Title
Yardıma mı ihtiyacınız var?

Talep oluşturun, talebiniz bize ulaştığında sizi hemen arayalım.

Talep Et Kapat
1. Oda
2. Oda Odayı Sil
ODA EKLE

Divan İstanbul Hotel

Genel Bilgiler

Divan İstanbul, seçkin konuklarına Osmanlı misafirperverliğini, lüks tasarım anlayışını eşsiz bir yorumla sunmaktadır. Başarıyla konumlandırılarak, zevkle döşenmiş konuk odalarını Divan Otelleri’nin adıyla birlikte anılan ve Batı ile Doğu’nun tüm olumlu özelliklerini taşıyan sıcak ve özenli hizmet anlayışıyla birlikte konuklarına yaşatan Divan İstanbul, hem benzersiz yarım asrı devamı...

Otel Özellikleri
 • A La Carte Restoran
 • Asansör
 • Bar
 • Çamaşırhane
 • Türk Hamamı
 • Kablosuz İnternet
 • Kapalı Havuz
 • Kuaför
 • Kuru Temizleme
 • Masaj
 • Sauna
 • Fitness Center
Tüm Otel Özellikleri
YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz

Görsel Sadece üyelere özel fiyatları kaçırmayın!

Bu Otel Tanıtım Amaçlıdır

Otel hakkında daha fazla bilgi için444 0 644 nolu Müşteri Hizmetlerini arayabilir ya da info@jollytur.com adresine mail atabilirsiniz. Dilerseniz tıklayın biz sizi arayalım.

Telefonla Satış / Talep Et
YÜKLENİYOR Lütfen Bekleyiniz
Otel Özellikleri
 • A La Carte Restoran
 • Asansör
 • Bar
 • Çamaşırhane
 • Türk Hamamı
 • Kablosuz İnternet
 • Kapalı Havuz
 • Kuaför
 • Kuru Temizleme
 • Masaj
 • Sauna
 • Fitness Center
 • Spa Merkezi
 • Toplantı Salonu
 • Vale
Genel Bilgiler
Oda 181
Restaurant 3
Bar 1
Salon 6

Divan İstanbul, seçkin konuklarına Osmanlı misafirperverliğini, lüks tasarım anlayışını eşsiz bir yorumla sunmaktadır. Başarıyla konumlandırılarak, zevkle döşenmiş konuk odalarını Divan Otelleri’nin adıyla birlikte anılan ve Batı ile Doğu’nun tüm olumlu özelliklerini taşıyan sıcak ve özenli hizmet anlayışıyla birlikte konuklarına yaşatan Divan İstanbul, hem benzersiz yarım asrı aşkın bir mirasa sahip, hem de İstanbul’un en yeni otellerinden biri olma özelliğini göstermektedir. Taksim Meydanı’na ulaşan ağaçlı bulvarın başında yer alan Divan İstanbul, şehrin en önemli merkezine sadece birkaç adım uzaklıkta bulunmaktadır.

Odalar

 • Standart Odalar
 • Deluxe Oda
 • Junior Suite
 • Teras SuiteToplantı Salonları

Tesiste genişlikleri 48 m² ile 345 m² arasında değişen 6 toplantı odası mevcuttur.

Ekipmanlar

 • Projektör ve geniş projeksiyon perdeleri
 • Kapalı devre TV sistemi
 • Video konferans sistemi
 • LCD televizyonlar, tepegözler
 • DVD ve VCD oynatıcılar

Önemli Bilgiler
Evcil Hayvan Kabul Edilmez

Otel değişen operasyon koşullarından dolayı konsept üzerinden değişiklik yapma hakkını saklı tutar. 

Tüm yıl boyunca hizmet veren tesislerin bazılarında; 01.04 - 31.10 tarihleri arası konaklamalarda yaz konsepti, 01.11 - 31.03 tarihleri arası konaklamalarda ise Kış konsepti uygulanmaktadır. Yaz ve kış konseptlerinde farklılıklar olabilir. Detaylı konsept bilgisi veya ücretli - ücretsiz hizmetlerle ilgili bilgileri ofislerimizden, kataloglarımızdan veya satış danışmanlarımızdan alabilirsiniz.

