Title
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Büyükada Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Jolly İle Rüya Gibi Bir Büyükada Tatili

İstanbul’un en güzel kokan yeri Büyükada yapısını, kültürünü korumuş adeta geçmiş güzelliklerin saklandığı bir cennet. Şehrin bütün hengamesi sürerken denizin açıklarında her şeyden soyutlanabileceğiniz kendinize alan yaratabileceğiniz muhteşem bir bölge. Bu kadar güzel bir bölge olduğu için binlerce yıl burası yerleşim yeri olarak kullanılmış. Burada bulunan Büyükada otelleri, bu hassasiyete dikkat ederek adanın yapısını bozmadan, mimarisine ve doğasına uygun bir şekilde dizayn edilmiş. Konaklama yapacağınız her tesis size sürekli çok güzel bir adanın içinde bulunduğunuzu hatırlatıyor. Gerek pencereden gördüğünüz manzara, gerek süslemeler sizi tamamen adanın havasına bürüyor.

Büyükada Otelleri, oda kahvaltı, sadece oda, yarım pansiyon gibi konaklama seçenekleri ile sizlerle buluşuyor. Büyükada Otellerinde verilen hizmetlerden bazıları;

 • Oda Kahvaltı
 • Kablosuz İnternet

Büyükada Otel çeşitlerinden bazıları;

Jolly rüya gibi bir Büyükada tatilini avantajlı fiyatlarla bir tık uzağınıza kadar getiriyor. Tarihi yapıları, yemyeşil doğası ve sokakları, mimarisi, denizi, koyları ile Büyükada adeta şehirden bıkanların saklı cenneti. Sırf hafta sonu Büyükada’nın sokaklarında yaptığınız bisiklet turu bile bütün stresinizi atmaya yetiyor. Özellikle tarihi geçmişi ve tarihi yapılarının zenginliği sebebiyle turistik gezi için bile oldukça verimli. Büyükada’nın tarihine ışık tutabilecek ilk bulgu Büyük İskender’in babası olan Kral 2. Flip’e ait altın sikke definesi olmuş. Bu altın sikkeler şuan İstanbul Arkeoloji Müzesinde sergileniyor. Yaz aylarında çoğu kişi tatil yapmak istiyor fakat vakit bulunamayabiliyor. İstanbul’un hemen yanındaki Büyükada bütün bu vakit sıkıntısını çözüyor. Hafta sonu tatili için Büyükada ilk adreslerden. Hatta Jolly ayrıcalığı ile Büyükada tatili artık cebe de çok uygun.

Bu büyüleyici adada sizin için en uygun Büyükada Otelleri seçeneklerini nasıl bulabilirsiniz? Jolly düzenlemiş olduğu Büyükada Otelleri ile daha bölgeye gitmeden gerekli olan tüm bilgileri ve içerikleri öğrenme fırsatı oluşturdu. Böylece Büyükada Otel kampanyaları gibi avantajlı seçenekleri inceleyerek, işletmelerle iletişim kurarak, Büyükada otel fiyatlarını görerek, kendi kararınızı en sağlıklı şekilde verebilirsiniz. Ayrıca Jolly oluşturduğu Büyükada Bayram Otelleri, Büyükada Tatil Paketleri, Büyükada Otel Fırsatları, Büyükada Erken Rezervasyon Otelleri ile hayalinizdeki tatili özel gün ayrıcalıkları ile cebinize de uygun hale getiriyor. 

Büyükada Otellerinde Uygun Fiyat Avantajları

Jolly düzenlemiş olduğu tatil kampanyaları ile Büyükada otellerini uygun fiyat avantajlarını sizlerle buluşturdu. Bu harika tatil fırsatları ile Büyükada’nın, denizin, yeşilin, tarihi dokunun, Büyükada etkinliklerinin tadını çıkarmak artık çok kolay. Büyükada otel fırsatları erken rezervasyon seçenekleri ile uygun tatil yapmak isteyenlerin yüzünü güldürüyor. Büyükada otelleri yaz sezonu yoğunluk yaşadığı için sezon başlamadan önce Büyükada erken rezervasyon seçeneklerini değerlendirmenizi tavsiye ederiz. Böylece istediğiniz Büyükada tatili oldukça ucuz Büyükada Otellerinde yapabilirsiniz. 

