Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Burgaz Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

‘Göller Şehri Burgaz’

Bulgaristan’ın Karadeniz’e kıyısı olan şehri Burgaz, Türkiye’de de Kırklareli ile sınır komşusudur. Bulgaristan’ın Varna’dan sonra ikinci büyük sahil kenti olan Burgaz’da büyük bir kesimin ana dilinin Türkçe olduğu görülmektedir. Diğer kesimin ise Pomak ve çingene olduğu bilinmektedir.

Burgaz bölgenin en önemli sanayi, turizm ve kültür kentidir. Şehrin çevresi göllerle çevrilidir. Binalar genelde tek katlıdır, en fazla 3-4 katlı binalar bulunur. Sokaklar da bol bol ağaçlarla, yeşille süslenmiştir. Ayrıca şehirde Avrupa’nın en büyük petrol rafinerisi de yer alır.

Şehirde bulunan havaalanı da ülkenin en büyük ikinci havaalanıdır.

Zamanında Burgaz, ülkenin sadece balıkçı köyü olarak görülüyordu. Çevresindeki ticaret merkezlerinin etkisiyle 20. yüzyılda ülkenin en önemli ticaret merkezi haline gelmiştir.

Burgaz ticaret dışında kültür gezilerine de imkân sağlar. Özellikle Nesebar ve Sozopol gibi antik şehirler kültür gezilerini sevenler için bulunmaz bir hazinedir.

Burgaz’da turizm de oldukça hareketlidir. Burgaz Körfezi çevresinde pek çok lüks otel bulunuyor. Bunun yanında Burgaz Gölleri ’ne de pek çok tur düzenlenmektedir. Burgaz doğayı, denizi, tarihi ve kültürü sevenler için uğrak noktalardan biridir.

Burgaz’ı daha iyi özümsemek için sokaklarını, caddelerini ve müzelerini de gezebilirsiniz. Özellikle kış dönemi sakin olan şehirde dilediğinizce gezebilirsiniz. Yaz dönemi ise denizin, güneşin ve kumun tadını çıkarabilmeniz mümkün.

Burgaz, Karadeniz ikliminin de etkisiyle yemyeşil bir şehirdir. Özellikle heykellerle süslü yemyeşil şehir parklarını mutlaka görmek ve yaşamak lazım.

Burgaz restoran ve kafe açısından o kadar zengin olmamasına rağmen yeme-içme oldukça ucuzdur. Özellikle kafelerde Bulgar böreği banitsayı denemelisiniz. Size ilginç gelebilir, ama bu böreğin yanında Bulgar bozası içmenizi tavsiye ederiz. Akşam yemeklerinde de Karadeniz’e kıyısı olan bir şehir olması sebebiyle deniz ve deniz ürünleri tüketebilirsiniz.

Şehirde gece hayatı oldukça sakindir. Bulgar müzikleri epey ilginizi çekecektir. Tüm şehirde olduğu gibi gece kulüpleri de oldukça ucuzdur.

Burgaz küçük, şirin bir şehirdir. Size yeşili, huzuru, dilerseniz denizi sunacaktır. Bununla beraber şehrin kültürel tarafını da deneyimleyebilirsiniz. Bulgaristan’a yolunuz düşerse Göller şehri Burgaz’a uğramadan geçmeyin.