COVİD-19 Önlemleri Kapsamında Alınan Tedbirler

- Tüm otel girişlerinde ateş ölçümü lazer termometreler ile yapılacaktır.

- Tüm otel girişlerimizde misafirlerimiz için hazırladığımız maskeler yer almaktadır.

- Tüm otel girişlerimizde el temizliği için otomatik dezenfeksiyon kimyasalları yer almaktadır.

- Tüm otel girişlerimize dezenfeksiyon paspasları konumlandırılacaktır.

- Tüm misafir bagajları otel girişinde özel kimyasallar ile püskürtme yöntemiyle sterilize edilecektir. Sterilize edilen bagajlar özel eşya taşıma arabaları ile katlara direkt teslim edilecektir.(İzin veren misafirlerimiz için uygulanacaktır.)

- Otel içerisinde otomatik olmayan tüm kapılar için ekiplerimiz kapıların açılmasına yardım edecektir.

- Otel girişinde araç teslim edecek olan misafirlerimizin araçları maske ve her araca binerken yeni steril eldivenlerini giyecek olan bellboy/vale ekiplerimiz tarafından park edilecektir. Vale arkadaşlarımız misafirlerimize araçlarını teslim etmeden önce tek kullanımlık anti bakteriyel mendillerle direksiyon, kapı kolu, araç anahtarı gibi noktaları sileceklerdir.

- Misafirlerimiz arzu ettikleri takdirde otele gelmeden önce Divan Life app’i üzerinden online check-in işlemlerini tamamlayabilirler.

- Tek kullanımlık kalemler ve temassız POS’lar ile check-in kayıt işlemleri en hızlı şekilde yapılarak, misafire özel anahtarları el değmeden teslim edilir. Misafirlerin çıkışlarında iade edecekleri anahtarlar için özel bir kutu oluşturularak ayrımları takip edilerek yeniden dezenfeksiyona gönderilir.

- Misafir ve resepsiyon görevlisi arasında özel dizayn edilmiş pleksiglas paravanlar yer almaktadır.

- Resepsiyon desklerimizde otomatik çalışan antiseptik solüsyonlar bulunmaktadır.

- Steril hale getirilen valizler ve diğer eşyalar direkt olarak misafirin odasına teslim edilir.

- Check-in sırasında tüm misafirlerimize kalışları süresince odalarına onlar varken mi girelim yoksa rutin temizlik ve yenileme süreçleri ile mi ilerleyelim sorarak misafirlerimizin bu özel alanlarına onların bilgi ve onayı ile girilecektir.

- Tüm lobilerimiz ve genel alanlarımız sosyal mesafe kuralına göre yeniden düzenlenmiştir.

- Misafirlerimize açık tüm genel alanlarda kolayca ulaşabilecekleri alanlarda otomatik el dezenfektanları bulunmaktadır.

- Misafirlerimizin temas edebileceği; asansör tuşları, kapı kolları, merdiven tırabzanları sık aralıklarla özel kimyasallar ile sık aralıklarla periyodik olarak temizlenmektedir. Oda katlarındaki asansör butonları ve kapı kolları ilgili kat görevlisi arkadaşlarımız tarafından sürekli dezenfekte edilemektedir.

- Havalandırma sistemlerimiz dışarıdan taze hava emişi ile beslenmekte olup, ilgili sistemlere ait cihazların bakımları yetkili firmalarca yapılmaktadır.

- Tüm genel WC’ler sık aralıklarla periyodik olarak özel kimyasalları ile dezenfekte edilmektedir.

- Tüm genel alan WC’lerde tek kullanımlık havlu sistemi uygulanmaktadır.

- Genel alanlarda misafirlerimizin COVID-19'a karşı nasıl hareket etmeleri gerektiğini gösteren tüm yazılı ve görsel bilgilendirmeler otellerimizin ilgili alanlarına konumlandırılmıştır.

- Genel alan WC'lerinde sosyal mesafe kuralları gereği kapasiteler düzenlenmiştir.

- Tüm otellerimizdeki restaurantlar, barlar, pastaneler ve toplantı salonları içerisindeki oturma düzenleri, sosyal mesafe kuralına göre yeniden düzenlenmiştir. (Masalar arası 1,5 m, sandalye aralıkları 60 cm olacak şekilde.)

