Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Gerede Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

 ‘’Dericiler Şehri’’

Gerede, Batı Karadeniz Bölgesi'nde Bolu iline bağlı, uluslararası bir kayak merkezi olarak ünlenmiş bir ilçe. Bolu’nun en büyük ilçesi olan Gerede’nin, ortalama 1300 metre yükseklikteki, etrafı ormanlarla çevrili düz bir ova şeklindeki konumu, kış sporlarına gayet uygun. Sert bir iklime sahip olan ilçe, yoğun kar yağışlarına maruz kalmakta.

Uluslararası bisiklet ve kros yarışmaları için de uygun koşullara sahip olan ilçe, 2 adet kayak koşu pistine sahip. Her yıl Mart ayında Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen kayaklı koşu yarışmaları, birçok ülkenin katılımı ile burada gerçekleşiyor.

İstanbul, Ankara, Bolu gibi büyük şehirlere yakınlığı, otoban ulaşımı olmasının, kayak merkezlerine de otobanla rahatça ulaşılabilmesi, Gerede’yi kış sporları alanında bir adım öne çıkarmış. İlçe merkezine 5 km. uzaklıktaki kayak merkezi, kış sporlarının cazibe merkezi olmuş.

Tarihi geçmişi ilk çağa dayanan Gerede, Frigyalılar, Lidyalılar, İranlılar, Makedonyalılar, Romalılar ve Bizanslıları bünyesinde barındırmış, Anadolu Selçuklu Devleti ve Osmanlılardan sonra bugünlere gelmiş. İlçede Osmanlılardan kalan izler hala bulunmakta.