Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Ne Zaman Gideceksiniz Herhangi Bir Dönem
 • Herhangi Bir Dönem
 • Nisan 2024
 • Mayıs 2024
 • Haziran 2024
 • Temmuz 2024
 • Ağustos 2024
 • Eylül 2024
 • Ekim 2024
 • Kasım 2024
 • Aralık 2024
 • Ocak 2025
 • Şubat 2025
 • Mart 2025
Hemen Ara

Bozcaada Bağbozumu Festivali

Search

Aradığınız tur henüz satışa açılmadı.

Güncel turlarımızdan haberdar olmak için iletişim bilgilerinizi bırakabilirsiniz. Dilerseniz diğer turlarımıza göz atabilir, keşfetmeye devam edebilirsiniz.

Tüm Kültür Turları

Bozcaada Bağ Bozumu Festivali Turu

Denizi, doğası, koyları, sokakları, renkli evleri ve farklı kültürlerle iç içe geçen atmosferi Bozcaada'yı cazip kılıyor. Türkiye'nin doğal güzelliklerinden biri olan ve yaz tatili için vazgeçilmez rotalar arasında yer alan Bozcaada her yıl düzenlediği festivalleri ile de adından söz ettiriyor. Çanakkale'ye bağlı ve Türkiye'nin en büyük üçüncü adası olan Bozcaada, her yıl eylül ayında düzenlenen Bozcaada Bağ Bozumu Festivali ile kapılarını ağırlıyor. Yurt içinden ve yurt dışından birçok turiste ev sahipliği yapan ve unutulmaz bir deneyim kazandıran Bozcaada Bağ Bozumu Festivali'ne bu sene Jolly ile gideceksiniz. Festival turları ile eğlenceyi ve tatili bir arada sunan Jolly'de unutulmaz hikayeler biriktireceksiniz.

Akvaryum Koyu, Habbele Koyu, Sulubahçe gibi Ege Denizi'nin berrak sularına ev sahipliği yapan koyları, yazın ferahlatan rüzgarı, Türk ve Rum mahallesinin kardeşliği, yel değirmenlerine karşı enfes gün batımı, arnavut kaldırımlı taş sokakları ile Bozcaada, herkesin gönlünde taht kuran nadir yerlerden biridir. Ayrıca Bozcaada kültür ve sanat aktiviteleri ile de her kesime hitap etmektedir. Festivalleri ile dünyaca ünlü bir konuma gelen Bozcaada'da Yerel Tatlar Festivali'nden Caz Festivali'ne, Kalamar Festivali'nden Bağ Bozumu Festivali'ne kadar birçok festival düzenlenmektedir. Bu sene siz de Türkiye'den ve yurt dışından büyük ilgi gören bağ bozumu Festivali'ne katılarak farklı bir deneyimde yer almak ister ve tatil ile eğlenceyi bir arada yaşamak isterseniz hadi, Bozcaada Bağ Bozumu Festivali için yola çıkıyoruz.


Bozcaada Bağ Bozumu Festivali Nedir?

Bütün bir yıl boyunca emek verilen bağlardaki üzümler toplanır ve bağ bozumu kutlanır. İşte festivalin ortaya çıkışı da bu kutlamanın doğuşundandır. Bozcaada'nın üzüm bağlarında çiftçi, işçi, turist fark etmeksizin hep birlikte yapılır bağ bozumu. Üzümler toplandıktan sonra ise sıra mahsullerin Bozcaada'nın merkezine getirilmesi vardır. Şarkılarla, davullarla zurnalarla yeni mahsuller getirilir ve festival başlar. Bu ritüel artık bir festival halini aldığı için Türkiye'nin her yerinden eylül ayında Bozcaada'ya akın olur. Gündüzleri bağlarda çalışan halk ve adaya tatil için gelen turistler hem birlikte çalışır hem de eğlenirler. Festival başladığında etkinliklerin, konserlerin sonu gelmez. Ünlü sanatçılar tarihi Bozcaada Kalesi'nde konser verir, adanın merkezinde yöresel ürünler satılır, ortalık bir panayıra dönüşür. Söyleşiler, sanat ve kültür sohbetleri derken Bozcaada turları ile bu festival deneyimini yaşamak şart olur. 


Bozcaada Bağ Bozumu Festivali Ne Zaman?

Rengarenk görüntüler, panayır alanları, konserler, tadım aktiviteleri, yöresel ürünler, üzüm güzeli seçimi ve yarışmalar ile bu sene de unutulmaz olacak Bozcaada Bağ Bozumu Festivali... Bu sene de her sene olduğu gibi eylül ayında düzenlenecek olan Bozcaada Bağ Bozumu Festivali 5-6-7-8 Eylül 2019 tarihleri arasında yapılacak. Bozcaada'da farklı şirketlere ait bağlarda bağ bozumu etkinliklerine katılacak, bağcılık hakkında bilgi sahibi olacaksınız. Ardından festivalin en zevkli deneyimini yaşayacak ve sepetlerinizi Bozcaada'nın muhteşem üzümler ile dolduracaksınız. Bağ yolculuğu süresinde toplayacağınız üzümler ve el örgüsü sepetler de sizlerin olacak. Bir gelenek olarak traktörler ve at arabalarıyla toplanan bu üzümler, tören alanına taşınırken siz de bağ bozumu etkinliğini fotoğraflayarak eğlenceli ve unutulmaz anlara tanık olacaksınız. 

Jolly ile Bozcaada Bağ Bozumu Festivali bu sene sizsiz olmaz. Festival turlarına özel kampanyalar, indirimler ve ekstra avantajlar ile tatili benzersiz deneyimlere dönüştürün. Hadi gidelim...