- Servis yapacak olan tüm ekiplerimiz maske ve eldiven kullanacaklardır.

- Herhangi bir birimde masaya oturduğunuz andan itibaren önceden steril edilmiş olmasına rağmen, misafirlerimizin gözü önünde masalar yeniden sterilizasyon malzemesi ile temizlenir.

- Masalar üzerinde herhangi bir hazır masa düzeni bırakılmaz. Her bir misafirimiz masaya oturduğundasadece ilk kez kendi ellerinin değeceği peçete, çatal-bıçak ve tek kullanımlık baharat setleri masaya kapalı kutular içerisinde servis edilir.

- Otellerimizde açık büfe servis edilen kahvaltı yerine, her bir misafirimiz için ayrı ayrı hazırlanarak servis edilecek olan alakart kahvaltı uygulamasına geçilmiştir. Farklı kahvaltı seçeneklerine ek olarak arzu edilen sıcak ürünler de yine kişiye özel olarak hazırlanarak servis edilir.

- Tüm otellerimizin mutfaklarında HACCP kurallarına göre üretim yapılmakta olup, servis noktalarında bulunan tüm mutfak çalışanlarımız hazırlıklarını maske ve tek kullanımlık eldivenler ile tamamlayacaklardır.

- Bulaşık makinelerimiz her yıkama sonrasında özel kimyasallar ile dezenfekte edilerek sonraki işleme başlanacaktır.

- Bulaşık makinelerinde yıkama suyu sıcaklığı minimum 60 °C, durulama sıcaklığı ise 80 °C olacaktır.

- Tüm kahvaltı dahil olarak konaklayan misafirlerimiz arzu ederlerse kahvaltılarını kendilerine özel indirimli fiyatlarla oda servisi hizmetinden faydalanarak alabileceklerdir.

- Misafirlerimizin tüm alakart siparişlerinde menüyü temassız olarak görüntülemeleri için QR kod uygulamasına geçilmiştir. Bu uygulama ile misafirimiz kendisine gösterilen QR kodu şahsi telefonu ile okutarak sipariş verebilecektir.

- Ek olarak tüm masalarda “Amerikan servis” olarak kullanılan kumaş örtüler kaldırılarak yerlerine tek kullanımlık servis kağıtları konulacaktır. Bu kağıtların üzerinde ayrıca baskı olarak menüyü ve arzu ederse tüm detaya ulaşabileceği QR kodunu da misafirlerimiz görebilecektir.

- Bardak ile servis edilebilecek tüm içeceklerin üzerinde özel kapakları yer alacaktır.

- Ek olarak verilen krudite türü ikramlarımız paketli ya da kapalı kaplar içerisinde servis edilecektir.

- Tüm baharatlar ve şekerler mutlaka tek kullanımlık doz paketler halinde servis edilecektir.

- Hesap ödemeleri için kasiyer olarak görevlendirilen bir arkadaşımız sadece tahsilat görevini yürütecek olup, POS cihazlarını her işlem sonrası özel antibakteriyel mendillerle silerek temizleyecektir. Diğer servis ekiplerimiz ödeme ve tahsilat konularına karışmayacaktır.

- Adisyon ve faturalar için kullanılan deri sümenler yerine tek kullanımlık geri dönüşümlü mini kağıt zarflar kullanılacaktır.

- Odalarımızdaki Tüm baskılı materyaller ve süs ile dekorasyon malzemeleri odalardan çıkarılmıştır.

- Tüm kat hizmetleri ekiplerimiz odalarımızı, maske ile eldiven kullanılarak temizlemektedir. Her oda temizliği için yeni setler kullanılmaktadır.

- Misafirlerimiz çıkış yaptıktan sonra odalarımızda yer alan tüm tekstil grupları (havlular, bornozlar, yastık kılıfları, pike, yorganlar, çarşaflar vb.) özel dezenfekte temizliğine tabii tutulmaktadır. Tüm tekstiller herhangi bir bulaşmaya karşı her oda için ayrı ayrı poşetlerde çamaşırhanelere iletilmektedir.

