Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Bilecik Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Bilecik Otelleri Fırsatı

Bilecik otelleri ile Türkiye’nin bu şirin kentini ziyaret edebilir, kültür gezilerinize bir yenisini daha ekleyebilirsiniz. Nüfusu yaklaşık 200 bin civarında olan Bilecik, birçok medeniyetin yaşadığı kültürel bir kenttir. Birçok tarihi kalıntının yer aldığı Bilecik, tarihi güzellikleri ve önemi ile dikkat çekmektedir. Bilecik, Marmara bölgesinin kuzey doğusunda yer almaktadır. Pek çok bölgenin kesim noktası olması nedeni ile Bilecik sınırlarında yeşilin her tonuna rastlamak mümkündür. Bunun yanı sıra av hayvanlarının yaşaması için de uygun bir ortamın sağlandığı Bilecik hem doğal kaynakları hem de eşsiz güzelliği adı anılan bir şehirdir. Eğer bu zamana kadar Bilecik'i keşfetmediyseniz bu sene planlarınıza mutlaka Bilecik'i dahil etmelisiniz. Tarihi bir rota olan Bilecik'i merkezi Bilecik otelleri ile de kolaylıkla keşfedebilirsiniz. Jolly ile yüzlerce otel seçeneği arasından kendinize uygun olanı seçip tatil planlarınızı yapabilirsiniz.

Türkiye'yi keşfetmek ve doyasıya kültür gezileri yapmak için şimdi yerinizi ayarlayın. Erken rezervasyon otelleri ile indirimli otelleri bulabileceğiniz gibi Türkiye'nin her yerinde seçkin otel seçeneği ile dilediğiniz tatili yapabilme şansı elde edeceksiniz.


Bilecik

Bilecik denildiğinde pek çok kişinin aklına ilk gelen yer elbette Söğüt ve Osmanlı’nın kurulduğu yer geliyor. Ancak sadece Osmanlılar zamanında değil daha eski zamanlarda da Bilecik birçok insanın yaşadığı, medeniyetlerin hayat bulduğu bir şehir olmuş. Her yıl düzenlenen etkinlikleri ile adını duyuran Bilecik özellikle yerli turistlerin ilgi odağı olan bir şehir. Bunun yanı sıra sahip olduğu doğal güzellikler de çeşitli sporların ve etkinliklerin yapılmasına uygun bir ortam sağlıyor. Burada yapılan başlıca sporlar arasında geniş ovaları, Karadeniz’e uzanan dağları ve diğer coğrafik özellikleri ile dağ yürüyüşü turlarıdır. Bunun dışında Bilecik’te off-road turları, kanyon gezileri, su sporları da yapılıyor. Bilecik doğa sporlarının yapılabilmesi için en uygun yerlerden bir tanesi. Bu nedenle de pek çok turistin gelme sebepleri arasında doğa sporları tutkusu yer alıyor. Bu şehirde dağların sıklığı ve yüksek olması nedeni ile trekking ve kano gibi etkinlikler yapılabiliyor. Yaylalarının elverişli olması nedeni ile yayla kampları düzenleniyor. Pelitözü’nde su sporları yapılabiliyor. Dağlık ve ormanlık alanların sıklığı nedeni ile off-road yapılabiliyor. Şehre has lezzetleri ile ün salmış olan Bilecik’te en çok nar lokumu, helva, ayva lokumu ve boza alınıyor. Bunun dışında el işçiliğinin ön plana çıktığı, ağaç oymacılığı ve taş süslemeleri de hediyelik olarak alınıyor


Bilecik'in İlçeleri

Karadeniz, İç Anadolu ve Ege Bölgeleri ile teması bulunan Bilecik yedi ilçeden oluşuyor.

  • Yenipazar: Hititler, Frigler ve Lidyalılar’a ilk çağlarda ev sahipliği yapan Yenipazar’ın İlk adı Kırka. Sonrasında Bizans imparatorluğu, Anadolu Selçukluları ve son olarak Osmanlı Devleti eline geçmiş bir ilçe. Zamanla ismi değişerek Yenipazar olarak bu bölgede Ermeni ve Rumlar da Müslümanlarla birlikte yaşamış.
  • Söğüt: Bizans döneminde kurulan Söğüt’ün ilk bilinen adı Itea. İlk çağlardan günümüz tarihine gelene kadar burada pek çok tarihi olay yaşanmış. Bu anlamda da tarih kokan bir ilçe. Söğüt Osmanlı Devleti’nin ilk tohumlarının atıldığı nokta olmakla birlikte Bizans döneminde de en seçkin şehirlerden biri olarak kullanılmış. Osmanlı döneminde Mekke’ye gidiş yolu olarak kullanılması nedeni ile buraya Hac Yolu’da deniliyor. Bunun yanı sıra kurtuluş savaşı zamanında da Söğüt, Türk halkı için önem arz eden yerlerin başında geliyor.
  • Bozüyük: Bozüyük’te Frig’ler zamanına kadar pek çok tarihi kalıntının izleri görülür. Zamanla Anadolu Selçuklu Hükümdarlığı’na geçmiş. Yakın tarihin de izlerini barındıran Bozüyük cephe karargahı olmuş, büyük taarruzda geçiş alanı olarak kullanılmış.
  • İnhisar: Bilecik’e bağlı olan İnhisar’ın ne zaman kurulduğuna dair kesin bilgi bulunmuyor ancak buradaki yapılar yaşanmışlıklara ışık tutabiliyor.
  • Gölhisar: Hitit, Frig, Pers ve son olarak da Osmanlı egemenliğinde kalmış bir ilçe. Geçmiş kayıtlarına dair çok fazla bilgi olmamasına rağmen Gölpazarı’nın Frig yazıtlarında yer aldığı düşünülmekte. İlçenin Osmanlılar zamanında alınmasından sonra göl kenarında kurulan pazar nedeni ile bu ismi almış.
  • Pazaryeri: Pazaryeri Bilecik’in en eski kurulmuş bölgelerinden bir tanesi. Roma döneminde Bursa’ya giden pazaryolu olması nedeni ile Bağdat Yolu ya da İpek Yolu olarak da biliniyor. Romalılar’dan kalma antik eserler burada yer alıyor. Osmanlılar döneminde de ticari bir öneme sahip olan Pazaryeri ilçesi Avrupalıların Anadolu’ya geçerlerken kullandıkları bir yerdi.
  • Osmaneli: İstanbul Bağdat ve Mekke yolu üzerinde bulunuyor. İlk çağ uygarlıklarında itibaren kullanılması nedeni ile en eski yerleşim yerlerinden biri olduğu düşünülüyor. Sonrasında Osmanlı egemenliğine geçmiş ve Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde de adı geçmiştir. Pek çok kültüre ev sahipliği yapmış olması, pek çok ticari ve kültürel merkeze gidiş yolu olması nedeni ile üzerinde birçok eser yer alıyor.

Jolly ile Bilecik otelleri ister kültür gezileriniz ister iş seyahatleriniz için sizi bekliyor.