Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Bolu Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Dağlar ve Göller Diyarı”

Batı Karadeniz Bölgesi'nde, dağları, ormanları ve efsaneleri ile ünlü bir şehir Bolu.

Şehre heybetini katan dağlar var, ki bunların başında Bolu ve Abant dağları geliyor.

Yağışlarının fazlalığının da etkisiyle, topraklarının yarısından fazlası ormanlarla kaplı olan Bolu'da eğimli arazisi nedeniyle irili ufaklı göller de oldukça fazla.

1999 senesinde ilçelerinden Düzce'nin il olmasıyla, Karadeniz iklimi ve kara iklimi özellikleri görülen Bolu'nun deniz ile olan ilişiği kesilir.

Bolu'nun önemli akarsuları Büyüksu, Mengen, Aladağ, Mudurnu, Göynük ve Gerede çayları, doğa sporları için çok elverişli.

Bolu sınırları içindeki Akkaya travertenlerinin şehir içinde başka bir rakibi bulunmuyor. Ayrıca Seben'in 14 km uzaklığında bulunan Pavlu kaplıcaları da şifa dağıtmakta. Göller bölgesinde, yaklaşık iki yüz çeşit kuşun yaşadığı söylenen Bolu, aynı zamanda fotoğraf severler için çok güzel bir alan oluşturmakta.

Bolu, bir efsaneler şehri adeta. Yedigöller'in oluşumu ile ilgili farklı efsaneler anlatılırken, Köroğlu'nun Bolu Bey'inden babasının intikamını almak acıyla hesaplaşması da farklı efsanelerin doğmasına neden olmuş.

Özellikle doğa ve kış sporları yönünden çok zengin olan yöreye günü birlik ve konaklamalı turlar düzenleniyor. Ayrıca trekking parkurlarında yürüyüş yapabilir ve jipler ile off road keyfi yaşayabilirsiniz. 

Yaz ve kış turizmi için ideal olan Bolu'da en çok yerel ürünleri bulabilirsiniz. özellikle çam kolonyası, fındık şekeri ve Bolu çikolatası buraya gelen turistler tarafından çok seviliyor. Ayrıca Seben'den gelen elma ve üzümün yanı sıra, Mengen'in peyniri de alabileceğiniz gıda ürünlerinden. Bunların yanısıra, Bolu'nun el dokuması torbaları da çok meşhur.

İlçeleri

Dörtdivan Bizans döneminden kalma kale kalıntıları bulunan Bolu'nun Yağbaşlar Köyü ile Yukarısayık ve Sorkun Köyleri arasında, Himmet Dede Tepesi üzerinde, tepeyle aynı adı taşıyan bir de türbe bulunuyor. Her yıl Temmuz ayında Dörtdivan Köyü'nün yaylalarında yayla şenlikleri yapılıyor.

Gerede Keçi Kalesi, Asar Kale, Tüccar Hanı, Yukarı ve Aşağı Tekke Camileri ve bölgede bulunan çok sayıdaki türbe, ziyaretçilere açık. Ayrıca kışın kayak, yazın da çim kayağı yapma imkanı bulacağınız Gerede'de her sene yağlı güreş müsabakaları düzenleniyor.

Göynük

Kentsel sit alanı olarak tescillenen ilçe, eski Türk evleri ve Zafer Kulesi ile çok meşhur.

Kıbrısçık

Köroğlu Dağları'nın yamaçlarında bulunan yaylaları ile ünlenen Kıbrısçık, her sene farklı zamanda yapılan festivalleri ile misafirlerine keyifli zamanlar hediye ediyor.

Mengen

Aşçıları ile ünlü olan Mengen, yine yayla turizmi ve festivalleri ile size iyi vakit geçirebileceğiniz aktiviteler sunuyor.

Mudurnu

Şehir merkezine 52 km mesafede olan ilçe, eski Türk evleri ve çok sayıdaki tarihi yapısı ile Kentsel Sit alanı olarak ilan edilmiş.

Seben

Kiraz Dağı etrafına toplanmış yaylaları ile meşhur olan seben, yayla evlerinin değişik mimarisi ile sizi büyüleyecek. Ayrıca Bagum Kaplıcaları ile şifa sunan ilçe, bir sağlık merkezi olma özelliği de taşıyor.

Yeniçağa

Merkeze 37 km uzaklıkta olan Yeniçağa Gölü'nden adını alan ilçe, aynı adı taşıyan kuş cenneti bulunuyor. Yeniçağa, mesire yerleri ve tatlı su balıkları ile, hem gözünüze, hem midenize bayram ettirecek.