- Yastıklarımız ve yorganlarımız; COVID-19 damlacıklarına karşı korunma amacıyla özel koruyucu kılıflar (alez) ile içten kaplanmaktadır.

- Yataklarımız “Bed bug” adı verilen özel antibakteriyel temizlik uygulaması ile temizlenmektedir.

- Tüm odalarımız her temizlik sırasında camları açık bırakılarak uzun süreli havalandırılmaktadır.

- Rutin temizlik haricinde telefon, TV kumandası, klima kontrol ünitesi, oda içi mobilyaların kulpları, havlu asılan raflar, masa ve sehpa yüzeyleri, saç kurutma makineleri, dolap içlerindeki askılar özenle tek tek sterilize edilmektedir.

- Oda içerisindeki klima sistemlerimiz rutin dışı temizlenerek olası bulaşma risklerine karşı dezenfekte edilecektir.

- Fitness salonları içerisinde yer alan ekipmanlar sosyal mesafeye göre yeniden düzenlenmiştir.

- Soyunma kabinlerinde de sosyal mesafeye göre düzenleme yapılmış olup, kabin aralıkları 1,5 m olacak şekilde kullanılacaktır.

- Havlu, peştamal vb. malzemeler her bir misafirimize kapalı poşetlerde sunulacaktır.

- Tüm tekstil malzemeleri her kullanım sonrası ayrı poşetlerle izole edilerek çamaşırhane birimlerine iletilecektir.

- Her misafirin kullanımından sonra cihazlar ve ilgili spor ekipmanları tek tek sterilize edilecektir.

- Hamam, buhar banyosu ve sauna gibi hizmetler; her 45 dakikalık kullanımdan sonra 15 dakika boyunca temizlik ve sanitasyon işlemleri için kapatılacaktır. Yeni misafir kabulü temizlik işlemleri sonrası yapılacaktır.

- Hamam, havuz, masaj salonlarındaki kapasite sosyal mesafe sınırlamasına göre limitlendirilecek olup, aynı anda toplu kullanımlara izin verilmeyecektir.

- Havuz içi klor seviyeleri 1,5 - 3 ppm arasında şartlandırılacaktır.

- Masaj odalarında mümkün olduğunca tek kullanımlık malzemeler ile servis verilecektir. Masör veya masözler mutlaka maske, yüz siperliği ve eldiven ile hizmet vereceklerdir.

- Şezlong yerleşimleri, ikişerli gruplar arasında 1.5 metre mesafe bırakılacak şekilde düzenlenmiştir.

- Pandemik sürecinde, yoğunluk ve kapasite göz önüne alınarak, otellerimizde ihtiyaç duyulması halinde sürekli gözetim yapabilecek bir sağlık personeli görevlendirilmesi planlanmaktadır.

Aktiviteler

Spa Hizmetleri

 • Fitness Center
 • Türk Hamamı
 • Sauna
 • Masaj


Yapıkredi World Card ile 12 Taksit İmkanı veya 4 Ay Ödeme Erteleme Fırsatı Kampanya Detayları

 • Yapıkredi World Card ile yapılan yurt içi otel rezervasyonlarında 3, 6, 9 ve 12 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Yapıkredi World Card ile 3 ve 6 taksitli yurt içi otel rezervasyonlarınızın ödemesini 4 ay erteleyebilirsiniz!
 • Peşin fiyatına 3, 6 ve 9 taksit fırsatı, tüm yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,

 • Peşin fiyatına 12 taksit fırsatı, seçili yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • Taksit seçenekleri arasında ve erteleme kampanyasından yararlanılan rezervasyonlarda fiyatlar farklılık gösterebilecektir.
 • Yapıkredi ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Paraf Card ile 9 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • Paraf Card ile yapılan yurt içi otel rezervasyonlarında 3, 6 ve 9 taksit fırsatı Jolly'de.
 • 2 taksite +1 taksit, toplamda peşin fiyatına 3 taksit fırsatı, tüm yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,

 • 4 taksite +2 taksit, toplamda peşin fiyatına 6 taksit fırsatı, seçili yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 7 taksite +2 taksit, toplamda 9 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • Halkbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Vakıfbank World Card ile 12 Taksit İmkanı veya 4 Ay Ödeme Erteleme Fırsatı Kampanya Detayları