Şimdi Al Sonra Öde Büyükada Otellerinde Tatil Yapmak İçin Tıkla!

Büyükada Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları

En yoğun şekilde yaz ayları hizmet veren ve ilkbahar aylarında da oldukça talep gören Büyükada Otelleri, Jolly erken rezervasyon fırsatları ile sizlerle buluşuyor. Büyükada erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak çok kolay. Jolly erken rezervasyon tatil fırsatlarını takip ederek sizin için en uygun Büyükada tatilinizi rahatça bulabilirsiniz. Belirttiğimiz gibi Büyükada Otelleri yaz aylarında yoğunluk yaşadığı için yaz sezonu başlamadan önce erken rezervasyon fırsatlarını takip etmenizi öneririz. Böylece hem size hem de bütçenize uygun otelleri saniyeler içinde bulabilirsiniz.

Büyükada'da Ulaşım

Büyükada’da motorlu ulaşım tamamen belediyeye ait araçlar ile sağlanıyor. Bu araçlar haricinde ada içinde hiçbir motorlu taşıtın seyir halinde olması yasal değil. Belediye araçları haricinde Bisiklet ve fayton sıklıkla tercih ediliyor. Bizim tavsiyemiz ya bisiklet kullanın ya da yayan olarak ulaşım sağlayın. Her yere yürüyerek ya da bisikletle gidebilirsiniz. Büyükada’nın dokusunu hissederek ulaşımı eğlenceye çevirebilirsiniz.

Büyükada'da Gezilebilecek Yerler

Aya Yorgi Kilisesi

Büyükada mimarisinin en bilindik yüzü olan Aya Yorgi Kilisesi 1751 yılında inşa edilmiş. Aya Yorgi Kilisesi Hristiyan alemi için çok önemli ibadethanelerden bir tanesi. Şöyle ki Türkiye’deki iki haç noktasından bir tanesi. Deniz seviyesinden 204 metre yüksekliğinde olan Aya Yorgi 23 Nisan ve 24 Eylül Hristiyan kutsal günlerinde oldukça kalabalık oluyor. İskeleden bir saatlik yürüyüşle kiliseye ulaşabilirsiniz.

Hamidiye Cami

Sultan Abdulhamit’in emri ile 1895 yılında okul yapılması için inşa ettirilen bina Büyükada’da Müslüman nüfusun artması üzerine camiye çevrilmiş. Dönemin mimari anlayışını çok güzel yansıtan yapısı çok güzel korunmuş. Sarı tonların üstüne mavi işlemeler gerçekten görmeye değer.

Büyükada Köşkleri

Büyükada’ya köşk adası desek yerinde olur. Özellikle 1800’lü yıllarda köşk modası başlamasıyla beraber adanın her yerinde birbirinden güzel köşkler yapılmış. Hiçbiri de birbirine benzemiyor. Bu mimarileri incelerken yapan ellere saygı duyacaksınız. Gezdikçe içinde bir ömür geçirmek istiyor bu köşklerde. Sabuncakis Köşkü, Mizzi Köşkü, Hacopoulos Köşkü, Agopyan köşkü, Fabiato Köşkü adanın büyük ve ince tasarlanmış köşklerinden bazıları. Troçki’nin 1929 - 1933 yıllarında Stalin tarafından sürgün edilmesi ardından kaldığı köşkte Büyükada’da ilgi görüyor. Halk arasında Troçki evi olarak bilinen yerin asıl adı Sivastopol Köşkü. Aynı zamanda edebiyatımızın ünlü ve değerli isimlerinden Reşat Nuri Güntekin’in köşkü de adanın çok güzel bir şekilde korunmuş köşkleri arasında. Deniz manzarası, pembe beyaz duvarları ve önünde güzelce düzenlenmiş ağaçları ile adeta cennetten düşmüş bir ev gibi.

