Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Devrek Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Bastonlu İlçe”

Devrek, Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ilimizin bir ilçesi. Neolitik çağlardan itibaren yerleşim alanı olarak kullanılmış. Şehir merkezine 60 km mesafedeki ilçe, deniz seviyesinden 100 metre yükseklikte bulunuyor. İlçeden geçen Devrek Çayı, Filyos Çayı ile birleşerek Karadeniz’e dökülüyor.

Zengin ormanlarıyla da bilinen Devrek'in çevresi dağlarla çevrili olduğundan, adeta çanak içerisinde yer alır şekilde bir konuma sahip. Ilıman bir iklimin etkisinde olan ilçeye, dört mevsim rahatlıkla ulaşabilir, turistik ziyaret yapabilirsiniz. Kış aylarında yağış alsa da, bu gezinizi etkilemeyecektir.

Devrek ilçesinde bulunan tarihi kalıntıların hangi dönemlerden, hangi uygarlıklardan kaldığı tam olarak bilinmese bile, araştırmaların devam ettiğini söyleyebiliriz. Bu kadar eski bir geçmişe sahip olan yerleşim yeri, tarihin karanlık sayfalarına ışık tutacak eserlere sahip.

Şehrin doğal güzelliğini gördükten sonra buradan ayrılmanız zor olacaktır. Bostandüzü mesire yeri ve Yedigöller Milli Parkı bunu size en iyi şekilde anlatacak.Bu bölgeyi daha önce görmediyseniz, bu tatilinizi burada geçirmenizi tavsiye ederiz. Devrek, unutamayacağınız tatil anılarınızın arasında yer alacaktır.

Devrek'e gidecekler, ilçenin sanat dalı diyebileceğimiz bastonculuk üretimi konusunda usta olduğunu unutmamalılar. Buradan alacağınız bastonlar adeta birer sanat eseri gibi üretilmiş. Ağaçları çok güzel işleyerek baston haline getirmişiler. İhtiyaç olmasa bile, hatıra olarak alabileceğiniz bir hediyelik olacaktır. Ayrıca dokumacılık alanında da oldukça ileri olan Devrek'ten, dokuma ürünleri ve nakış işlemeli ürünlerden alabilirsiniz. Alışveriş için ilçe merkezini dolaşmanız yeterli