Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Ne Zaman Gideceksiniz Herhangi Bir Dönem
 • Herhangi Bir Dönem
 • Mayıs 2024
 • Haziran 2024
 • Temmuz 2024
 • Ağustos 2024
 • Eylül 2024
 • Ekim 2024
 • Kasım 2024
 • Aralık 2024
 • Ocak 2025
 • Şubat 2025
 • Mart 2025
 • Nisan 2025
Hemen Ara

Baltık Turları

Search

Aradığınız tur henüz satışa açılmadı.

Güncel turlarımızdan haberdar olmak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Dilerseniz diğer turlarımıza göz atabilir, keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Tüm Yurt Dışı Turları

Baltık Turları Fırsatları

Baltık turları ile kuzeyin muhteşem güzelliklerini keşfetmeye gidiyoruz. Jolly'nin benzersiz Baltık turları ile çok farklı bir coğrafyaya seyahat edecek, çok farklı kültürler ve güzellikler keşfedeceksiniz. İlgi çekici destinasyonlar arasında yer alan Baltık şehirleri ile masalsı bir yolculuk yapacaksınız. Baltık turları ile Estonya, Letonya, Litvanya ve Finlandiya'yı görecek, tarihi rotaların izinde kültür keşifleri yapacaksınız. Yurtdışı turlar arasında her zaman farklı bir yeri olan Baltık turlarında, orta çağ atmosferini yaşayacak ve daha önce denemediğiniz farklı deneyimler kazanacaksınız. Baltık turları fırsatları Jolly'de sizi avantajlı fiyatlarla bekliyor. Bu yaz tatili için sıcaktan kaçmak ve yazın ortasında kendinizi soğuk iklimlerde bulmak isterseniz Baltık turları ile yola çıkabilirsiniz. İstanbul çıkışlı turlar arasında yer alan Baltık turları uçakla ve gemi ile yapılabilmektedir. Uçaklı Baltık turlarında seçtiğiniz dönemde yola çıkabilir, keşfetmeye hemen başlayabilirsiniz. Baltık turuna özel kampanyalar ve indirimler ile dünyayı keşfetmeye hazır olun. 


Baltık Ülkeleri Turu

Baltık ülkeleri aslında isimlerini yakından bildiğiniz ülkelere topluca verilen bir isimdir. Baltık ülkeleri, aynı isimli Baltık Denizi'ne kıyısı olan ülkelerdir. Benzer kültürleri olan, tarihi ve coğrafi birliktelikleri bulunan ama bağımsız cumhuriyetler olan Baltık ülkeleri arasında Estonya, Letonya ve Litvanya yer almaktadır. Baltık Denizi Devletleri Konseyi'ni kastetmek amacıyla da kullanılan bu isim İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya, İzlanda, Almanya, Polonya ve Rusya için de kullanılabilmektedir. Avrupa'nın kuzeyinde yer alan ve Sovyetler Birliği'nin dağılmasıyla kurulan Baltık ülkeleri turu ile hem tarihi hem de doğal güzellikleri keşfedeceksiniz. Avrupa'nın küçük ama sevimli bu kentleri modern görünümleri, yüksek yaşam standartları ve doğası ile ilgi çekmektedir. Soğuk ikliminin verdiği gizemli güzellik ile her gezginin görmesi gereken ülkeler arasında yer alan Baltık ülkelerinin Helsinki, Riga, Tallinn ve Vilnius gibi muhteşem başkentleri birkaç kez görülesi yerler arasında bulunmaktadır.


Baltık Turları Gezisi

Baltık Denizi’ne kıyısı olan muhteşem güzellikteki bu ülkelerde gezilecek çok yer var. Baltık başkentlerini görebileceğiniz bu turda, Avrupa'nın en iyi korunmuş orta çağ şehirlerinden biri kabul edilen Tallinn'i ziyaret edeceksiniz. UNESCO'nun “Dünya Mirası” olarak koruma altına aldığı ve şehrin karakteristik özelliklerini taşıyan tarihi Tallinn'in tarihi yapılarını görecek, Estonya bayrağının dalgalandığı Tall Hermann Kulesi, Büyük Prens Alexander Nevsky Katedrali, Dome Kilisesi'ni keşfedeceksiniz. Toompea Kalesinin de bulunduğu Toompea Tepesi'nden muhteşem bir şehir manzarası izleyeceksiniz. Finlandiya’nın başkenti Helsinki de Baltık ülkeleri turunda görülecek şehirler arasında yer alıyor. Helsinki'de görülecek yerler arasında Helsinki Katedrali, Senato Meydanı, Finlandiya Hükümet Sarayı, Helsinki Belediye Binası, Pazar Meydanı, Hristiyanlarca Kutsal kabul edilen Uspenski Orthodox Katedrali, Havis Amanda Heykeli yer alıyor. Baltık turlarında bir sonraki durak 1201 yılında kurulan Riga oluyor. Old Town adıyla bilinen tarihi merkezde eski ve korunmuş dokuya tanıklık edecek; önemli yapıları ziyaret edeceksiniz. St. Peter's Kilisesi, Kutsal Karakafalar Kardeşliği Evi, Dome Katedrali, Büyük ve Küçük Guildhalls, St. Jacob's Kilisesi, Riga Kalesi ve şehrin eşsiz mimarisine tanık olacağımız yapılarıyla şirin sokakları görülecekler arasında yer alıyor. Baltık turunda Jurmala'yı da mutlaka görmelisiniz. Letonya'nın Baltık Denizi kıyısında yer alan Jurmala,  bembeyaz kumsalları ve orman içerisinde yer alan romantik ağaç evleriyle Letonya'nın tatil bölgesidir. Litvanya’nın başkenti Vilnius da hayran kalacağınız bir diğer yer olacak. Vilnius'ta 1200'den fazla orta çağ yapısı ve 48 adet büyük kilise yer almaktadır. Neris Nehri kenarında 1323 yılında Büyük Dük Gediminas tarafından kurulan Vilnius’ta görülecek yerler arasında şehir meydanı, Vilnius Katedrali, Büyük Dük Gediminas Kulesi ve Heykeli,  St. Peter & St. Paul Kilisesi, St. Anna Kilisesi ve eşsiz amberleri görebileceğimiz Amber Galerisi bulunuyor. 

Jolly ile Baltık turları sizi kuzeye davet ediyor; hadi gidelim...