Adakule

Büyükada’da yangını önceden fark edip müdahale etmek amaçlı kuruduğu Adakule, adanın en yüksek noktasında. Burada adanın hem muazzam manzarasını izleyerek keyifli dakikalar geçirebilir hem de bir dinlenme noktası olarak kullanabilirsiniz. Bu noktadan Heybeliada çok güzel bir şekilde izlenebiliyor.

Adalar Müzesi

Adalar vakfı ve Adalar Belediyesi tarafından 2010 yılında açılan müze helikopter hangarının içine kurulmuş. Büyükada yıllar boyunca prenslerin sürgün adası olarak kullanıldığı için adeta bir arşiv niteliğinde. Adalar Müzesinde bu tarihe ait belgeler, Osmanlı arşivleri, kayıtlar, fotoğraflar ve belgeseller yer alıyor.

Rum Yetimhanesi

Aslında yetimhane yapmak için tasarlanmayan devasa köşk ilk olarak otel ve kumarhane birleşimi yapılmak istenmiş. Osmanlı’dan izin alınamadığı için Rum Ailesi ve Abdulhamit bağışları ile bina alınmış 1800’lerin sonunda yetimhaneye çevrilmiş. Rum Yetimhanesi Avrupa kıtasının en büyük ahşap binalardan bir tanesi olarak akıllarda kalıyor. 1960’lı yıllarda kapatılan yetimhane bakımsız bırakıldığı için şuan kullanılamayacak durumda. İskeleden 45 dakikalar harika yollardan yürüyerek buraya ulaşabilirsiniz.

Büyükada’ya yakın diğer tatil beldeleri arasında Heybeliada, Burgazada, Kınalıada, Sedef Adası, Sivriada, Yassıada, Kaşık Adası, Tavşan Adası yer alıyor.

Büyükada Plajları ve Koyları

Büyükada’nın saklı cennetlerinden bir tanesi Prenses Koyu. Buraya ulaşmak için özel işletmelere ait motorları kullanmak zorundasınız. Prenses Koyu’na vardıktan sonra burada bütün ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Yemeğinizden şezlong hizmetine kadar her şeyi bulabilirsiniz. Bu hizmetleri kullanmayacaksanız işletmelere para ödemenize gerek olmadığının altını çizelim. Bu koyda dilediğinizce keyifli vakit geçirebilirsiniz.

 • Büyükada Naki Bey Plajı
 • Aya Nikola Halk Plajı
 • Yörükali Plajı
 • Kumsal Aile Plajı
 • Viranbağ Plajı
 • Eskibağ Halik Plajı
 • Nizam Plajı

Büyükada'da Yapılabilecek Aktiviteler

 • Bisiklet Turu
 • Ada Kahvaltısı
 • Piknik
 • Müze Gezisi
 • Fotoğrafçılık
 • Yelken
 • Su Sporları

Büyükada'da Alışveriş

Büyükada büyük şehirlere yakın olduğu için alışveriş kültürü tahmin ettiğiniz gibi benzerlik gösteriyor. Kendine has bir alışveriş olmasa da Saat Meydanı’nda ve iskele boyunca hediyelik eşya ve ilgi çekici ürünler bulabilirsiniz. Bu ürünlerin başında biblolar, hasır şapka, hasır çanta, el işi aksesuar ürünleri, rüzgar gülleri, ahşap ve bakır ürünler geliyor. Ayrıca adada kurabiyeler ve dondurmalar oldukça güzel. Alışveriş listenize bunları kesinlikle ekleyin. Ada içinde kurulan semt pazarında ise organik meyve ve sebzeler bulabilir mutfağınızı şenlendirebilirsiniz.

Büyükada'da Eğlence ve Gece Hayatı

Büyükada gece hayatı hanımefendiler ve beyefendilerin seslerinin duyulduğu balık lokantalarında geçer. Burada son ses müzik duyamazsınız. Sevdiklerinizle beraber hoş sohbet muhabbet ve deniz ürünlerinin tadı geceye hakim olur. Zaten herkes şehrin gürültüsünden kaçtığı için denizin sesi daha keyifli geliyor. Rakı balığın keyfi de zaten en güzel böyle çıkar. Büyükada Meydanı’nda ya da Gülistan Caddesi üzerinden güzel balık restoranları bulabilirsiniz.

