı gibi tarihi duraklara kısa sürede ulaşabilirsiniz. Çanakkale merkez otelleri kenti keşfetmeniz için iyi bir başlangıçtır. Kültürel keşif ile yaz tatilini birleştirenler için de merkez oteller iyi bir seçenek olacaktır. Çanakkale merkez otellerde kalarak feribot ile Bozcaada ve Gökçeada'ya kolayca geçebilirsiniz.


Çanakkale

Adı Birinci Dünya Savaşı ile özdeşlemiş şehirlerimizden biridir Çanakkale. İlk çağlardan günümüze kadar gelmiş bir şehir olmasından dolayı, şehirde büyük bir kültürel miras hakim. İlk zamanlarda Biga ismi ile anılan şehir, Cumhuriyet’ten sonra Çanakkale ismini almış. Bölgede çok fazla çanak çömlek yapılmasından ve Kale-i Sultaniye’nin şehri temsil ettiğinin düşünülmesinden dolayı iki simge birleştirilerek şehre bugünkü Çanakkale ismi verilmiş. Mustafa Kemal’in büyük başarısının yaşandığı bu şehirde 250 bin Türk genci şehitlik mertebesine ulaşmış. Bu yüzden şehrin tarif edilemez, manevi bir havası var.

Marmara Bölgesi’nde yer alan şehir, iki kıtayı birbirine bağlayan köprü vazifesi görüyor. Çanakkale Boğazı sayesinde, bir liman kenti olma özelliği de taşıyan şehir, birçok farklı kültürü bir arada bulunduruyor.

Çanakkale’de Türkmen, Bulgar göçmeni, yörük, çerkez ve pomak gibi birçok farklı millet tek ruhta birleşmiş. Aynı ruhta birleşseler de, her millet özünde kendi kültürünü sürdürüyor. Dostluk ve barış içinde yaşayan halk, gelenek ve yetenekleri ölçüsünde farklı işlerde çalışıyor. Son yıllarda ticaret ve sanayinin etkisi ile yapılaşmaya başlayan şehir, temiz ve düzenli bir profil çiziyor. 

Halkın bir kısmı tarımla uğraşsa da, genel olarak şehirleşmiş bir yapı mevcut. Doğal yapısı, denizi ve yeşilin her tonunu barındıran bitki örtüsü ile bir turizm cenneti olmaya aday şehre. ne yazık ki, çok fazla yatırım yapılmamakta.

Çanakkale merkezde modern kıyafetli insanlar varken, kırsal kesimlerde yöresel kıyafetler ile dolaşan insanlara rastlamak mümkün. El sanatlarının çok fazla olduğu şehir; halı, çini ve porselenleri ile ün yapmış. Genel olarak çok soğuk olmasa da, geçiş ikliminin verdiği özel durumla mevsimler, değişkenlik göstermekte. Orman bitki örtüsünün hakim olduğu Çanakkale’de, denizi, yeşili, toprağı ve birbirinden renkli, onlarca milletten insanı bir arada bulmak ve kültürel zenginliği içine çekmek mümkün.

Çanakkale, alışveriş konusunda yaşayanlara ve ziyaretçilere yetecek bir potansiyele sahip. Şehirdeki Anzak Anıtı ve Çanakkale Şehitleri Anıtı’nın varlığı çok sayıda yerli ve yabancı turistin ziyaretine imkan sağlıyor. Tatil hatırası almak isteyenler ve ihtiyaçlarını şehirde karşılayanlar şehrin ekonomisini ayakta tutuyor. Şehirde çok sayıda AVM ve market mevcut. Bunun dışında büyüklü küçüklü dükkanlar ve hediyelik eşya dükkanları hizmet vermekte. Tarihi çarşı caddesi şehirde alışverişin kalbinin attığı yer olarak biliniyor. Bankalar, mağazalar, kuyumcular, kısacası her şey bu cadde üstünde.

