Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Bozüyük Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Tarihlerin Beşiği”

Anadolu, tarih boyunca Avrupa ve Asya arasında köprü olarak jeopolitik bir öneme sahip olur. Bu özelliğinden dolayı da zengin bir tarihi geçmişine sahip.

Marmara Bölgesi’nin doğu kesiminde kalan bu yer Bilecik İli’nin en büyük ilçesi. İlçe’nin arazi yapısı dağlık ve engebelidir. Bu ilçede iklim farklılık gösterir. Çok geniş bir bitki örtüsüne sahip olan bu ilçe de çam, kayın, meşe ve gürgen ağaçları yetişir.

İlkçağlardan beri buraya ilk olarak Hititler yerleşir. Daha sonra 1200 yılından sonra Balkanlar’dan gelen Frigyalı’lar bu bölgeye egemen olur. Frigyalılar bu bölgede 600 yıl kadar hüküm sürer. Bu egemenlik Kafkaslardan gelen Kimmerler tarafından sonlandırılır. Kimmerler bu bölgede yaklaşık olarak bir asır gibi uzun bir süre hüküm sürdükten sonra batıdan gelen Lidyalılar tarafından tarihten silinirler.

Bundan sonra bu bölge doğudan gelen Persler ile batıdan gelen Makedonya kralı Büyük İskender’in egemenliği altına girer. İskender’in kurduğu imparatorluk yıkılınca bu bölgede Bitanyalılar yaşamaya başlar. Bölge üzerindeki Roma İmparatorluğu egemenliği bitince MS 395 yılından sonra bölge Doğu Roma diğer adıyla Bizans İmparatorluğuna katılır.

600-720 yıllarında İstanbul’u almak için akınlar düzenleyen Arap Emevi askerlerinin geçtiği bir yer olur. Bölge 1. Haçlı döneminde sık sık Hıristiyanlar ile Müslümanlar arasında el değiştirir. Selçukluların Anadolu’ya egemen olmasından sonra ise bu yer Selçuklular Devleti’nin bir köyü haline gelir.

Bozüyük ilçesi adını bulunduğu yerin coğrafi özelliklerinden alır. Merkezin çevresinde ve kuzey tarafında bulunan tepelere oranlara daha bozkır olan bir tepe bulunur. Bundan dolayı buraya “Bozhüyük denilir.

Bu şehirde aktiviteler olarak çoğunluk olarak yürüyüşler tercih edilir. Her sene 1 Nisan gününde Metris Tepe de İnönü Savaşları’nda şehit düşen askerleri anma törenleri yapılır. Ayrıca bu tür yerlere belediye tarafından kültür turları düzenlenir.

Bozüyük denildiği zaman akla ilk gelen şey boza olur. Yol kenarlarında ve büyük alışveriş merkezlerinde satılan bu sağlıklı içeçek bu ilçenin sembolü olarak bilinir. Bu içeceği almadan buradan gitmeniz olmaz.