Büyükada Tatil Önerileri

 • Kesinlikle adayı bisikletle turla.
 • Tarihi yerleri ziyaret et.
 • Ada kahvaltısı yap.
 • Büyükada’nın dondurması ve kurabiyesini kaçırma.
 • Köşkleri gez ve buralarda fotoğraflar çekin.
 • Deniz ürünlerini tatmadan dönme.
 • Adanın yüksek noktalarında manzaranın keyfini çıkar.
 • Bol bol yüz.
 • Müzeleri gez tarihi hakkında bilgi öğren.

Romantik Bir Tatil İçin Büyükada Balayı Otelleri

Romantik bir balayı tatili için en önemli noktalardan bir tanesi çiftlerin beğenilerine uygun yerlerde baş başa zaman geçirmeleri ve kaliteli hizmet alarak hiçbir sorunla karşılaşmamaları. Büyükada Balayı Otelleri romantik bir tatil geçirmeniz için en doğru hizmetleri sağlıyor. Doğası ve sakinliği ile sevdiğiniz insan ile beraber huzurlu bir balayı tatili geçirebilirsiniz. Yalnız kalmak isteyen çiftler için Büyükada ilk tercih arasında bile yer alabilir.

Zevkinize ve beğeninize uygun yerlere seyahat etmek sizin sorumluluğunuzdayken, kaliteli hizmetin güvencesini anlaştığınız oteller alır. Jolly ile anlaşmalı Büyükada Balayı Otelleri birçok hizmet ve uygulama sunuyor. Odanıza özel dekorasyon yaptırabilir, otel ikramı ile karşılanabilir, oda kahvaltı hizmetleri ile baş başa romantik bir kahvaltı yapabilirsiniz. Romantik bir tatilin vazgeçilmezi tabi ki de akşam yemekleridir. Akşam yemeklerinizi çiftler için özel olarak düzenlenmiş yerlerde yiyebilir tatilinize renk katabilirsiniz. Dediğimiz gibi çiftlerin romantik bir balayı tatili geçirmesi için Jolly birbirinden farklı birçok hizmeti bir tık uzağınıza getiriyor. Bu fırsatları inceleyerek sizin için uygun balayı otellerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Büyükada Festivalleri

 • Rakı Balık Festivali
 • Prens Adaları Yüzme Şampiyonası
 • Adalar Yaz Kültür-Sanat Festivali

Sıkça Sorulan Sorular

Büyükada'da Otel Rezervasyonu Nasıl Yapabilirim?

Jolly Tur’un yüzlerce oteli çeşitli konsept, tema, lokasyon, fiyat aralığı ve otel türü olarak kategorize ettiği Büyükada Otelleri sayfasından ihtiyaçlarınıza göre filtreleyerek size en uygun otelde yerinizi ayırtabilirsiniz. Jolly Büyükada Otelleri listesine bakarak sizin için en uygun Büyükada otelini avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz. Sizin için en uygun Büyükada oteli bulduktan sonra rezervasyon yap seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Büyükada tatilinizi bütçenize uygun otellerde kaliteli hizmet alarak geçirmek istiyorsanız Jolly’i takip etmeyi unutmayın.

Büyükada'da Nerede Kalınır?

Büyükada çok fazla yüzölçümüne sahip olmadığı için konaklama seçenekleri merkez ve çevresinde şekilleniyor. Birbirinden farklı konseptleriyle Büyükada otel ve pansiyonlarında gönül rahatlığı ile konaklama yapabilirsiniz.

Büyükada’da kalabileceğiniz yerlerin başında;

 • Büyükada Şehir Oteli
 • Büyükada Yakın Bölge Oteli
 • Büyükada Köşk Otelleri
 • Büyükada Butik Otel
 • Büyükada Doğa Oteli

Çocuklu Aile Tatili Için Büyükada Otellerinde Konaklayabilir Miyiz?

