Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE
Giriş Tarihi Tarih Seçiniz
Çıkış Tarihi Tarih Seçiniz
Giriş tarihi seçiniz
Çıkış tarihi seçiniz
Tarihlerimden Emin Değilim
Oda ve Kişi Sayısı 1 Oda
Hemen Ara
Sonuçları Haritada Göster

Zonguldak Otelleri

Fiyatları görmek için tarih seçiniz.
Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!
Tatil planınızda değişiklik mi oldu? İptal hakkınız güvende! İptal güvence paketini inceleyin.
tesisin tanesini görüntülediniz

Zonguldak Otelleri Fırsatları

Zonguldak otelleri fırsatları ve ekonomik fiyatları Jolly'de! Bir Batı Karadeniz ili olan Zonguldak aynı zamanda Karadeniz’e kıyısı olan önemli kentlerden biridir. Taş kömürü madenleri ve uluslararası liman özellikleri, ilçeye ekonomik ve ticari önem kazandırmaktadır. Eski çağlarda adı Sandrake olan Zonguldak, bu adını bataklık ve sazlık anlamında olan zongalık kelimesinden alır. Eski medeniyetlerin hemen hepsine ev sahipliği yapan bir Anadolu kentidir Zonguldak aynı zamanda. Zonguldak'ın bir diğer önemi ise 1924 yılında, Türkiye'nin ilk ili olarak belirlenmesidir. İstanbul’a yakın konumu ile önemli bir ticaret merkezi olan Zonguldak kömür ve maden ocakları, yer altı cevherleri, doğal ve kültürel alanları ile turizmin de cennet köşelerinden biri konumundadır. İç Anadolu ve Marmara ile komşu olan Zonguldak, Batı Karadeniz’in görülmesi gereken değerlerinden biridir. Dört mevsim yeşil kalan bu Karadeniz kentinde, park ve açık alanlarda, deniz kıyısında, özel yürüyüş parkurlarında piknik ve yürüyüş yapmak mümkün olduğu gibi, trekking, foto safari, balık tutma, avcılık gibi çeşitli doğa aktiviteler de bulunmaktadır. Zonguldak otelleri ile konaklama planını yaptığınızda dilerseniz kumsallarında denize girebilir, orman içlerinde dinlenme ve piknik alanlarını değerlendirebilirsiniz. Ya da mağaraları ve tarihi kalıntıları ziyaret edebilirsiniz. Ya da şifalı termal sularında sağlık bulabilirsiniz. 

Zonguldak otelleri ile şimdi iş seyahatlerinizi ya da turistik gezilerinizi planlayabilir, uygun fiyatlı ve fırsatlı seçeneklerle ekonomik bir tatil yapabilirsiniz. Zonguldak merkez otelleri ile kültürel geziler yapabilir, Zonguldak Ereğli otelleri ile denizin keyfini çıkartabilir, Zonguldak Kozlu otelleri ile kültür ve deniz tatili yapabilirsiniz.


Uygun Zonguldak Otelleri

Zonguldak otelleri, kültürel geziler ile birlikte deniz tatili için de tercih edilen bölgelerden biri. İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlere ulaşım kolaylığı ve Batı Karadeniz atmosferinin güzelliği Zonguldak'ı tercih edilir yapıyor. Hal böyle olunca Zonguldak otelleri de çokça talep görüyor. Hititler ve Bizanslılar gibi farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış olan Zonguldak, merkeze yakın konumda yer alırken denize yakın otel seçeneklerine de sahip oluyor. Zonguldak otellerinde kalarak böylece kolayca tarihi ve kültürel durakları kolaylıkla ziyaret edebilir, tertemiz denizi ile tatil yerlerinden biri olan Ereğli'de sahilin keyfini çıkartabilirsiniz. Uygun fiyatlarıyla herkes için tatil imkanı doğuran ve her bütçeye hitap eden Zonguldak, ekonomik tatil severlere bol seçenek sunuyor. Uygun Zonguldak otelleri için Jolly ile tatilinizi planlarken erken rezervasyon fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. 


Zonguldak Gezilecek Yerler

Zonguldak gezilecek yerler açısından birçok durağa sahiptir. Şehir içi atölyelerden veya bastoncular çarşısından ünlü el sanatları ürünü olan Devrek'i gezebilir, buradan Devrek bastonu alabilirsiniz. Adını verdiği çarşıyı gezerken diğer el sanatları ürünlerini de es geçmeyin. Ketenden yapılan Elpek bezi de Zonguldak'tan alınacak hediyelikler arasında bulunuyor. Kültür kokan hediyelik eşyalardan biri de madenci heykelcikleri. Zonguldak’ın kara elmas tabir edilen madenlerinde çalışan işçileri simgeleyen bu heykelciklerden mutlaka alın. Ardından  Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinde yer alan Filyos Kalesi'ne ve  Halil Paşa Konağı'na uğrayın. Ereğli Kalesi'ni görün. Çayır Köyü Su Mağarası'nı ve Cehennemağzı'nı gezin. Tarihi çınarları selamlayın. 3000 yıllık bir geçmişi ile Tieion Antik Kenti'ni ziyaret edin. Termal oteller ile şifa bulmak istiyorsanız Zonguldak'ı tercih edebilirsiniz. Bu yüzden rotada Kozlu Ilıksu Kaplıcası mutlaka bulunmalı.


