Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
3. Oda
Odayı Sil
4. Oda
Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Datça Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
tesisin tanesini görüntülediniz

Popüler Datça Otelleri

Tarihi ve muhteşem doğası ile Datça, Türkiye'nin popüler turizm bölgelerinden biri. Huzurlu, sakin ve dinlendirici bir tatil yapmak isteyenlerin tercihi olan Datça'da tatil demek doğa ile iç içe olmak demek. Bu bağlamda Datça otelleri de doğaya saygı duyan tesisler olarak öne çıkıyor. Datça otelleri birçok Türk misafiri ağırladığı gibi dünyanın farklı ülkelerinden turist yoğunluğunu da yaşıyor. Koyları, antik kenti, üzüm bağları ve bademi ile ünlü Datça'nın popülerliğini artıran Badem Çiçeği Festivali ile bu güzeller güzeli tatil yerini siz de bir anca görmek isterseniz Jolly'de yer alan Datça otellerine göz atabilirsiniz. Datça otelleri, Datça'nın merkezine ve Datça'da denize girilecek yerlere yakın konumda yer alırken bölgenin favorisi olan Palamutbükü'nde de birçok alternatife sahiptir. Palamutbükü otellerinde kalmak isteyen misafirlerimiz için uygun fiyatlı Palamutbükü otelleri Jolly'de yer almaktadır. Datça otelleri ile yaz tatilini keyifli ve huzurlu kılmak isteyen herkes bu özel lokasyonda bütçelerine ve zevklerine göre bir otel bulacaktır.

 

Datça

Datça tarihi ile oldukça eskilere dayanan bir yerleşim yeri.  M.Ö. 2000’li yıllara dayanan geçmişi ile Datça, efsanelere ve mitolojiye konu olmuş özel bir yer. Yaz tatili denilince akla ilk gelen Ege ve Akdeniz'in birleştiği yerde bulunan Datça, eski zamanlardan bu yana birçok felsefeci, sanatçı, mimar ve tarihçiye ev sahipliği yapmıştır. Bölgenin ilk sakinlerinden olan Karyalılar'dan bu yana farklı kültürlerle etkileşim içerisinde yer alan Datça'nın eski ismi olan Knidos, günümüzde de bölgede birçok yerde kullanılıyor. Yeni Datça, Eski Datça olarak iki farklı yüzü olan Datça'da gezilebilecek yerlerin sayısı da bir hayli fazla. Gözlerden uzak tatil yapmak isteyen, badem ve zeytin ağaçlarının içinde huzuru arayanlar için çok doğru bir tercih olacak Datça. 

 

Datça'da Nerede Denize Girilir?

Datça'da denize girilecek yerler arasında muhteşem plajlar ve koylar yer alıyor. Datça, deniz bakımından oldukça bereketli bir yer. Birçok plajı da mavi bayraklı. Bu yüzden Datça'da denize nerede girilir sorusunun cevabı da birçok yanıt buluyor. Datça'da denize girilecek en popüler yer Palamutbükü. Ardından deniz rotanıza Hayıtbükü, Ovabükü ve Hayıtbükü gibi farklı güzel duraklar ekleyebilirsiniz. Datça'da denize girilecek yerler arasında Kargı Koyu da listenizde mutlaka yer almalı.

 

Datça Gezilecek Yerler

Datça'da gezilecek yerler size gerçek bir kültür keşfi vadediyor. Denizi kadar tarihi ile de göz dolduran Datça'da gezilecek yerler araştırmasını yapacaklar için işte listede birçok yer mevcut. Eğer yaz tatilini Datça otellerinde kalarak yapacak, hem Ege hem de Akdeniz'e kıyısı olan Datça'nın muhteşem denizine girecek, bakir koylarını keşfedecek ve kumsallarında dinlenecek ama bir yandan da kültür gezilerinizden geri kalmak istemeyecekseniz Datça'nın tarihine doğru bir yolculuk kesinlikle yapmalısınız. Datça gezilecek yerler, ulaşım açısından da kolaylık sağlayacaktır. Birçok yer birbirine yakın olduğu için Datça'da gezerken zorluk çekmeyecek, yaz tatilinizi hem deniz hem de kültür tatiline dönüştüreceksiniz.

 

Eski Datça

Datça'nın en otantik bölgesi olan Eski Datça, Datça'da gezilecek yerler arasında ilk sırada yer alıyor. Arabaların girişlerinin yasak olduğu Eski Datça, taş sokakları ve taş evleri, otantik sokakları, şirin cafeleri ve tasarım atölyeleri ile görülmeye değer güzelliklerden biri.

 

Can Yücel’in Evi

Datça denilince akla elbette Türk Edebiyatı'nın önemli isimlerinden Can Yücel gelir. Datça'da görülecek yerler arasında ise uzun yıllar burada yaşamış olan Can Yücel'in Evi yer almaktadır. Eski Datça'da, Can Yücel Sokak’ta bulunan Can Yücel Evi'ni görmeden Datça'dan ayrılmak olmaz.

 

Knidos Antik Kenti

Datça'nın tarihini yaşamak istiyorsanız istikamet Knidos Antik Kenti oldu. Datça'nın tarihinde var olan Dorlar tarafından kurulan Knidos Antik Kenti, dönemin sanat, kültür ve bilim başkentiydi. Kültürel keşifler yapmaktan hoşlanan misafirlerimiz için Datça'daki önemli duraklardan biri oluyor Knidos Antik Kenti.

 

Datça Apollon Tapınağı

Knidos Antik Kenti ile oldukça yakın bir konumda yer alan Datça Apollon Tapınağı'nı da Datça'da gezilecek yerler listenize mutlaka dahil etmelisiniz. Arkeolojik çalışmaları hala devam eden Datça'nın değerli buluntularından biri de Apollon Tapınağı. Apollon Kutsal Alanı olarak da bilinen ve Emecik Köyü yakınlarında yer alan Apollon Tapınağı'nın yapılan araştırmalara göre Arkaik Çağ süresince törensel gezinme düzlemi olarak adak sunma faaliyetleri için yoğun biçimde kullanıldığı ortaya çıkartılmıştır. 

 

Gebekum

Datça’da görülecek yerler arasında yer alan Gebekum, bu bölgedeki orijinal rotalardan biri. Bölgenin kum deposu niteliğinde bir yer olan Gebekum'un kumları ise oldukça değerlidir. Çünkü Gebekum'un kumları, sürekli kendini yenileyerek çoğalır.

Jolly ile Ege otelleri arasında yer alan Datça otelleri yazı keyifli kılacak. Özel kampanyalar ve erken rezervasyon fırsatları ile tatile karlı çıkmaya hazır mısınız?