Büyükada çocuklu aile tatili için beğenilen, tercih edilen yerler arasında. Ailelerin tercih ettiği birçok otel var. Özellikle aileler sakin bir tatil tercih ettiği için Büyükada Aile tatilinde önce durumda. Bu çocuk dostu aile otellerinde çocuklara özel hizmetler mevcut. Çocuklara özel menüleri, parkları ve havuzları Çocuk Dostu Büyükada Otellerinde rahatlıkla bulabilirsiniz. Adada trafik mevcut olmadığı için çocuklarınız rahatlıkla ada içinde güvenle gezebiliyorlar.

Romantik Bir Tatil İçin Büyükada Otellerinde Konaklayabilir miyiz?

Büyükada romantik bir yaz tatili için çok uygun noktalardan bir tanesi. Doğası ve sakinliği ile sevdiğinizle beraber kimsenin olmadığı koylarda bile vakit geçirebilirsiniz. Yalnız kalmak isteyen çiftler için Büyükada biçilmiş kaftan. Akşam yemeklerinizi çiftler için özel olarak düzenlenmiş deniz kenarında çam ormanları arasında yiyebilir tatilinize renk katabilirsiniz. Dediğimiz gibi çiftlerin romantik bir yaz tatili geçirmesi için Jolly birbirinden farklı birçok hizmeti bir tık uzağınıza getiriyor. Bu fırsatları inceleyerek sizin için uygun otelleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Büyükada Otellerinde Evcil Hayvanımızla Tatil Yapabilir miyiz?

Büyükada’da evcil hayvanlar için hizmet veren oteller evcil hayvan dostu oteller olarak adlanıyor. Hayvan dostu otellerde evcil hayvanınızla beraber gönül rahatlığı ile konaklayabilirsiniz. Bu otellerde evcil hayvanlarınıza özel hizmetler de verilmekte. Koranavirüsü salgını dolayısıyla alınan hijyen önlemleri nedeniyle bazı otellerde evcil hayvan kabul edilmeyebilir. Rezervasyonunuzu yapmadan önce Büyükada Otelleri ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Denize Sıfır Büyükada Otellerinde Konaklayabilir miyiz?

Büyükada otelleri doğa ile uyumlu bir şekilde dizayn edildiği için denize sıfır Büyükada otelleri doğayı bozacak şekilde hizmet vermiyor. Denize sıfır olmasa da çoğu Büyükada oteli denize oldukça yakın. Uyandıktan sonra çok ufak yürüyüşler yaparak denize adımınızı atabilirsiniz. Yemeğiniz ve içeceğinizi ile beraber Büyükada’nın denizinin muhteşem kokusunu ciğerinize çekip keyfinize bakabilirsiniz.

Büyükada Otellerinde İslami Tatil Yapmamız Mümkün mü?

Muhafazakar oteller ve alkolsüz her şey dahil hizmet veren oteller İslami bir tatil yapmak isteyenlerin çok memnun ayrıldığı oteller arasında. Evet, Büyükada otellerinde İslami şartlara uygun tatil yapmanız mümkün. Bu tarz otellere Büyükada Muhafazakar Oteller deniyor. Bu otellerde havuzlar, odalar, ortak alanlar İslam’a uygun şekilde düzenleniyor ve hizmetler bu hassasiyete dayalı şekilde veriliyor.

Büyükada Otelleri Olanakları Nelerdir?

Büyükada Otelleri, oda kahvaltı, sadece oda, yarım pansiyon gibi konaklama seçenekleri ile sizlerle buluşuyor. Büyükada Otellerinde verilen hizmetlerden bazıları;

 • Oda Kahvaltı
 • Kablosuz İnternet

Büyükada'da Hangi Otel Tiplerinde Konaklayabilirim?