Zonguldak İlçeleri

  • Alaplı: İl merkezine 58 km mesafede yer alır. Fındık üretimi ve balıkçılık ile uğraşılır. Demir çelik sanayisi de diğer geçim kaynağıdır. İplik ve fındık fabrikaları var. Tirid, cevizli dolma ve malay gibi yöresel yemekleri bulunmakta. Aladağ, en büyük yükseltisi, Alaplı Irmağı önemli akarsuyudur. Deniz ve yayla turizmi ilçeye değer katar. Belediyesi 1966 yılında kurulan ilçenin adı, Osmanlı komutanları Ali ve Alp’ten gelir.
  • Çaycuma: Kağıt fabrikaları, organize sanayi bölgesi, tuğla fabrikası ve önemli sanayi tesisleri ile tam bir ticaret ve endüstri ilçesidir. Karaelmas Üniversitesi’nin bir kampüsü de buradadır. Çay Cami ismiyle bilinen ilçe Devrek’e bağlıydı. 1944’te Çaycuma adıyla ilçe olmuştur. İl merkezinin doğusunda kalır. Filyos Çayı ve Vadisi üzerine kurulu ilçenin en yüksek tepesi Balat Dağıdır. Verimli ovaları sebebiyle tarım ön plandadır. Saltukova Havaalanı yakın zamanda hizmete açılmıştır. Çaycuma’da, Filyos Antik Kenti, antik mozaik, Filyos Çayı, Çayır Köyü Su Mağarası, Gavur Anbarı Göldağı, Velibaba Tepesi görülmesi gereken noktalardan. Çaycuma yoğurt festivali de eğlenceli etkinliklerden.
  • Devrek: Eski Kalkolitik ve Tunç çağlarına sahiplik yapan ilçe, birçok medeniyeti ve kültürü barındırmıştır. İl merkezine 60 km mesafededir. Çevresindeki dağlar onu çukurda gibi gösterir. En yüksek yeri 925 metreyle Dorukan Tepesi’dir. Devrek çayı önem taşır. Çam, meşe, kestane, ıhlamur gibi pek çok ağaç türü ve orman yer alır. Ereğli demir çelik fabrikalarında çalışan halk, bu ilçeye göç etmiştir. Mesire yerlerine ve Yedigöller Milli Parkı’na oldukça yakındır. Devrek bastonu ilçeye özel el yapımı bir üründür. Özel atelyelerde ustalar tarafından yapılır.
  • Gökçebey: 1990 yılında ilçe haline gelmiştir. Sekiz tepeyle çevrili ilçenin %60’ı ormandır. Çay bahçeleri ve parkları, Camlı Köşk, avcılığa uygun Çamlık mesire yeri, Kurtdamı ve Sarıgöl ormanları dinlenme, avlanma ve piknik alanlarıdır. Tarım ve hayvancılık, sanayi ve turizm önemli geçim kaynaklarındandır. Havaalanına 27 km, Zonguldak’a 45 km’dir. Yaz şenlikleri ve kültür festivalleri her yıl düzenlenir.
  • Karadeniz Ereğli: 5 belde, 91 köy ile hizmet veren ilçe, Karadeniz bölgesinden yoğun göç almaktadır. Birçok işletme ve önemli sanayi kuruluşları faaliyet gösterir. Karadeniz Ereğli Müzesi en popüler turistik değer taşıyan tarihi-kültürel eseridir. Kıyı şeridi, limanları, tersaneleri, balıkçı barınakları ile yürüyüş alanları tertemiz doğal bir ortam sunar. Doğal plajları, kamp ve tesisler yer alır. Ereğli Demir Çelik fabrikaları buradadır. Fakültesi bulunur. Eski adı Heraklia’dır. Sevgi, Barış, Dostluk Festivali ile Çilek Festivali ünlüdür. Güneşli şelaleleri ırmak kenarındadır. Alayurt mağaraları, Göleviç mağaraları, Cehhenmağzı, Uzun Mehmet ve Fetih çınarları görülmeye değer yerleridir.
  • Zonguldak Merkez: Zonguldak ilinin merkez ilçesidir, deniz ticaretine olanak sağlayan önemli limanlara sahiptir. Taşkömürü madenleri ve fabrikaları ilçenin ve ilin değerini kat kat artırır. Antik çağdaki ismi Sandrake’dir. Ormanları, dinlenme ve mesire alanları, muhteşem sahili, yemyeşil dokusu ve buram buram Karadeniz ile Anadolu kokan topraklarıyla Zonguldak, yaşamaya ve keşfetmeye değer bir yerleşim merkezi. Belediye, 1899’da kurulmuştur ve ilçe, Bolu dağlarının bitişiğindedir.

Yüzlerce otel seçeneği ile Jolly'de dilediğiniz yerde ve dilediğiniz otelde konaklama yapabilirsiniz. Hadi gidelim...