Çanakkale seramikleri dünya çapında tanınır da bunların sergilenmemesi düşünülebilir mi? Aynalı Çarşı yörenin tüm el sanatlarının ve hediyelik eşyaların sergilendiği ve satışa sunulduğu bir çarşı.Seramik ve çini şehrin can damarını oluşturduğundan bunların üretimini ve satışını yapan çok sayıda firma var. Çanakkale’de her gün kurulan pazarlar ise, alışverişi ve farklı kültürlerin etkileşimini sağlıyor. 


Çanakkale'nin İlçeleri

 • Ayvacık:Çanakkale’ye 70 km uzaklıkta bulunan ilçenin geçim kaynağı turizm. Balıkesir’in sınırında bulunan ilçede antik çağın mimarisi, masmavi deniz ve yemyeşil ormanla birleşmiş. İnsana keyif veren şirin ve küçük bir Ege ilçesi.
 • Bayramiç Kazdağları’nın üzerine bütün heybetiyle kurulmuş Bayramiç, çok eski bir yerleşime sahip. Şehir merkezine 73 km kadar uzaklığı olan ilçe, bol ve temiz suyu ile nam salmış. Meşhur Ayazma ve Bayramiç Baraj Gölü ilçenin sınırları içerisinde yer alıyor.
 • Biga Çanakkale’nin en büyük ilçesi olan Biga, şehrin ilk yerleşim yeri. İl merkezine 94 km uzaklıkta bulunan ilçe tarım ve hayvancılık alanında faaliyet göstermekte. 80.000 nüfusa sahip ilçede birçok antik çağ kalıntısı mevcut.
 • Bozcaada Vapurla ulaşım sağlanan Bozcada, Çanakkale’nin en önemli adalarından biri. Adada Finikeliler'den kalma bir kale bulunuyor. Kalenin iç tarafında arkeolojik kalıntıların sergilendiği küçük bir müze yeralıyor. Çok sayıda plajı bulunan adada, küçük pansiyonlarda ve butik otellerde konaklamak mümkün.
 • Çan Seramikleri ilen ünlü olan ilçe, Çanakkale'ye 71 km uzaklıkta. Yenice ilçesi ile Biga ilçesi arasına kurulan ilçeden Biga Çayı geçiyor. Ayrıca ilçede her derde dava Çan kaplıcaları da bulunuyor.
 • Eceabat Çanakkale Boğazı’nın geçişinde bulunan ilçe Çanakkale’ye 45 km uzaklıkta. İşlek bir yerleşimi olan ilçeye feribot seferleri yapılıyor. Eceabat'ta Sestos ve Bigalı kaleleri gibi çok sayıda kale bulunuyor.
 • Ezine Çanakkale-İzmir yol güzergahı üzerinde bulunan ilçe, Ezine peyniri ile meşhur. Birçok tarihi eseri ve Osmanlı dönemi mimarisini bünyesinde barındıran ilçede turizm de yapılan faaliyetler arasında.
 • Gelibolu Bir sahil yerleşimi olan ilçede balıkçılık çok fazla tercih ediliyor. Denizci Piri Reis’in adı ile anılan küçük bir müzesi var. Çanakkale havaalanına 45 km uzaklıkta.
 • Gökçeada Çanakkale’den deniz otobüsü ile ulaşım sağlanan ilçe, ülkenin en büyük adalarından biri. Aynı zamanda en çok turistin geldiği ada olan Gökçeada, göçmen halkın yaşamak için tercih ettiği yerlerden.
 • Lapseki Çanakkale’nin Anadolu yakasında yer alan ilçe merkeze 34 km uzaklıkta. İlçe kirazları ile ünlü olduğundan, her yıl kiraz festivali kutlanıyor.
 • Yenice Güneyini Balıkesir, kuzeyini ise Biga ve Çan ilçelerinin çevirdiği Yenice, Çanakkale’ye 100 km uzaklıkta. İlçede tarım ve hayvancılık yapılıyor. 

Jolly'de Çanakkale otelleri dört mevsim tatil fırsatları ile sizleri keşfetmeye davet ediyor.