Büyükada’da kalabileceğiniz otel tiplerinin başında;

 • Büyükada Şehir Oteli
 • Büyükada Yakın Bölge Oteli
 • Büyükada Köşk Otelleri
 • Büyükada Butik Otel
 • Büyükada Doğa Oteli

Büyükada Otellerinde Spa & Wellness Olanaklarından Yararlanabilir miyiz?

Sayılı Büyükada otellerinde spa & wellness olanaklarından yararlanabilirsiniz. İmara uyumlu oteller olduğu için çoğu otel işletmesi spa & wellness hizmeti veremiyor. Çünkü işletmeler bu hizmet için yer açmaya çalışılırsa beton alan artacak ve Büyükada’ın dokusuna zarar verebilecek bir ortam oluşacak. Bu yüzden Büyükada Otelleri müşterilerini rahatlamayı güzel doğası ile yapıyor. Bizce daha da iyi yapıyor.

Büyükada Şehir Otellerinde Konaklayabilir miyiz?

Büyükada’nın merkezinde yer alan Şehir Otelleri, genellikle otelde vakit geçirmeyip adayı gezmeyi sevenler tarafından da oldukça tercih ediliyor. Şehir Otellerinde her türlü hizmet tatil otelleri kadar kaliteli bir şekilde sağlanıyor. Özellikle Büyükada şehir otelleri bulunduğu konum itibari ile dilediğiniz yere ulaşım oldukça kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Şehir Otellerinin uygun fiyat avantajlarından yararlanmak için Jolly’i takipte kalın.

Büyükada Şehir Otellerinde Tatil Yapmak İçin Tıkla!

Mavi Bayraklı Plajı Olan Büyükada Otellerinde Konaklayabilir miyiz?

Mavi Bayraklı plajlar yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, çevre eğitimi ve can güvenliği kriterlerinde yüksek standartları yakalayan plajlardır. Büyükada’da çoğu plaj bu kriterleri karşılayabiliyor. Fakat plaj oteller olmadığı için ufak yürüme mesafelerinde bu plajlara kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Popüler Büyükada Yetişkin Otellerinde Tatil Yapabilir miyiz?

Popüler Büyükada Yetişkin Otelleri, 16 yaşından küçük çocukların konaklamaya dahil edilmediği otellerdir. Büyükada Yetişkin Otelleri yalnızca yetişkin misafirler için hizmet vermektedir. Böylece çocuklardan ya da kalabalıktan rahatsız olan çiftler için yetişkin oteller ilk tercih edilen tesisler oluyor. Tesislerden gerekli bilgileri alarak Büyükada Yetişkin Otellerinde yerinizi ayırtıp hayalinizdeki Büyükada tatilini yapabilirsiniz.

Büyükada'da Ne Yenir Ne İçilir?

 • Deniz Ürünleri
 • Zeytinyağlı Yemekler
 • Midye
 • Kokoreç
 • Milföy Böreği
 • Sakızlı Lokumlu Kurabiye
 • Dondurma
 • Lokma
 • Ada çayı

Büyükada'ya Tatil İçin Ne Zaman Gidilir?

Büyükada en yoğun dönemini yaz ve bahar aylarında yaşar. Her mevsim ayrı güzel olan ada gezi ve tatil amaçlı kış ve sonbahar ayları pek uygun değil. Hava ve deniz koşulları nedeniyle zaman zaman seferler iptal edilebiliyor. Geri kalan bütün aylarda tatilden istediklerinize bağlı olarak dilediğinizce burada vakit geçirip tatil yapabilirsiniz.

Büyükada'ya Nasıl Gidilir?

Büyükada’ya ulaşım oldukça kolay ve de keyifli. İstanbul, Bursa, Yalova tarafından denizyoluyla rahatça ulaşım sağlayabilirsiniz. İster özel ister devlet ulaşım araçları ile düzenli saatlerde sefer düzenleniyor. Bu seferler yaz sezonu ve kış sezonu vakit olarak değişkenlik gösterdiğini unutmayın. İstanbul’dan Büyükada seferleri düzenlendiği iskeleler ise Beşiktaş, Bostancı, Eminönü, Pendik, Kadiköy.