 • Vakıfbank World Card ile yapılan yurt içi otel rezervasyonlarında 3, 6, 9 ve 12 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Vakıfbank World Card ile 3 ve 6 taksitli yurt içi otel rezervasyonlarınızın ödemesini 4 ay erteleyebilirsiniz!
 • Peşin fiyatına 3 ve 6 taksit fırsatı, tüm yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,

 • Peşin fiyatına 9 taksit fırsatı, seçili yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 12 taksit seçeneklerinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • Taksit seçenekleri arasında ve erteleme kampanyasından yararlanılan rezervasyonlarda fiyatlar farklılık gösterebilecektir.
 • Vakıfbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Bonus Card ile 8 Taksit Kampanyası Kampanya Detayları

 • Bonus Card ile yapılan yurt içi otel rezervasyonlarında 3, 6 ve 8 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Peşin fiyatına 3 taksit fırsatı, tüm yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,

 • Peşin fiyatına 6 ve 8 taksit fırsatı, seçili yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • Garanti ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Maximum Card ile 12 Taksit ve 3.000 TL'ye Varan İndirim Kampanyası Kampanya Detayları

 • Maximum Card ile yapılan yurt içi otel rezervasyonlarında 3, 6, 9 ve 12 taksit fırsatı Jolly'de.
 • 30 Eylül 2023 tarihine kadar Maximiles Black ile tek seferde yapacağınız 10.000 TL ve üzeri yurt içi otel rezervasyonlarında %5 indirim,
 • İndirim kampanyası kapsamında, bir müşteri işlem başına en fazla 1.000 TL, aylık ise en fazla 3.000 TL indirim kazanabilir.

 • Peşin fiyatına 3 taksit fırsatı, tüm yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • Peşin fiyatına 6 ve 9 taksit fırsatı, seçili yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 12 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • İş Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

CardFinans ve Advantage ile 12 Taksit Fırsatı Kampanya Detayları

 • CardFinans ve Advantage ile yapılan yurt içi otel rezervasyonlarında 3, 6, 9 ve 12 taksit fırsatı Jolly'de.

 • 2 taksite +1 taksit, toplamda peşin fiyatına 3 taksit fırsatı, tüm yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 4 taksite +2 taksit, toplamda peşin fiyatına 6 taksit fırsatı, seçili yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 7 taksite +2 taksit, toplamda peşin fiyatına 9 taksit fırsatı, seçili yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 10 taksite +2 taksit, toplamda 12 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • CardFinans "+" taksit kampanyasına, Enpara ve ArtıKampanya’ya dahil olmayan Fix Card’lar dahil değildir,
 • Finans Bank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.
Axess ile 9 Taksit Fırsatı Kampanya Detayları

 • Axess ile yapılan yurt içi otel rezervasyonlarında 3, 6 ve 9 taksit fırsatı Jolly'de.

 • 2 taksite +1 taksit, toplamda peşin fiyatına 3 taksit fırsatı tüm yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 4 taksite +2 taksit, toplamda peşin fiyatına 6 taksit fırsatı seçili yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 7 taksite +2 taksit, toplamda peşin fiyatına 9 taksit fırsatı seçili yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • Akbank ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.

Bankkart ile 12 Taksit Fırsatı +3 Taksit ve 2 Ay Ödeme Erteleme Kampanyası Kampanya Detayları

 • Bankkart ile yapılan yurt içi otel rezervasyonlarında 3, 6, 9 ve 12 taksit fırsatı Jolly'de.
 • Taksit özelliği olan Bankkart ve Bankkart Başak kart ile yapılacak 3.000 TL ve üzeri yurt içi otel rezervasyonlarında +3 taksit ve 2 ay ödeme erteleme fırsatı!

 • Peşin fiyatına 3 taksit fırsatı, tüm yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • Peşin fiyatına 6 ve 9 taksit fırsatı, seçili yurt içi otel rezervasyonlarında geçerlidir,
 • 12 taksit seçeneğinde fiyat farklılıkları olabilmektedir,
 • Ziraat Bankası ve Jolly Tur kampanya koşullarını değiştirme hakkını saklı tutar.